Sportzaak Decathlon wil nog altijd naar ZEP Wil Willem-Alexander kamerheer Jack Asselbergs nog? Grote politiecontrole in Goes 24 WALCHEREN KWIJTSCHELDING Het In- en Uitloophuis Vlissingen helpt al twintig jaar bij het aanvragen van kwijtschelding van belastingen. 44 Het is fijn om mensen te kunnen heipen, ze gaan hier tevreden weg. INVULHULP IN- EN UITLOOPHUIS VLISSINGEN door Theo Giele MIDDELBURG - Het Franse sportwa- renhuis Decathlon werkt verder aan het plan om op het ZEP in Mid delburg een filiaal te openen. Decathlon kondigde vorig jaar zijn belangstelling voor Middel burg aan. Het faillissement van het vastgoedbedrijf TCN, eigenaar van de meeste gebouwen op het ZEP, heeft de ontwikkeling wel vertraagd, zegt Eric Bodhuin van Decathlon Nederland. Maar van uitstel komt wat hem betreft geen afstel. De positie van TCN op het ZEP is onlangs overgenomen door SNS Property Finance. Arnoud van Raak, voorheen directievoorzitter van TCN, voert met zijn nieuwe onderneming Arra Management voor SNS Property Finance het be heer over een aantal voormalige TCN-projecten, waaronder het ZEP. Decathlon wil een eigen pand op het ZEP. Om de totale winkel ruimte niet te laten groeien, zal een aantal leegstaande vierkante meters in het bestaande ZEP-ge- bouw een andere bestemming krijgen. Daarmee heeft Van Raak ingestemd, want de toekomst van het ZEP hangt mede af van de komst van Decathlon. Van Raak zegt met meerdere partijen in ge sprek te zijn over de invulling van de lege ruimte. Voor de nieuwbouw zijn schetsen ingediend bij de gemeente. Het gaat om in totaal 2500 vierkante meter winkelruimte. Die staat welwillend tegenover de komst van de sportketen, maar dus wel onder de voorwaarde dat elders op het ZEP vierkante meters met bestemming detailhandel worden ingeleverd. Het ZEP zit met smart te wachten op een grote publiekstrekker. De cathlon zou goed zijn voor 120.000 bezoekers per jaar. De sportketen werd deze week nog uitgeroepen tot 'Retailer of the year Europe'. Decathlon is de grootste keten van sportwaren in Europa. De Fransen hebben hon derden vestigingen in heel Euro pa en de rest van de wereld, maar is in Nederland alleen nog te vin den in Kerkrade, Best en naast de Amsterdam Arena. GOES - De politie heeft gisteren de hele dag een grote verkeerscontrole ge houden in Goes. Dat deed ze samen met de Belastingdienst, 's Morgens werd gecontroleerd in de buurt van het Tiendenplein, 's middags waren automobilis ten en motorrijders in de Anthony Fokkerstraat 'de klos'. In totaal werden 3200 voertuigen gecontroleerd. De politie deelde dertien boetes uit voor ver schillende vergrijpen. De belastingdienst nam vier auto's in beslag en inde voor 13.000 euro aan openstaande vorderingen, foto Willem Mieras Geen belasting betalen dankzij de invulhulp door Maurits Sep VLISSINGEN - Iedereen heeft de be- lastingbrieven van de gemeente en het waterschap weer binnen. Veel mensen krijgen niet automa tisch kwijtschelding van deze be lastingen, maar künnen die wel krijgen. Als ze die aanvragen. Het formulier op zich is niet zo in gewikkeld, maar veel mensen kunnen er toch geen wijs uit. Voor hen is er de hulp van het In- en Uitloophuis Vlissingen en het Walchers Platform Minima. Twee keer per week is een invulhulp aanwezig in het pand aan de Vin cent van Goghlaan. Annette Reijnhout is zo'n invul hulp. Op deze donderdagochtend alleen al heeft ze elf mensen ge holpen. „Ik denk dat de vraag om hulp nog flink gaat stijgen door de toenemende financiële proble men waarmee mensen te maken hebben", verwacht zij. Vorig jaar maakten 350 mensen gebruik van de invulhulp. Tachtig procent van hen hoefde de belas ting voor gemeente en water- Annette Reijnhout, invulhulp schap uiteindelijk toch niet te be talen. „Voor de meesten gaat het dan om een bedrag dat ruim bo ven de zeshonderd euro uit komt", vertelt Joop van Haaren van het In- en Uitloophuis. Van daar de oproep aan mensen met een inkomen rond het sociaal mi nimum of bijstandsniveau om die kwijtschelding aan te vragen. De meeste aanvragen worden ge heel of gedeeltelijk goedgekeurd. Dat