Koopzondag! 'Economie onderbelicht in visie Oosterschelde' Man bedreigt agenten Hé Don Juan... PAAUWE BEVELANDEN en THOLEN 25 XU Skoppirtg Tijd om haar eens goed te verrassen! www.gostores.nl/roosendaal f El Combo geeft concert in La Strada Diner Dansant in De Vroone Open dag op Montessorischool DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 tival zijn 120 vrijwilligers actief en er is zelfs een wachtlijst. In het begin van de jaren tachtig worstelde de jeugdsoos nog wel met haar eigen identiteit. Het be stuur wilde graag de groep ïsplus in de jeugdsoos hebben maar de oude garde (vooral twintigers) wil de dat eigenlijk niet. Het was im mers een hechte club. 'Dat was toen best wel een ding. De Klomp wilde graag verjongen. Op een ge geven moment nodigden we een groep pubers uit. Toen iemand van de oude hap dat zag maakte hij di rect een opmerking over een kin dercrèche. Daar hadden sommigen dus best wat moeite mee maar het is uiteindelijk toch goed gekomen.' Een belangrijk moment was 1984. Toenmalig wethouder Pieter Vol- laard opende de nieuwe ruimte en de gemeente stelde voldoende mid delen beschikbaar voor de inrich ting. Inmiddels heeft De Klomp in het dorpshuis ook de beschikking over een grotere zaal en een po dium voor de optredens. De Klomp is inmiddels gastheer en partner voor initiatieven van der den zoals bandcompetitie Spectra (voorheen 2ndlnfluenz), ClassiclFe- ver, Popsport On Tour en Livede mo Mosselrock. Maar ook treden sinds de heropening in 2009, toen het nieuwe podium in gebruik werd genomen, ook diverse en op komende bands op. Want wie aan De Klomp denkt, In de jaren zeventig, de tijd van de kritische jongeren, waren Japanse films heel populair denkt uiteraard gelijk aan muziek. Klomppop beleeft dit jaar al weer de 33e editie met namen als Dou- we Bob, }o Harman en Milkbar. „Wij hebben altijd een gevoel ge had voor bands die op het punt van doorbreken stonden. Die kun nen we dan voor weinig geld boe ken. Denk maar aan 2010 toen Mo ke, Go Back to the Zoo en Caro Emerald op de affiche stonden. Ca ro Emerald is nu zelfs niet meer in Nederland te boeken." Ook het straatfestival is inmiddels een niet meer weg te denken evenement in Ovezande. „Ik krijg dagelijks twin tig aanbiedingen van artiesten die op het straatfestival willen staan. Zelfs uit Australië en Afrika", zegt Ad Boonman. De discipline van de bands op Klomppop is inmiddels groot. Artiesten die niet van het po dium te slaan zijn en dus het hele schema in de war schoppen, ko men niet meer voor. „Maar daar hadden we ook een oplossing voor. De geluidstechnicus draaide ge woon het geluid uit. Gelijk klaar. Maar dat komt gelukkig niet meer voor. Ach, sommige artiesten vra gen wel eens om een fles drank. Die fles moet dan wel gelijk wor den opgedronken. Als ze het mee naar huis nemen, word ik pissig", zegt Co van Cadsand. Het jubileum van De Klomp wordt gevierd met De Klomp draait door op zondag 10 maart. Uit iedere pe riode komt een band of artiest spe len. Presentatie is in handen van Bert van Leerdam en de gasten aan tafel zijn (oud)bestuursleden die wat voor de soos hebben betekend. Het geheel wordt op dvd gezet. De ze dvd wordt bij het boek over veertig jaar De Klomp gevoegd. Dit boek komt in oktober uit. T/ Gratis Parkeren voor de deur stores 12.00-17.00 uur Afslag 23 Roosendaal-Oost. Easy! door Rob Paardekam KRUININGEN - Een deel van de Rei- merswaalse gemeenteraad is niet te spreken over de 'Oosterschelde- visie 2012-2018'. De nadruk