Goud van Oud is voor de jeugd van vroeger WD wil studie naar trein Gent-Terneuzen r Hé Don Juan... PAAUWE ZEEUWS-VLAANDEREN 25 'Detailhandel moet kunnen bij Sluis' Tijd om haar eens goed te verrassen! Internationale Kwis zoekt nog kwissers Boekenbeurs voor Vastenaktieproject Volksuniversiteit geeft cursus Engels op reis Hollands bij de Dam in café De Vriendschap Zeven bands spelen op Rock on the Kiosk Rommelmarkt in Den Dullaert Hulst Lekker la Vie! V h DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 Niels Fremouw greep zijn kans nadat Joy in Cadzand-Bad sloot. Hij nam materiaal over en startte zijn eigen bedrijf, foto Peter Nicolai NIEUWVLIET - Het lijkt tegenstrij dig: het dertigplus-feest Goud van Oud is ontstaan uit een kin derdisco in Nieuwvliet. 's Avonds haalden ouders hun kinderen op en grapten onder elkaar: 'Waar is de tijd naar toe dat wij uitgin gen?' Maaike Basting (36) vertelt: „Een bestuurslid van de onderne mingsvereniging had al eens een balletje bij ons opgegooid. Hij vond dat wij de perfecte locatie hadden voor een dertigplus-feest. Dus besloten we hef te proberen." Het werd een succes. Maaike: „De eerste keer kwamen er 100 men sen, de tweede keer 180 en vorig jaar stond hier 600 man!" Het door Wout Bareman TERNEUZEN - Het onderzoek dat de Vlaamse regering laat uitvoeren naar de haalbaarheid van een reizi gerstrein tussen Gent en Zelzate, moet worden uitgebreid. In de kos- ten-batenanalyse moet direct ook het doortrekken van de spoorlijn naar Terneuzen worden meegeno men. Dat vindt WD-fractievoorzit- ter Michiel Groeneveld. Een week geleden stelde de Vlaamse regering de Spoorweg strategie voor de komende jaren vast. Eén van de mogelijke verbin dingen die volgens minister Hilde Crevits (mobiliteit) nader onder zoek verdient, is de reizigerstrein in de Kanaalzone. Groeneveld denkt dat het - met Europese sub sidie - mogelijk is het grensover schrijdende onderzoek te financie ren. Hij wil het college in de ge meenteraadsvergadering van be gin maart via een motie verzoe ken de zaak snel aan te kaarten bij de Vlaamse overheden. Hij pleegt momenteel overleg over de motie met de andere fracties. Met name TOP/GB pleit al jaren voor door trekking van de (goederen)lijn van Zelzate naar de Axelse Vlakte. Ook die fractie is al langer voor stander van een reizigerstrein. CLINGE In dorpshuis Malpertuus is vrij dagavond 8 maart vanaf acht uur de 17e Internationale Kwis van dorpsraad Ciinge, ClingtBe- kend en Murphy's Law. Er is ruimte voor 48 teams met elk zes leden. Deelname kost 12,50 euro per team. Inschrijven bij familie Verstraten (0114-316954 of uerstraten@zeelandnet.nl). TERNEUZEN De vastenactiewerkgroep Ter- neuzen van de Elisabethparo- chie houdt op 23 februari, 2,9 en 16 maart een tweedehands boekenbeurs in de Emmaiis- kerk te Terneuzen. De verkoop is van 10.00 tot 12.00 uur. De op brengst is voor het vastenactie project: Honduras. OOSTBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt vanaf 18 maart een cursus 'Engels op reis' in het Zwin College in Oostburg. Het doel van deze cursus is de kennis van het Engels op te frissen. De cur sus bestaat uit acht lessen. Aan melden voor de cursus is ver plicht en kan tot 10 maart via 0118-634800. TERNEUZEN Café De Vriendschap in Terneu zen staat zondag in het teken van het Hollandse levenslied. Vanaf 15.30 uur treden onder de noemer 'Hollands bij de Dam' vier arties ten op. Feestgezelschap De Maf- fooos neemt namelijk Edwin, Ron en Yara mee als gastarties- ten. Entree is gratis. PHILIPPINE De organisatie van Rock on the Kiosk in Philippine heeft zes bands vasgelegd voor het festi val, dat op 18 mei wordt gehou den. Alleen een openingsact wordt nog gezocht. Op het pro gramma staan The Walleez, Whatever, Johnny Slipper, ROLR, Kinkobra en De Nünentaler Schürzenjager. HULST In het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst wordt za terdag een overdekte rommel markt gehouden. Van 9.00 tot 15.00 uur kunnen bezoekers er komen rondsnuffelen of er iets van hun gading bij is. De toe gang tot de rommelmarkt is gratis. SLUIS - Er moet detailhandel mo gelijk zijn op het bedrijventerrein- tje aan de Nieuwstraat, aan de rand van Sluis. Dat vindt het de raadsfractie van het CDA, dat van avond een motie van die strek king indient tijdens een raadsver gadering. Volgens fractievoorzit ter Sjaak Quaak wilde eerder een' Belgische bouw- en hobbyzaak zich daar vestigen, maar werd die door het gemeentebestuur verwe zen naar het bedrijventerrein in Oostburg. Daarop haakte het be drijf af. Om zulkë zaken in de toe komst te voorkomen, moet het college soepeler zijn, menen de christendemocraten. Wie bakt het vlees op zondag? Ossenhaas, hand gesneden frietjes en botersla €18,95 Schelddude 69 Ttmruzen www.lekkrflavir.nl 0115-604895 feest blijft populair. Elke keer ko men er nieuwe gezichten bij. Maaike: „Vorige week belde er nog iemand uit het oostelijk deel. Of hij z'n caravan mee mocht ne men. Die staat volgende week een nachtje op de camping." Bij campinghouder Mia Kools (50) liggen de kaarten ook al klaar. Ook Mia's 22-jarige dochter vergezelt haar ouders regelmatig naar Goud van Oud. „Ze is nog wel geen dertig, maar samen met haar vrienden heeft ze het goed naar haar zin." Zaterdag gaat Mia zonder haar dochter. „Ze kiest nu, begrijpelijk, voor het jongeren- feest op vrijdag." Het is echt tijd voor iets nieuws in uw slaapkamer. En er is geen beter moment dan nu. Eén tip: neem uw partner mee naar Interieur Paauwe. Daar vinden jullie de mooiste en meest uitgebreide slaapkamercollectie van de regio. Met de topmerken Treca de Paris, Hülsta en Auping slaagt u vrijwel zeker meteen. Zo bespaart u zichzelf eindeloze showroombezoeken En nou komt het.als u besluit tot een aankoop, krijgt u ook nog eens een uitgebreid romantisch ontbijt op bed gratis!* Zo wordt het wel heel makkelijk om de Don Juan in uzelf naar boven te halen en uw partner eens écht te verrassen. vraag naar de voonA/aarden m - INTERIEUR ZONNEMAIRE Zuidweg 20a 4316 LBZonnemaire (0111)4013 18 info@interieur-paauwe.nl www. interieur-paauwenl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77