Fietsers moeten vaker wijken voor nieuwe snelle wegverbindingen Opbrengst pendule gaat naar hulp aan arme landen Swag 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Met KV naar musea in Vlaanderen almanak FEEST VOOR JONG EN OUD Niels Fremouw houdt vrijdag zijn eerste jongerenfeest op camping Zonneweelde in Nieuwvliet. FF n- door Bas Dingenouts In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. De meer dan een eeuw oude pendule die Corrie Simons en Wim Bakker van Dorcas in de aanbieding hebben, foto Peter Nicolai Advertentie: Te koop: Mooie drie delige pendule uit ongeveer 1890 Waar: Zeelandnet Geplaatst door: Corrie Simons uit Terneuzen Prijs: 95 euro Zo'n uniek exemplaar als deze pendule krijgen we niet elke dag bin nen. Het is echt een mooi stuk antiek." Aan het woord is Corrie Simons, sinds 1994 actief voor de stichting Dor cas Terneuzen. De stichting is on derdeel van Dorcas Nederland, een organisatie die zich inzet voor projecten in arme landen. „We zamelen kleding in en heb ben een kringloopwinkel, waar ook de pendule te koop staat. Al le kleding en winst van de kring loopwinkel gaan direct naar de projecten van Dorcas." Uiteraard is de stichting afhanke lijk van mensen die hun spullen kwijt willen. „We krijgen van al les binnen, vaak nog van goede kwaliteit. De pendule stond er gens op zolder bij een mevrouw onder het stof. Prachtig dat ze de ze aan ons schenkt." Er bestaan wel wat zorgen over de toekomst van Dorcas, vertelt Corrie. „We hebben bijna geen jongeren onder onze vrijwilli gers. Uiteraard proberen we de stichting wel te promoten onder de jongere generaties. Zo bieden we bijvoorbeeld ruimte voor mid delbare scholieren om bij ons hun maatschappelijke stage te doen." Tot op heden wordt Dor cas Terneuzen niet gesteund door het bedrijfsleven. „Uiter aard hoop ik wel dat dit gaat ge beuren. Al was het maar om on ze stookkosten te financieren. Dan kunnen de vrijwilligers hun jas ook eens uitdoen tijdens het werk", zegt Corrie lachend. Over het algemeen gaan de pro ducten uit de kringloopwinkel weg voor een klein prijsje, maar niet alles gaat voor een appel en een ei naar een nieuwe eigenaar. „Bij zo'n uniek stuk als deze oude pendule verdiepen we ons wel in de waarde, hoor. We vra gen zeker niet de hoofdprijs, maar nogmaals: elke euro voor de projecten is meegenomen." De advertentie staat op www.zeeland- net.nl/prikbord/advertentie.php?id=55 26193 HULST - Kreatieve Vorming Hulst gaat op 17 en 24 maart met belang stellenden op bezoek bij de Laken halle in Oudenaarde en op 14 en 21 april naar de Memlingcollectie De Zeeuwse had deze avond haar catechisatie gegeven aan leerlingen van groep 8. Van dit uurtje werd de docente altijd veel wijzer. De tieners vertelde vrijuit over nieuwtjes op sociale media en over de laatste hy pes. De docente weet wat er leeft onder jongeren én ze kan meepraten. Van 'cool' weet ze dat een coole blouse Tip? redactie@pzc.nl leuk is en eigenlijk voelt ze zich de laatste tijd best cool. Het gaat, kort om, goed met haar. Dat wilde ze delen met haar doch ter toen ze thuiskwam van de cate chisatieles. „Hé, Ilse", zei ze, „ik voel me cool en mijn nieuwe schoenen zijn swag, vind jij ook niet?" „Swèèèk?", vroeg Ilse en keek haar vol onbegrip aan. Leven na sluiting van Joy door Ellen Nieuwenhuijze NIEUWVLIET - Door de sluiting van discotheek Joy in Cadzand raakte Niels Fremouw (21) begin januari zijn bijbaan als vaste dj kwijt. Bij de pakken neerzitten is er niet bij. Niels greep meteen zijn kans. Hij nam materiaal van de Joy over en heeft nu een eigen bedrijf: Yaow! Events. Vrijdag, 22 februari, houdt hij zijn eerste jongerenfeest op camping Zonneweelde in Nieuwvliet. „Als de Joy nog open was geweest, had ik deze stap niet gezet", vertelt Niels. „Bij de Joy heb ik jarenlang gesleuteld aan het installatiemate riaal en zelf feesten georgani seerd. Die ervaring kan ik nu ge bruiken in mijn bedrijf." Yaow! Events verhuurt materiaal zoals verlichting, dj-sets, een po dium en decoratie. Daarnaast kan Niels ingehuurd worden voor het (mede) organiseren van feesten. Niels: „Ik wil me vooral richten op het organiseren van feesten voor jongeren. Ik kon als zestienja rige elke zaterdag naar de Joy, dat zit er voor