PZC Man verwond door kogels Afscheid van Hakkenberg Kamer van Koophandel voorspelt in conjunctuurenquête voor dit jaar meer ontslagen. Staat laat zorg ouderen aan kinderen over Zon en wolken 1° vier treinen 'tïp*w^mm 'HP per uur y/ Mickey Mouse huist in het kleinste kamertje DESTELLING UW MENING 568 reacties Veiligheidsregio is kinderachtig bezig Word ook abonnee! 8 711688 555530 2 1 BINNENLAND VRIJDAG 22 februari 2013 WONEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 45 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 DEN BOSCH - Een vluchtende man is donderdagavond in Den Bosch zwaargewond geraakt. Hij werd in zijn auto geraakt door meerde re politiekogels, meldde de poli tie. De 50-jarige man verloor door de kogels de macht over het stuur en ramde met zijn auto tegen een kerk aan. Hij is van Nederlandse afkomst en woont vermoedelijk in Duitsland, aldus de politie. De vrouw die naast hem in de au to zat is aangehouden. Ze raakte niet gewond. De man sloeg op de vlucht na een geplande drugsac tie van de politie. Vier treinen per uur is te veel Reageer op pzc.nl EENS 81% ONEENS Wm 19% UTRECHT - Giovanni Narcis Hakkenberg, drager van de Mi litaire Willems-Orde, is donderdag in Utrecht met militai re eer gecremeerd. De 89-jarige kapitein der mariniers overleed afgelopen vrijdag in het verzorgingshuis voor oud-lndiëgangers Ru- ma Kitah in Wageningen. Militairen droegen zijn kist door een erehaag van ruim driehonderd (oud-)mariniers. Een vuurpeloton van acht mariniers bracht vervolgens een eresaluut Bij de uitvaart was de Nederlandse militaire top aanwezig. Ook drie van de vijf nog overgebleven dragers van de Militaire Willems-Orde waren bij de uitvaart. Hak kenberg ontving de hoogste Nederlandse dapperheidson derscheiding voor zijn optreden tijdens de politionele ac ties in voormalig Nederlands-lndië in 1948 en 1949. Hij trok onder andere met kleine groepjes ten strijde tegen bendes en guerilla's. Er leven nu nog vijf ridders Militaire Willems-Orde. De oudste is de Brit Ken Mayhew (1917) en de jongste is de actief dienende kapitein Marco Kroon (1970). foto Evert Jan Daniëls/ANP Ga naar www.pzc.nl/abonneren Zeeland krijgt klappen door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Zeeuwse econo mie is momenteel dermate slecht dat er dit jaar nog heel wat ontsla gen zullen vallen. De onheilspellende vooruitzich ten voor Zeeland zijn te lezen in de Conjunctuurenquête Neder land (Coen) van de Kamer van Koophandel. Volgens de Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land zijn de verwachtingen sinds begin 2010 nog niet zo slecht ge weest. Cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donder dag publiceerde bevestigen dat de Nederlandse economie in het slop zit. De werkloosheid is fors gestegen, het consumentenver trouwen zakte tot een historisch dieptepunt en de huizenprijzen zijn in recordtempo gedaald. In ja nuari waren 592.000 mensen werkloos, 21.000 meer dan in de cember. De werkloosheid is nu 7,5 procent, terwijl dat een jaar ge leden nog 6 procent was. Het Zeeuwse bedrijfsleven krijgt rake klappen in het eerste kwar taal van dit jaar. Eén op de vier on dernemers verwacht dan ook per soneel te moeten ontslaan. Vooral in de bouw, waar het opheffingen en faillissementen regent, zullen banen verdwijnen, voorziet de handelskamer. Kon de export - sterk in Zeeland - de afgelopen maanden de pijn nog wat verzachten, in het eerste kwartaal krimpt die met 6 pro cent. Zeeuwse ondernemers zijn buitengewoon pessimistisch over de omzet die ze verwachten. Eén op de drie voorziet een lagere om zet en winst. Slechts één op de tien voorspelt omzetgroei. Ze zien voorlopig geen tekenen van herstel. Eén op de vier onderne mers ziet in de eerste drie maan den van dit jaar dan ook geen an dere uitweg dan het schrappen van arbeidsplaatsen. Door seizoensinvloeden is het eer ste kwartaal gewoonlijk altijd wat minder, deze cijfers zijn volgens de handelskamer echter alarme rend. De hoofdoorzaak is de zwak ke binnenlandse afzet, die bijna al le sectoren treft. Volgens de han delskamer kan het niet anders dan dat de werkloosheid in Zee land verder oploopt. pagina 12: Van Wijnbergen haalt hard uit naar kabinet pagina 22 en 23: Commentaar en De Angel is de woningmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1