swe c23f° Supervoordelig bellen, sms'en en internetten, zolang je contract loopt. BINNENLAND 7 Nu ruim €320,- extra voordeel! In hoger beroep dient vandaag de levenslange schorsing uit het ambt van Bram Moszkowicz. hollands nieuwe. VAM €29,00 Tijdelijk alleen voor lezers van de PZC Extra laag tarief van 3,8 cent Inclusief 500 MB internet Samsung Galaxy S3 Mini D&&L VAN D& 0&€x L, Geniet van een bier- of wijnarrangement inclusief borrel- en bittergarnituur bij Hildernisse eten drinken in Middelburg. Nu van €29 voor €14,50 voor twee personen. Volg Sweetdeal op www.sweetdeal.wif Twitter en Facebook @SWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND Voor maar per maand Een Samsung Galaxy S3 Mini DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 Bekijk deze en alle overige lezersaanbiedingen op hollandsnieuwe.nl/pzc IfeMdMI koop je alleen op Vechten voor behoud carrière VOORBESCHOUWING BRAM MOSZKOWICZ door Merel van Leeuwen AMSTERDAM - De Amsterdamse strafpleiter heeft al heel wat rechtszaken gevoerd in zijn leven, maar die van vandaag bij het Hof van Discipline mag je best de be langrijkste uit Bram Moszkowicz' loopbaan noemen. Het is immers zijn carrière die op het spel staat. Germ Kemper, de deken van de Amsterdamse Orde van Advoca ten begon een tuchtzaak tegen hem, onder meer omdat Moszko wicz zich stelselmatig contant laat betalen door cliënten. Dat mag, voor rekeningen tot 15.000 euro. Als het om grotere bedragen gaat, moet een advocaat daarover overleggen met de deken. En dat heeft Moszkowicz nooit gedaan. Een nette boekhouding hield hij niet bij, ex-cliënten betaalden Advocaat Bram Moszkowicz komt aan bij zijn kantoor. De Raad van Disci pline heeft hem uit zijn ambt gezet, maar vandaag dient zijn hoger beroep tegen die uitspraak, foto Robin Utrecht/ANP soms cash tienduizenden euro's aan advocatenkosten, kwitanties kregen ze vaak niet. Kemper eiste vorig jaar september voor de Raad van Discipline een schorsing van een jaar, waarvan de helft voor waardelijk. De raad ging echter veel verder en besliste dat Moszko wicz van het advocatentableau moet worden geschrapt, met ande re woorden, hij mag zijn vak niet meer uitoefenen. Vandaag dient dus dat hoger be roep, en in tegenstelling tot de be handeling bij de raad is Moszko wicz nu wel zelf van de partij. Hij voert zijn verdediging, samen met advocaat Gabriël Meijers. Die hield in september een vurig plei dooi over de schending van het beroepsgeheim. De deken had na melijk een dossier samengesteld waarin namen van cliënten van Moszkowicz en details over beta lingen aan hem stonden vermeld. En dat had volgens Meijers niet gemogen. Het dossier zou eerst moeten worden opgeschoond. De raad was het echter niet met hem eens. Maar voor de behande ling van het hoger beroep heeft Meijers het Hof van Discipline ge vraagd om het dossier op te scho nen. „En dat verzoek is ingewil ligd", aldus Meijers. „Het hof is het met ons eens dat het beroeps geheim in het geding is en dat het dossier zo niet had mogen wor den aangeleverd door de deken." Het brengt volgens de advocaat ook problemen met zich mee. Me ijers: „Het dossier is nog maar de helft van wat het bij de raad was. Hoe moet hof nu oordelen over de uitspraak van de raad? Die was op andere informatie gebaseerd." Volgens Bert Kreemers, de woord voerder van de Amsterdamse Or de van Advocaten verandert de op schoning van het dossier niets aan de zaak. „De inhoud van de klachten blijft hetzelfde. De bijla gen waarin de namen van cliën ten werden genoemd, dienden ter ondersteuning van de zaak." Moszkowicz zelfheeft in een re cent interview met Het Parool deels het boetekleed aangetrok ken. Opvallend is echter dat hij niet rept over de vijf ex-cliënten die naast de deken ook klachten hebben ingediend. Ook hun za ken worden vandaag wederom be handeld. De vijf zijn boos, omdat ze exorbi tante contante bedragen aan Moszkowicz hebben betaald, zon der dat hij zelf iets voor hen heeft gedaan. Hij liet een medewerker of stagiair zijn werk doen. Ook kregen de cliënten vrijwel nooit een factuur van de werkzaamhe den, de advocaat liet zich vooraf contant betalen. Een van hen, een veroordeelde Bulgaar, heeft aangif te gedaan tegen Moszkowicz we gens oplichting en valsheid in ge schrifte. De man betaalde zijn ad vocaat 60.000 euro, zonder dat duidelijk werd wat Moszkowicz daarvoor had gedaan. Na veel vra gen en bemoeienis van de deken, kon de raadsman zijn werk tot 40.000 euro verantwoorden. De Bulgaar wil die overige 20.000 eu ro terug. Advocaten die eerder uit het vak zijn verbannen, hebben misdrijven gepleegd, zoals 'geld van cliënten verduisterd', zo zei Moszkowicz tegen Het Parool. „In zoverre hoop ik wel op een nuan cering van wat ik heb misdaan." en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7