NOS gaat minder wielrennen uitzenden Trainer kritisch op Sneijder en Drogba Schaatser Stefan Groothuis: van patiënt tot schaatskoning 32 SPORT EUROPA LEAGUE Atletico Madrid is door het Russische Roebin Kazan uitgeschakeld in de tweede ronde van de Europa League. informatie van het waterschap Titelverdediger uitgeschakeld SITTARD - De NOS gaat zich in 2013 terughoudender opstellen ten opzichte van de wielersport. De televisiezender gaat alleen de 'hoofdacts' nog live uitzenden. Het betekent onder meer dat het Bel gische openingsweekeinde met de Omloop Het Nieuwsblad en Kuur- ne-Brussel-Kuurne dit weekeinde niet live te zien is op de Nederland se televisie. „Doseren is het sleutel woord. Zowel qua keuzes als qua toon", stelt hoofdredacteur Maar ten Nooter. De dopingbekentenissen van de voorbije maanden waren voor de NOS een aanleiding om de wieler- verslaggeving tegen het licht te houden. De zender wil voortaan scherpere keuzes maken in welke wedstrijden wel of niet worden uitgezonden. Ook de toon van de verslaggeving wordt zakelijker. „Je zult een verslaggever niet meer horen roepen hoe schitte rend die ene renner niet is. Het moet meer gaan over het spel zelf', aldus Nooter. De NOS be- ISTANBUL - Wesley Sneijder en Di- dier Drogba hebben de hoogge spannen verwachtingen niet waar gemaakt bij hun Europese debuut voor Galatasaray. Beide sterren konden zich woensdag amper on derscheiden tijdens de eerste con frontatie met Schalke 04 in de acht ste finale van de Champions Lea gue. Trainer Fatih Terim, die Sneijder al in de rust wisselde, was dan ook niet tevreden over zijn ster ren. „We konden onze tegenstan der niet voldoende onder druk zetten, omdat Sneijder, Drogba en Burak Yilmaz voorin niet voor genoeg pressie zorgden", bromde de 59-jarige succestrainer. Terim ziet het bereiken van de kwartfi- perkt het aantal wielerkoersen dat live wordt uitgezonden tot de voorjaarsklassiekers, de Tour de France, de Ronde van Spanje en het WK. De Giro is alleen in sa menvatting te zien. De zender zal ook minder aandacht besteden aan voorbeschouwingen en repor tages. „Intern hebben we lang ge discussieerd over deze aanpak. Stoppen met wielrennen was geen optie. Het is nog altijd een belangrijke sport", zegt Nooter. De NOS neemt ook afscheid van wieleranalist Michael Boogerd. De voormalige Rabobank-renner wordt door meerdere bronnen van dopinggebruik beticht, maar houdt de lippen vooralsnog op el kaar. De NOS is niet de eerste zendgemachtigde die consequen ties verbindt aan de dopingproble- matiek. Na de grootscheepse do- pingaffaire rond Eufemiano Fuen- tes in 2006 keerden de Duitse zen ders ZDF en ARD de wielersport de rug toe. Zelfs de Tour de Fran ce is sinds 2010 niet meer te vol gen op de Duitse televisie. nales somber in. „Voor Schalke is deze 1-1 een voordeel." Terim legde ook uit waarom hij Sneijder in de rust wisselde. Met de aanvallend ingestelde Sneijder, Drogba en Yilmaz kwamen we op het middenveld vaak een man te kort", zei hij. „Ik dacht met twee centrumspitsen voor meer balans te zorgen. Bij de 1-0 wilde ik nog een spits wisselen en Sneijder in de as zetten. Nu dacht ik door Sne ijder te wisselen voor meer succes te kunnen zorgen." Hamit Al- tintop, voormalig speler van Schal ke, keek met gemengde gevoelens