Nieuw luxe hotel voor studenten in de maak volop de aandacht IN HET NIEUWS 3 VS vallen voor 'Het diner* van Herman Koch Zo'n 18.000 vierkante me ter leegstaande kantoor ruimte wordt omgebouwd tot studentenkamers. VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 meteen de klos PROFIEL Als meneer de Ombuds man de wereld wil veranderen, 'moet hij de politiek maar in gaan'. En zolang meneer de Om budsman niet in die politiek zit, moet hij neutraal blijven. De VVD-fractie in de Tweede Kamer was afgelopen najaar not amused over de kritiek van die Nationale Ombudsman op het toenmalige gedoogkabinet. Dat kabinet deed volgens de Ombudsman te veel aan 'symbolische wetsvoorstellen' als het boerkaverbod. Meneer de Ombudsman, Alex Brenninkmeijer (Amsterdam, 1951), trok zich niet veel aan van die kritiek. Het was ook niet de eerste berisping die Brenninkme ijer vanuit de politiek kreeg. Dan had diezelfde politiek hem bij zijn aantreden in 2005 maar niet moeten meegeven dat hij zich moest profileren in het debat. De voormalige rechter en hoogle raar is aan zijn tweede termijn als Nationale Ombudsman bezig en daarmee al acht jaar de man die de burger moet beschermen te gen onbehoorlijk optreden van de overheid. Zelf ziet hij zich vooral als de man die de knuppel in het hoenderhok gooit. Dat doet hij met verve en ook wel met succes. Overheidsinstanties als UWV en Belastingdienst zijn op verzoek van de Ombudsman beter gaan communiceren met de Nederland se burgers. Wat hij niet voor el kaar kreeg: excuses voor de slacht offers van de Q-koorts. Het kabi net weigerde 'sorry' te zeggen. Gisteren ging Brenninkmeijer er stevig in op het dossier illegalen. Een onderwerp dat in Den Haag toch al gevoelig ligt. De zichtbaar heid van de Ombudsman is daar mee weer bevestigd. AMSTERDAM - Studenten die wat meer luxe willen dan een matras op de grond en een bierkrat als nachtkastje, kunnen in het nieuwe academische jaar terecht in The Student Hotel Amsterdam. Een eigen, modern ingerichte ka mer met een bed naar keuze, een hadkamer en keuken, met de be schikking over een hippe 'Van- Moof-stadsfiets en dat vanaf 650 euro. Het zijn de voorzieningen die horen bij The Student Hotel in aanbouw in Amsterdam-West. Wie zijn eigen bed wil uitzoeken en wil bepalen hoe groot de ka mer moet zijn, kan nu al terecht in de gisteren geopende showroom. Rotterdam had in sep tember de primeur. Maar in Am sterdam wordt met zevenhonderd kamers het grootste studentenho tel van Nederland gebouwd, in de oude kantoren van uitgeverij Else vier. „Er is een enorme leegstand aan kantoren en wij transforme ren hier 18.000 vierkante meter leegstaande kantoorruimte", zegt Frank Uffen van The Student Ho tel. „Daarnaast wordt voor 9.000 vierkante meter nieuw gebouwd. Dat zijn units die kant en klaar worden opgeleverd." Volgens Uffen voorziet The Stu dent Hotel in een toenemende be hoefte. „Je hebt steeds meer stu denten die voor een korte periode naar ons land komen. We willen buitenlandse talenten naar deze regio halen. Maar voor deze stu denten is het wél heel moeilijk om hier kamers te vinden." In The Student Hotel kunnen de studenten maximaal tien maan den verblijven. „We hebben geko zen voor maximaal twee semes ters. We willen steeds meer nieu we mensen. Dat is goed voor de energie. In Rotterdam hebben we vijftig verschillende nationalitei ten en in Amsterdam verwachten we er nog meer." Ombudsman Alex Brenninkmeijer is nog aardig speciaal", vindt Ste ven van der Mije, collectiebe heerder en hoofd van het snij- team. „Maar dit hadden we nog nooit meegemaakt." Hij denkt te rug aan de emotionele discussie die oplaaide toen het dier dagen lang op een zandplaat lag, maar niet meer gered kon worden. „Er spoelt eigenlijk nooit een leven de walvis aan, dus het was een uitzonderlijke situatie." Voor Becky is Johanna, bij velen ook bekend als Johannes voordat duidelijk werd dat het een vrouwtje betrof, ook een spe ciaal geval. „Het is de eerste keer dat ik een walvis prepareer. Het valt op dat alles heel zwaar is. Dat weet je wel, maar je staat er eigenlijk niet bij stil. Je moet erg voorzichtig zijn, want in de vin nen zitten een heleboel kleine vingerbotjes die je niet wil be schadigen." Biologen van de Universiteit Utrecht hadden op Texel al DNA afgenomen en monsters geno men van de lever, maag en het weefsel. Daarna gingen de inge wanden en het vlees naar de des tructie. Ook de gisteren in Natu ralis verzamelde lappen vlees worden vernietigd. Baleinen en ogen gaan voor on derzoek naar verschillende insti tuten in binnen- en buitenland. Erwin van Liempd, hoofd educa tie en publieksbegeleiding, stelt het publiek gerust: „Het vlees wordt niet gebruikt ter vervan ging van rundvlees." Bij museum Naturalis in Leiden worden de vinnen van de buitrug Johanna geprepareerd, foto Taco van. der Eb AMSTERDAM - Amper twee weken na de verschijning van The Din ner, de Amerikaanse vertaling van Het diner van Herman Koch, lijkt de roman op weg om ook Ameri ka te veroveren. The Dinner ver schijnt zaterdag vanuit het niets op nummer 9 in The New York Ti- mes-bestsellerlijst. Nooit eerder stond een van origine Nederland se roman zo hoog genoteerd in een Amerikaanse bestsellerlijst. De Amerikaanse vertaalrechten van Het diner werden vorig jaar voor een recordbedrag van zes cij fers verkocht. Inmiddels zijn er wereldwijd meer dan 1 miljoen exemplaren verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3