302 Van hele serie misdrijven verdachte Man ramt restaurant Fran^aise ontkent alles in rechtbank en riJ daarna dl,l< af 26 WALCHEREN Staatsbosbeheer vraagt maatregelen van wegbeheerder Dijkwater om ongelukken met reeën te voorkomen. reeën doodgereden Vaker door Melita Lanting SIRJANSLAND - In twee maanden tijd zijn op de weg door Dijkwater bij Sirjansland vier reeën doodgere den. Eind december 2012 werden vlak na elkaar twee reeën slachtof fer van een auto en in januari zijn opnieuw twee reeën doodgereden. Reden voor Staatsbosbeheer om weer aan de bel te trekken. „Wij vinden het belangrijk dat de wegbeheerder verkeersmaatrege len neemt", zegt Kees de Lange, districtshoofd van Staatsbosbe heer. Hij pleit voor verkeersdrem pels bij het natuurgebied Dijkwa ter om de snelheid van bij verkeer REEËN IN HET VERKEER Een botsing tussen een ree en een auto loopt vaak fataal af voor de ree. Niet altijd is het dier direct dood. Het gewonde dier vlucht dan weg, soms zelfs met gebroken poten. Is een dier gewond, dan is de kans groot dat het een ellendige dood zal sterven. Als de botsing met een ree ge meld wordt bij de politie, wordt di rect een lid van het 'calamiteiten team' gebeld. Deze haalt de dode ree op, of gaat op zoek naar het gevluchte dier. Gewonde dieren worden uit hun lijden verlost. In tegenstelling tot damherten, ste ken reeën vaak onverwacht over. Ze duiken uit het niets op en ren nen de weg over. Damherten staan vaak nog even stil. Automobilisten kunnen hebben de meeste kans aanrijdingen te voorkomen door de snelheid te matigen. Dan is er nog tijd om te reageren. Verder is het zinvol goed op te let ten. De ogen van de dieren lichten op in het schijnsel van de koplam pen. Neem waarschuwingsborden se rieus en voer - als het kan - groot licht in risicogebieden. er uit te halen. De weg is een be rucht punt, met aan weerszijden natuur en een rijbaan die uitno digt het gaspedaal extra hard in te trappen. Wie de cijfers van de af gelopen jaren bekijkt, ziet dat op deze weg tussen 2004 en begin dit jaar veertien reeën zijn dood gereden. Het doodrijden van de reeën is een probleem geworden op heel Schouwen-Duiveland. In de afge lopen jaren hebben de dieren zich verspreid over het eiland. Zeer waarschijnlijk is die trek begon nen toen de damhertenpopulatie in de Kop van Schouwen een enorme vlucht nam. Zij verdre ven de reeën richting de polders. Volgens Staatsbosbeheer zijn nu op heel veel plekken langs polder wegen reeën te vinden. Door de toename van het aantal reeën in het buitengebied neemt ook de kans op aanrijdingen toe. Hissen 2004 en eind 2012 zijn al leen in Duiveland 77 dode reeën gevonden, waarvan 59 het slacht offer zijn geworden van het ver keer. In Schouwen zijn in dezelf de periode 423 reeën dood gevon den. Daarvan zijn 243 dieren doodgereden. Om aanrijdingen te voorkomen, neemt Staatsbosbe heer de nodige maatregelen. Er wordt bijvoorbeeld geprobeerd wildwissels (oversteekplekken) van het ene gebiedje naar het an dere te maken op plekken waar geen verkeer wordt gekruist. Ook plaatst Staatsbosbeheer afrasterin gen als het nodig is. Wegbeheerders wordt ook ge- Tussen 2004 en eind 2012 zijn op Schouwen-Duiveland 302 reeën slacht offer geworden van het verkeer. In Schouwen werden 243 reeën doodge reden, in Duiveland 59. vraagd om maatregelen te nemen. Op Schouwen is succes geboekt met het plaatsen van kleine reflec terende windmolentjes op de bermpaaltjes. Onlangs zijn reflec toren op de paaltjes