terug. „Schalke speelde beter dan we hadden verwacht, we konden niet brengen wat de trainer had gevraagd. Toch geloven we dat we door kunnen gaan." MOSKOU - De Europa League is de titelverdediger kwijtgeraakt. Atle tico Madrid won donderdagavond weliswaar de uitwedstrijd bij Roe bin Kazan met 1-0, maar dat was niet voldoende, omdat de Russen vorige week in de hoofdstad van Spanje de sterkste waren (2-0). Radamel Falcao maakte de enige treffer in het koude Loezjniki-sta- dion van Moskou. Roebin Kazan speelde na 88 minuten met tien man, na een rode kaart voor Cesar Navas. Atletico Madrid deed met zijn uit schakeling wat de meeste titelhou ders eerder deden. Sinds Sevilla in 2007 de Uefa Cup prolongeer de, werden de bekerhouders altijd uit het toernooi gestoten voordat de kwartfinales aanbraken. Roebin Kazan stuit in de achtste finale op een anderde Spaanse club, Levante. De ploeg uit Valen cia elimineerde Olympiakos Pirae us uit Griekenland. Voor trainer Mario Been zit de Eu ropa League erop. De trainer uit Rotterdam yerloor met zijn ploeg Racing Genk de thuiswedstrijd te gen VfB Stuttgart (0-2). Arthur Boka en Christian Gentner maak ten het verschil voor de Duitsers. Bij Racing Genk had de Amster dammer Glynor Plet, gehuurd van FC Twente, een basisplaats. Het eerste duel tussen beide ploe gen eindigde vorige week in 1-1. Lazio Roma bereikte de laatste zestien ten koste van Borussia Mönchengladbach. In Rome werd het 2-0. Antonio Candreva en Al- varo Gonzalez bezorgden Lazio binnen 34 minuten een voor sprong. Bij Borussia Mönchengladbach had de voor veel geld gekochte Luuk de Jong een basisplaats. Roel Brouwers zat de hele wedstrijd op de bank. Het eerste duel in Duitsland eindigde in 3-3. Newcastle United verlengde het Europese avontuur met minimaal twee wedstrijden. De Engelse club won de uitwedstrijd bij Me- talist Charkov, dankzij een treffer van Shola Ameobi (0-1). Het eerste duel tussen beide ploe gen leverde geen doelpunten op. Zowel doelman Tim Krul als Vur- non Anita had in Oekraïne een ba sisplaats bij Newcastle United. Moussa Dembélé voorkwam de uitschakeling van Tottenham Hotspur. De Belgische middenvelder (ex-AZ) redde zijn ploeg door te gen Olympique Lyon in de laatste minuut gelijk te maken: 1-1. Hij schoot van buiten de zestien meter hard en laag raak. De Spurs hadden in Londen met 2-1 gewonnen. Maxime Gonalons had de waarde van dat Franse uit- doelpunt al na ruim een kwartier verdubbeld met de 1-0. Bij Totten- ham speelde behalve Dembélé ook zijn landgenoot en oud-Aja- cied Jan Vertonghen de hele wed strijd. Viktoria Plzen was een van de weinige ploegen die probleem loos naar de derde ronde gingen. Na de 3-0-zege bij Napoli een week geleden wonnen de Tsje chen opnieuw 2-0. Zenit Sint Pe tersburg haalde de derde ronde ondanks een 3-1-nederlaag bij Li verpool. In Rusland werd het eer der 2-0. De wedstrijd tussen Steaua Boeka rest en Ajax was gisteravond bij het ter perse gaan van de PZC nog niet afgelopen, Na de 2-0-ze- ge voor Ajax in Amsterdam, was het na 90 minuten 2-0 voor de Roemenen. Er moest verlengd worden. Meer over dit duel in de krant van zaterdag. Chelsea plaatste zich ondanks de 1-0-winst in Tsjechië, met grote moeite bij de beste zestien. De Belg Hazard hielp de Londense ploeg in blessuretijd