Niet alleen in de gemeente Noord-Beveland sneuvelt wel eens een groot project, zoals de hoteltoren. Het is niet moeilijk een Zeeuwse lijst met voorbeelden te maken. Maar gelukkig gaat het ook wel eens goed. 28 ZEELAND PROJECTEN Mooie plannen met Er zijn ook plannen die wel van de grond ko men en een succes zijn. Zo gaat het bijvoorbeeld erg goed met een aantal recreatieprojecten rond Cadzand. En er kwam na jaren steggelen een doorgaande weg met een aquaduct over Walche ren. Verder kon dankzij veel subsidie het Badho tel in Domburg gerestaureerd worden. Het kan dus wel. En het hoeft ook niet allemaal bij de 'grotere' Zeeuwse plaatsen te gebeuren. Kijk maar naar het succes van het watersnood museum in Ouwerkerk. Het zijn ook niet alle maal letterlijk in het oog springende projecten. Een voorbeeld daarvan is het project van de cen trale bediening van sluizen en bruggen vanuit het Topshuis op Neeltje Jans. Dat is in Zeeland met succes uitgevoerd en is nu een voorbeeld voor de rest van Nederland. En Zeeland heeft ook mensen nodig die hun nek uit willen steken en ergens in geloven, zelfs al komt er uiteindelijk niets van terecht. Daar gaat toch een positieve uitstraling van uit en het kan mensen iets geven om zich aan vast te klam pen, zeker nu het economisch wat minder gaat. Daarom is het nodig dat die mooie plannen blij ven komen. In de Euregiotuinen bij Oostburg groeit tegenwoordig alleen nog maar onkruid, foto Peter Nicolai door René Schrier De krant staat er vol mee. Soms jaren achter elkaar. Van die prachtige projecten die moeten strekken tot meerdere eer en glorie van de regio of soms zelfs van de hele provincie. Zo passeren eilanden voor de kust, een aquaduct in Goes, In novation Island op Schouwen-Duiveland of de plannen voor de kop van de Noordstraat in Ter- neuzen. Om van allerlei prachtige woningbouw projecten nog maar te zwijgen. Soms is al snel duidelijk dat er sprake is van luchtfietserij. Een andere keer neemt zo'n project voor iedereen, behalve de initiatiefnemers, duidelijk de contou ren aan van een dood paard. Vaak wordt er uren over vergaderd. Grote stuk ken in de krant, maar er gebeurt maar niets. Ie dereen kent het project, maar er gaat geen spa de grond in en er wordt geen steen op de andere gelegd. Natuurlijk, recent kan de crisis als grote boosdoener aangewezen worden. Echter sommi ge plannen dateren al van ver voor de crisis. Het was een grote teleurstelling in Goes dat de aanleg van de spoorbak uiteindelijk niet doorging. Zo had hotel Britannia aan de Vlissingse boulevard er uit moeten zien; het gebouw ligt er echter nog steeds troosteloos bij. Het heeft zowel voor de bouw als na de opening heel wat voeten in de aarde gehad, maar nu staat er in de polder bij Terneuzen een skihal. foto Camile Schelstraete Een grote bioscoop met zeven zalen en meer dan 1200 stoelen, niet cen traal in Zeeland maar in Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68