langs de weg door Dijkwater geplaatst. Deze weg is in beheer bij Waterschap Scheldestromen, zoals de meeste polderwegen op Schouwen-Dui veland. Een woordvoerder laat weten dat het Waterschap waarschuwings borden voor overstekend wild gaat plaatsen in Dijkwater. Het is wel bekend dat er ongevallen ge beuren, maar cijfers zegt het Wa terschap niet te hebben. Staatsbos beheer pleit er voor om samen met Waterschap en provincie om tafel te gaan om over de problema tiek te praten. Deze broer en zus ree vonden de dood in het verkeer. In dit geval is ook nog gezocht naar de moeder omdat die waarschijnlijk gewond was, maar zij is nooit gevonden, foto Wildbeheereenheid Gouwe door Emile Calon MIDDELBURG - „De lingerie is niet eens mijn maat", zo zei gisteren een 22-jarige Franqaise tegen de Middelburgse rechters. Ze stond te recht omdat ze wordt verdacht van een serie misdrijven. Zo zou ze on der meer lingerie hebben gestolen uit een winkel in Hulst. Maar ook in andere plaatsen onder en boven de Westerschelde was ze actief als zakkenrolster, winkeldievegge en pinpasfraudeur, aldus officier van justitie J. Valente. De diefstal van de lingerie werd haar noodlottig. Na die diefstal kon de politie haar opsporen en trof de lingerie aan in de koffer bak van een auto. In die auto vond de politie ook make-up aan die diezelfde dag, 9 november 2012, gestolen was bij de Hema in Terneuzen. Uit verder onderzoek bleek dat ze, aldus de officier, ook verantwoordelijk gehouden kan worden voor een serie misdrij ven, voornamelijk in Goes, waar ze bij pinautomaten keek welke pincode werd ingetoetst. Vervol gens stal ze de portemonnee en de pinpas. Daarna werd de bankre kening geplunderd. Een oudere Goese dame raakte zo binnen en kele minuten 1390 euro kwijt, een Terneuzense 1490 euro. In Velser- broek lukte het zelfs om binnen enkele minuten 2360 euro op te nemen. Volgens de officier opereerde de Fran^aise samen met twee andere vrouwen. Ook die zijn aangehou den. Zij moeten binnenkort voor de rechtbank verschijnen. Valente vindt het vooral kwalijk dat die vrouwen het gemunt heb ben op ouderen die nu vaak te bang zijn om nog buiten te ko men. Hij eiste tegen de Fran^aise een onvoorwaardelijke celstraf van een jaar. De Fran^aise ontkende dat ze iets te maken had met die misdaden. SINT-MAARTENSDIJK - Een beschon ken 27-jarige automobilist uit de gemeente Tholen heeft het woens dagavond erg bont gemaakt. Eerst ramde hij de gevel van een restau rant, daarna reed hij de dijk af. Het incident bij het restaurant in Sint-Maartensdijk vond rond half 10 plaats. De man was nog wel zo netjes om zijn gegevens achter te laten bij een omwonen de, maar daarna ging hij er van door. Toen agenten bij het restaurant verklaringen aan het opnemen waren, kregen ze een melding dat de auto op de Poortvlietse- dijk in Scherpenisse van de dijk was gereden. Toen ze daar arri veerden, zagen ze de auto inder daad liggen op het fietspad onder aan de dijk. De man was zelf uit zijn auto gekropen, maar zei zich niet lekker te voelen. Daarom werd een ambulance opgeroe pen. Tijdens het wachten namen de agenten een blaastest af. Daar uit bleek al dat de man te veel ge dronken had. In het ziekenhuis in Bergen op Zoom, waar de man medische verzorging kreek, is ook nog een bloedmonster afgenomen. In af wachting van de uitslag is het rij bewijs van de Tholenaar ingevor derd. Zijn auto is geheel vernield en werd weggesleept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26