maakt het werk zo leuk en dankbaar, vindt Annette Reijnhout. „Het is fijn om men sen te kunnen helpen. Ze gaan hier tevreden weg." Vragen om hulp is niet voor ieder een even gemakkelijk. Reijnhout krijgt soms erg complexe zaken onder ogen. „Zoals een schuld eiser die plotseling ergens op duikt in de papieren. Soms zijn mensen niet eens goed op de hoogte van hun eigen situatie." Voor haarzelf is het niet moeilijk om met die gegevens aan de slag te gaan. Er ligt een formulier dat ingevuld moet worden en zij werkt dat stapsgewijs af. Dan heb je nu eenmaal allerlei persoonlij ke gegevens nodig. „Voor de aan vragers is het wel wat lastiger. Maar ze voelen al snel dat ze hier geaccepteerd worden zoals ze zijn. En als ze eenmaal binnen zijn en om hulp hebben gevraagd, stellen ze zich ook helemaal open", is haar ervaring. Door haar vrijwilligerswerk als in vulhulp heeft ze een nog beter beeld gekregen van het moeilijke leven dat veel mensen tegenwoor dig leiden. „Natuurlijk weet je dat mensen het zwaar hebben. Daar lees en hoor je overal over. Maar ik leer die mensen echt kennen. En geloof me, het zijn allemaal lie ve mensen, net als iedereen." Het In- en Uitloophuis Vlissingen biedt hulp bij het invullen van for mulieren om kwijtschelding te vra gen van belastingen van de ge meente en het waterschap. Alle mensen met een inkomen rond het sociaal minimum of op bijstandsniveau - dit kunnen dus ook werkenden zijn met laag inko men, met deeltijdbaan, in de WW of WIA-WAO - kunnen kwijtschel ding aanvragen! De invulhulp is el ke dinsdag en donderdag aanwe zig tussen 10.00 en 12.00 uur. Het In- en Uitloophuis zit in een pand in de Vincent van Goghlaan 241a in Vlissingen. Het is ook tele fonisch bereikbaar voor een af spraak: 0118-414471. Mensen die niet zelf kunnen ko men, bijvoorbeeld omdat ze slecht ter been zijn, kunnen vragen of de invulhulp naar hun huis komt. De invulhulp is een dienst van het In- en Uitloophuis en het Wal chers Platform Minima. door Ton van den Nouweland NOORDWELLE - Het zijn onzekere tijden voor kamerheer Jack Assel bergs uit Zierikzee. Eén zekerheid heeft hij: op 30 april is hij ontsla gen. Daarna ligt zijn lot in handen van koning Willem-Alexander, want een kamerheer wordt door de vorst persoonlijk benoemd. „Dan zien we wel wat er ge beurt," zei Asselbergs woensdag avond tijdens zijn spreekbeurt voor de Vrouwen van Nu in Noordwelle. Op het moment dat Beatrix de abdicatieverklaring te kent, is haar hele hofhouding werkloos geworden. Asselbergs: „'s Middags bij de inhuldiging in de Nieuwe Kerk doen we nog ge woon dienst, maar 's avonds zijn mijn dertien collega's en ik kamer heer af. En dat geldt ook voor de hofdames en de overige leden van de staf. Niemand weet wat er daar na gebeurt. Dat is aan Wil lem-Alexander en Maxima. Mis schien zegt hij wel: 'wat moet ik met die kamerheer?"' Meer nog dan de kamerheren zijn de hofdames vertrouwelingen van de koningin. „De meeste hofda mes zijn studiegenoten van de ko ningin. In tegenstelling tot de ka merheren gaan zij overal mee naar toe. Ook op staatsbezoek." Asselbergs verwacht daarom dat koningin Maxima de hele van ze ven ploeg hofdames zal vervan gen. „Misschien blijven er één of twee over om de overgangsperio de goed te laten verlopen." De hof houding van Beatrix bestaat uit driehonderd personen. Hofdames en kamerheren behoren tot de staf van veertig mensen. Beide functies zijn onbezoldigd. „De eer dit te mogen doen, is mijn sala ris", meent Asselbergs. Mocht de Zierikzeeënaar niet worden herbe noemd, dan kijkt hij terug op vier 'fantastische' jaren. „Om die hele ambiance van binnenuit te mo gen meemaken. Hoe alles perfect is georganiseerd. Hoe zij is." De sfeer aan het hof is 'niet stijf, zegt Asselbergs. „Je wordt warm ontvangen, want je bent een colle ga. Het gaat er ongedwongen aan toe. Maar je moet natuurlijk niet schaterlachend rondlopen in de buurt van Majesteit." Kamerheer Jack Asselbergs - zichtbaar tussen Willem-Alexander en Maxi ma - tijdens Koninginnedag 2010 in Wemeldinge. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24