in de ze toekomstvisie ligt volgens som mige fracties weer veel te veel op natuur en veel te weinig op econo mie. De visie is opgesteld door de zoge heten Alliantie Oosterschelde, waarin onder meer gemeenten, overheidsdiensten en belangen groeperingen zijn vertegenwoor digd. Ook Reimerswaal doet mee aan deze samenwerking. Met na me de VVD heeft kritiek op de in houd van het rapport. In de vier geformuleerde doelen is volgens deze partij weer niets terug te vin den over het economische belang van de Oosterschelde. En dat ter wijl de natuur wel in enkele doe len aan bod komt. Zo dient de hui dige natuur te worden behouden en ontwikkeld en moet worden ingezet op natuurgerichte recrea tie. „Vroeger speelde de natuur de eerste, tweede, derde, vierde en vijfde viool als het om de Ooster schelde ging", stelde Izak Voge laar (WD) deze week tijdens de raadsvergadering. „Ik vrees dat er nog niet veel is veranderd." Ook Andries Jumelet (CU) constateer de dat de voor Reimerswaal be langrijke visserijsector onderbe licht blijft in de visie. Volgens wethouder Jaap Sinke staat economie weliswaar niet ge noemd bij de doelen, maar is daar elders in het rapport toch de nodi ge aandacht voor. „Dat is al winst ten opzichte van het verleden." Ook Peter Koeman (CDA) consta teerde dat het economische as pect wel aan bod komt. Toch wil len meerdere fracties de visie uit gebreid bespreken tijdens een the- maraad. De gemeente zal voorzit ter Siebe Kramer van het Natio naal Park Oosterschelde daarvoor uitnodigen, zodat hij met raadsle den in discussie kan gaan. GOES - Een 41-jarige man uit Goes heeft dinsdagmiddag rond 15.40 uur in de Cort van der Linden- straat in Goes meerdere agenten bedreigd. Na een melding van hui selijk geweld in een woning aan genoemde straat gingen er ver schillende agenten naar het adres. De man kwam naar buiten en be dreigde de agenten verbaal, pro beerde hen te slaan en gooide een metalen pijp naar hen toe. GOES De Nederlandstalige rock band El Combo geeft vrijdag een optreden in café La Stra da in Goes. De formatie zal werk laten horen van de nieuwe cd, die in april moet verschijnen. Ook nummers van het in 2011 verschenen album komen voorbij. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. KAPELLE In gemeenschapscentrum De Vroone in Kapelle vindt zaterdag een ouderwetse di ner dansant plaats. Bezoe kers worden getrakteerd op een diner en kunnen dan sen op de klanken van de band The Evergreens. Deel name kost 25 euro. Reserve ren kan via 0113-341954. GOES Montessorischool De Basis in Goes doet woensdag 13 maart mee aan de landelijke Montessoridag. Belangstel lenden kunnen die dag een rondleiding door de school krijgen en zich laten infor meren over het Montesso- ri-onderwijs. De dag duurt van 09.00 tot 12.00 uur. Het is echt tijd voor iets nieuws in uw slaapkamer. En er is geen beter moment dan nu. Eén tip: neem uw partner mee naar Interieur Paauwe. Daar vinden jullie de mooiste en meest uitgebreide slaapkamercollectie van de regio. Met de topmerken Treca de Paris, Hülsta ep Auping slaagt u vrijwel zeker meteen. Zo bespaart u zichzelf eindeloze showroombezoeken En nou komt het.als u besluit tot een aankoop, krijgt u ook nog eens een uitgebreid romantisch ontbijt op bed gratis!* Zo wordt het wel heel makkelijk om de Don Juan in uzelf naar boven te halen en uw partner eens écht te verrassen. vraag naar de voorwaarden Zuidweg 20a 4316 LBZonnemaire (0111)4013 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65