Contouren Nieuw Coese Lyceum beginnen zichtbaar te worden CU: 'Aanleg wandelboulevard bij Sint-Annaland is voorbarig* RvS wijst schadeclaim om Hoge Meet af 26 BEVELANDEN en THOLEN De nieuwbouw van het Goese Lyceum op De Weitjes vordert gestaag. De contouren en omvang zijn al goed zichtbaar, foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Ondanks de kou van de af gelopen periode wordt er op de Weitjes aan de Oranjeweg tussen Goes-oost en Kloetinge hard door gewerkt. De nieuwbouw van Het Goese Lyceum vordert gestaag en de contouren en enkele binnenmu ren van de school zijn al inmiddels al zichtbaar. Zo'n vier maanden wordt er nu gewerkt op het terrein naast de brandweerkazerne, voorheen een sportveld. Daar verrijst dit jaar een futuristisch ogend gebouw, dat in niets meer lijkt op het hui dige Goese Lyceum aan de Van Dusseldorpstraat. Daar is al jaren sprake van ruimtegebrek. In 2014 moet de nieuwe school ge reed zijn. Het ontwerp van SP Ar chitecten BV uit Waddinxveen is strak, maar met afgeronde hoe ken. De gemeente trekt 17 mil joen euro uit voor de bouw. De school moet een kleine 1600 leer lingen herbergen van de vmbo ge mengde en theoretisch leerweg, havo, vwo, tweetalig vwo (En gels), kunst- en cultuurklassen, technasium en gymnasium. In het gebouw worden verwante vak ken in zogenaamde 'clusters' bij elkaar gehuisvest. Het is overigens de vraag of de nieuwe school wel alle leerlingen kan herbergen: de belangstelling onder toekomstige brugklassers heet overweldigend te zijn. Het gebouw zal de eerste jaren aan de krappe kant zijn, zei rector Leo de Kraker anderhalf jaar geleden al. Er is in het ontwerp rekening ge houden met bevolkingskrimp, maar die zet geleidelijk in. De komende tijd zullen er ook een fïetstunnel en rotonde wor den aangelegd op de kruising Patij nweg/Oranjeweg. Een opengewerkte artist's impression van hoe het gebouw eruit moet ko men te zien. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De fractie van de ChristenUnie in Tholen vindt het vreemd dat het college al op korte termijn een wandelboulevard wil aanleggen bij de haven van Sint-An naland. Raadslid Jaap Hage heeft er schriftelijke vragen over gesteld. De wandelboulevard maakt deel uit van de grootscheepse herin richting van het havengebied. Er komen onder meer woningen en winkels. Volgens Hage is nog niet duidelijk of het project financieel haalbaar is. Pas als dat inzichtelijk is gemaakt, zal de gemeenteraad besluiten of het plan doorgaat en een samenwerkingsovereenkomst met enkele partners wordt geslo ten. „Waarom gaan we dan nu al die wandelboulevard aanleggen?", vraagt Hage zich af. „Meestal vormt dit soort infrastructuur het sluitstuk van een dergelijk pro ject. Nu gaan we het al aanleggen, terwijl we nog iets eens weten of er wel gaat worden gebouwd. Het is de omgekeerde wereld." Overigens heeft Hage wel een ver moeden over de reden van het col lege om de wandelboulevard nu al aan te besteden. Daar is name lijk een Europese subsidie voor verstrekt. Om die niet te laten ver lopen, moet de boulevard op kor te termijn worden gerealiseerd. „Ik snap best dat het college een subsidie van - ik schat - enkele tonnen niet wil laten lopen, maar als gemeente zullen we er zelf ook nog veel geld bij moeten leg gen. Ik vraag me af of dat op dit moment wel zo verstandig is." Overigens lijkt het erop dat de ge meenteraad op korte termijn in zicht krijgt in de financiële haal baarheid van het totale plan en een besluit zal moeten nemen over de voortgang. Het college wil het project voortzetten en met an dere partijen een samenwerkings overeenkomst sluiten. door Jan van Ommen GOES - Goesenaren Willem Haast en Catharina Sprenkels hadden vol gens de Raad van State bij de aan koop van hun woning er rekening mee moeten houden dat de Hoge Meet als wijkontsluitingsweg zou worden aangelegd. Dat schrijft de Raad van State woensdag in een uitspraak over het planschadeverzoek van Haast en Sprenkels. En omdat de Goese naren bij de aankoop van hun wo ning aan de Laagewei hadden kun nen weten dat de nieuwbouw wijk Mannee zou worden ge bouwd, hadden ze ook moeten be seffen dat de ontsluiting van die wijk nabij hun woning zou kun nen komen. Kortom, Haast en Sprenkels waren niet onwetend en komen om die reden niet in aanmerking voor een planschade vergoeding. Volgens Haast en Sprenkels is hun woning 30.000 euro in waar de gedaald na aanleg van de Hoge Meet die aantakt op de Ring baan-Oost. Vroeger keken de Goesenaren uit over de uitge strekte landerijen. De weg is overi gens al lang aangelegd en ligt pal in het uitzicht van Haast en Sprenkels. ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66