voorbij Sparta Praag. Zijn fraaie uithaal betekende de bevrijdende 1-1. TWEEDE RONDE Roebin-Kazan-Atletico Madrid 2-0 (0-1), Metal Charkiv-Newcastle Utd 0-1 (0-0), Racing Genk-VfB Stuttgart 0-2 (1-1)CFR Cluj-lnter Milan 0-3 (0-2), Dnjepropetro- vsk-FC Basel 1-1 (0-2), Lazio- Mönchengladbach 2-0 (3-3), Olym pique Lyon-Tottenham Hotspur 1-1 (1-2), Steaua Boekarest-Ajax 2-0 (0-2) verlenging, Viktoria Pl- zen-Napoli 2-0 (0-3), Han- nover^ö-Anzji 1-1 (1-3), Chel- sea-Sparta Praag 1-1 (1-0), Fener- bahce-Bate Borisov 1-0 (0-0), Olymp. Piraeus-Levante 0-1 (0-3), Liverpool-FC Zenit 3-1 (0-2), Bor deaux- Dinamo Kiev 1-0 (1-1), Ben- fica-Leverkusen 2-1 (1-0). Van maandag 25 februari tot vrijdag 5 april ligt het nieuwe peilbesluit voor Noord-Beveland ter inzage op beide waterschaps kantoren en het gemeentehuis van de gemeente Noord-Beveland. Voorstraat 31 in Wissenkerke. In het besluit zijn peilbesluiten vastgelegd waarin het waterpeil onder dagelijkse omstandigheden zoveel mogelijk is afgestemd op de functie en bodemtypen op Noord - Beveland Vanaf 25 februari 2013 tot en met 8 april ligt een wijziging van de watervergunning aan Cargill B.V. ter inzage op het waterschaps- Scheldestromen kantoor in Terneuzen en bij de publieksbalie van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 in Terneuzen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl door Dennis Arentsen VOORST - Stefan Groothuis moet volgende week in Erfurt zijn sei zoen zien te redden. De wereld kampioen sprint van 2012 kampte lang met een hardnekkig virus en vreest voor een vroegtijdig slot van het seizoen. Het mislukte NK, een geflopt we reldbekerseizoen en het ontspoor de WK sprint worden schouder ophalend aanvaard. Groothuis heeft leren relativeren. De 31-jari- ge schaatser uit Voorst werd twee jaar geleden door het leven flink gebeten en raakte depressief. „Ik was de weg kwijt en draaide door." Ruim een jaar voor de zo luid bejubelde wereldtitel in Cal gary 2012 zakte het zo stevige fun dament van Groothuis' leven weg in een moeras van geestelijke mal heur. Een derde plaats op de 1000 meter bij het WK afstanden in In zeil was de aanleiding. „Ik was on genaakbaar dat seizoen, eiste de wereldtitel van mezelf', aldus Groothuis. De komst van zoon Luuk was aanstaande en met zijn vrouw Ester kocht hij een huis in Voorst. „Na dat WK sloeg de eufo rie door naar de andere kant. Ik zakte diep weg. Ik sliep vaak maar twee uur per nacht, was de wan hoop nabij en draaide door." Groothuis raakte aan de slaapta bletten, valium en bètablokkers. „Ik ben meer dan een half jaar heel erg down geweest. Uiteinde lijk heb ik een jaar bij de psycho loog gelopen. Dat heeft mijn ogen wel geopend." Het jaar kreeg nog een gouden glans. Groothuis won begin november tijdens het NK af standen de 1000 en 1500 meter. En twee maanden later werd hij Stefan Groothuis ook nog eens wereldkampioen. Prolongatie zat er dit seizoen niet in. Een hardnekkig virus kwelde het imposante lijf van de schaat ser uit Voorst. Groothuis hoopt op beterschap in Erfurt. „Ik moet wat laten zien en gewoon de bes te Nederlander worden. Lukt dat niet dan heb ik eigenlijk ook niets te zoeken bij de wereldbekerfina le en het WK afstanden in Sotsji."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32