'Opgelucht dat ik toch om hulp heb gevraagd' 'NOS naar Middelburg Veel te doen voor Middelburgse op Koninginnedag* kinderen in voorjaarsvakantie WALCHEREN 25 Ook zes CSWers naar olympiade Cursus omgaan met huiselijk geweld Middelburgse band speelt op Peerock VRIJDAG 22 FEBRUARI 2013 Els Saas (rechts) wordt door Annette Reijnhout geholpen bij het invullen van de aanvraag voor kwijtschelding van belastingen, foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Als je financieel toch al in de moeilijkheden zit, is het elke keer weer schrikken als er een envelop in de bus valt. Reke ningen zijn niet welkom in een tijd dat alles toch al duurder wordt. Hulp vragen, ook al heb je die nog zo nodig, doe je toch niet snel. „Je legt je hele persoonlijke leven bloot. Ik moest echt een drempel over", vertelt Els Saas. „Het is een stukje trots dat je niet wilt laten zien dat je anders bent dan anderen. Je wilt ook geen me delijden, maar je waardigheid be houden. Tegelijkertijd word je de pressief van de problemen. Ik slaap de laatste tijd niet echt goed, zal ik maar zeggen." De 48-jarige Vlissingse klopte donderdag daarom toch aan bij de invulhulp voor kwijtschelding van gemeentelijke en water schapsbelastingen in het In- en Uitloophuis in de Vincent van Goghlaan in Vlissingen. Ze is blij dat ze die drempel over is gegaan. Met hulp van Annette Reijnhout heeft ze de formulieren zo goed als mogelijk ingevuld. Ze moet nog een keer terugkomen met extra papieren om alles af te ma ken. Maar: de eerste stappen zijn gezet. „Ik voel me echt opge lucht", zegt Els Saas, en het is haar aan te zien. „Je raakt je de pressieve gedachten kwijt." Zelf zou ze die formulieren nooit hebben kunnen invullen. Ze is laaggeletterd en heeft dyslexie. Tot nu toe deed haar man het, maar ook hij kan het niet meer. Nu ze heeft ervaren dat de invul hulp zo goed werkt, zal ze andere mensen zeker aanraden er ook ge bruik van te maken, zegt ze. „Mis schien hadden we het familie kun nen vragen, maar dat doe je ook niet snel. Juist omdat dat zo in tiem is. Het is juist gemakkelijker om dit met een onbekende te be spreken. Voor mezelf voelt het ook als een overwinning dat ik dit heb gedaan. Ik heb nu de stap gezet om te zorgen dat het alle maal wel in orde komt." Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl MIDDELBURG Naast twee leerlingen van het Nehalennia zijn er ook zes scholieren van de CSW Van de Perre in Middelburg door naar de tweede ronde van de Nederlandse Wiskun de Olympiade, een wiskun- dewedstrijd voor havo en vwo. Harmen Schot leverde een bijzondere prestatie door alle vragen goed te be antwoorden. MIDDELBURG Half maart 2013 begint Emer- gis op Walcheren de cursus 'Nu is het genoeg!'. De cur sus is bedoeld voor vrou wen die slachtoffer zijn (ge weest) van huiselijk geweld. Er zijn tien bijeenkomsten waarin de deelnemers weerbaarder leren te wor den. Deelname aan de cursus is gratis. Aanmelden kan telefo nisch via 0118-469917. COLIJNSPLAAT De Middelburgse indierock- band Steady New Sounds speelt op zaterdag 27 juli op Peerock in Colijnsplaat. De andere act die de organisatie van de twintigste editie van Peerock al heeft vastgelegd, is Mattanja Joy Bradley, een singer-songwriter uit Ove- zande. Steady New Sounds vaart dit jaar mee in de hek- golf van het bandcoachtra- ject Popaanzee. MIDDELBURG - De gemeente ver wacht dat de NOS op 30 april ook naar Middelburg zal komen om ver slag te doen van activiteiten in de stad. Die verwachting is gebaseerd op contacten met de landelijke om roep. De NOS heeft op vraag van de gemeente aangegeven op Ko ninginnedag op verschillende plaatsen in het land aanwezig te zullen zijn. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor om 25.000 euro uit te trekken voor extra activiteiten op de dag dat prins Willem-Alexander wordt in gehuldigd als koning. Met Wemeldinge stond Middel burg in 2010 in het centrum van de belangstelling toen koningin Beatrix en haar familie Zeeland bezochten, een jaar na de aanslag in Apeldoorn. De uitspraak van de koningin in haar dankwoord op de Markt in Middelburg ('u heeft ons en het land Koninginne dag teruggegeven') is veelvuldig herhaald op televisie. Dus verwacht de gemeente dat de NOS nog eens terug zal komen. „Dan is het wel belangrijk dat we leuke activiteiten in beeld kun nen brengen", schrijven B en W in het voorstel aan de raad dat op 11 maart wordt behandeld. MIDDELBURG - Middelburg in Bewe ging en Stichting Welzijn Middel burg hebben voor de komende voorjaarsvakantie een reeks activi teiten voor de jeugd georgani seerd. Het programma: maandag: Fit- en Funmiddag, 13.00 uur, gymzaal aan de Gene raal Hakewill Smithlaan (voor kin deren van 7 tot 12 jaar), dinsdag: samen met ouderen croissants bakken bij SVRZ, 14.30-16.00 uur. Er kunnen maxi maal 10 kinderen van 8 tot 12 jaar aan deelnemen. Aanmelden kan via de Brede Sdiolen-website. dinsdag: Ha-tref- en Multi-bal toernooi, 13.00-15.00 uur, gymzaal Mosselkreekstraat, (voor kinderen van 6 tot 14 jaar) woensdag: 'Are you a dancer?, part 2', graffiti, streetdance, hip- hop en breakdance, 13.00-16.30 uur (9 tot 18 jaar) Aanmelden via de Brede Scholen website, woensdag: tennisclinic, 13.00- 14.00 uur (7 t/m 9 jaar) en 14.00- 15.00 (10 t/m 12 jaar), tennisvel den TV Dauwendaele. donderdag: scoutingmiddag voor kinderen van 4 t/m 6 jaar, 13.00- 15.00 uur bij de Gouden Cirkel. Opgeven kan via de Brede Scho- len-website. donderdag: tuimelles, 13.00-14.00 uur (4 t/m 7 jaar) en judoles, 14.00-15.00 uur (8 t/m 12 jaar), gymzaal bij het Palet aan de Jo- han van Reigersbergstraat, donderdag: meidenavond (10 t/m 18 jaar), 19.00-21.00 uur, jeugdcen trum De Branding, vrijdag: broodjes bakken 15.30 - 16.30 uur (4 t/m 10 jaar) Speelhof Hoogerzael. Opgeven via de Bre de Scholen-website. In verschillende jeugdcentra is een Fifa 2013-toernooi op dinsdag, donderdag en vrijdag, voor jonge ren tussen de 10 en 18 jaar. meer info: www.middelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25