de jonge West- Zeeuws-Vlamingen nu niet meer in. Voor hen wil ik iets beteke nen." Dus ging Niels in januari op zoek naar een locatie. Dat bleek een moeilijke opgave. Niels: „Er zijn weinig ruimtes in West-Zeeuws - Vlaanderen geschikt voor het ge ven van een groot feest." Hij kwam bij camping Zonneweelde terecht. Tijdens een Goud van Oud-feest in oktober had hij de mogelijkheden al bekeken. „Als ik zelf uitga, kijk ik altijd hoe de dj draait, hoe alles geïnstalleerd en ingericht is en hoe ik het zelf zou doen. Best irritant." In dit geval leidde die eigenschap tot het zes- tienplus-feest van komende vrij dag. Martin en Maaike Basting, eigena ren van Zonneweelde, waren met een enthousiast. „De tent wordt opgezet voor 'Goud van Oud', ons 30+-feest komende zaterdag", ver telt Maaike. Vrijdag feest voor de jeugd van nu, zaterdag feest voor de jeugd van vroeger op de negen de editie van 'Goud van Oud' op de camping. Drie jaar geleden startten Maaike en Martin Bas ting op hun camping met de der- tigplus-feesten, die een gat in de markt bleken te zijn. „We zijn toch zo'n vier dagen bezig met het op- en afbouwen van de tent en dat alles voor zes uur feest. Be halve een nacht minder slaap, gaat dit extra feestje voor de jonge ren dus in één moeite door." De organisatie van het jongeren- evenement is iets anders dan de Goud van Oud-feesten. De glazen worden vervangen door plastic, de muren worden leeggehaald en aan de ingang komt beveiliging te staan die jongeren op hun leeftijd controleert. Maaike glimlacht: „Al lemaal zaken waar we bij Goud van Oud niet over na hoeven te denken." Ze doet het graag. „Het is zo zonde dat de Joy weg is. Dus als wij een steentje kunnen bijdra gen aan het uitgaansleven hier. Als mijn kinderen straks ouder zijn, dan wil ik dat ze ook lekker in de streek uit kunnen gaan." Wie weet gaat Niels daar wel voor zorgen. Hij is van plan regelmatig feesten te organiseren en stiekem droomt hij al verder. „Ooit wil ik een evenementenhal runnen. Een plaats waar allerlei evenementen en activiteiten kunnen plaatsvin den, zoals grote feesten en beur zen." Zo ver is het voorlopig nog niet. Eerst komende vrijdag maar eens tot een succes maken. „We pak ken groot uit met goeie dj's en een mooie locatie en we zien wel hoeveel mensen er op afkomen. In mijn hoofd wordt het in elk ge val een superfeest." in Brugge. De museumcursus is al jaren een groot succes. Er is nog een beperkt aantal plaatsen vrij. Informatie via 0114-329686, of kreatievevorming@hulst.nl. door Wout Bareman WESTDORPE - De doorgaande fiets routes in de grensstreek komen in de verdrukking door de aanpassing van de wegen in Zeeuws-Vlaande- ren en de Vlaamse Kanaalzone. De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Fietsersbond maakt zich ernstig zorgen over 'de aantasting van de aantrekkelijkheid' van de routes door omleidingen en het weghalen van veilige oversteekplaatsen. Woordvoerder Marina Govaert van de Fietsersbond: „En worden er oversteekplaatsen aangelegd, dan liggen ze vaak op plaatsen die je dwingen kilometers om te rij den. Elke keer weer - bij elk we genproject - stellen we vast dat prioriteit wordt gegeven aan het wegverkeer, aan auto's en vracht wagens. Het langzaam verkeer moet vechten voor een plekje." Dat bleek bij het uiteindelijke ont werp van de N61 (IJzendijke), bij de aanpassingen op de Langeweg tussen Axel en Hulst en dat zal ook blijken bij de verdubbeling van de Tractaatweg tussen Ter neuzen en Zelzate. Govaert: „Op de grens lopen fietsers vast. Daar wordt uit bezuinigingsoverwegin gen geen oversteekplaats aange legd." Ze signaleert dat op door gaande (toeristische) langeaf- standsfietsroutes tussen bijvoor beeld Breskens via Wachtebeke richting Gent en de Vlaamse Ar dennen tal van obstakels ontstaan door aanpassingen van wegen. Ze is wel jaloers op de investerin gen van de Vlaamse overheid in een vrijliggend fietspad in de Vlaamse Kanaalzone tussen Wachtebeke en Lochristi en de aanleg van een veilige fietsroute voor dagjesmensen rond het pro vinciaal domein Puyenbroeck, net over de grens bij Wachtebeke. „In Nederland zeggen ze dat ze fiet sers prioriteit geven, maar blijft het bij woorden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76