Naar Dirk dus! Stichting neemt kansen Mosseldag onder loep DE KLOMP Pampers Simply Dry Kimmo Pankow (40) overleden 24 BEVELANDEN en THOLEN Jeugdsoos De Klomp in Ovezande viert dit jaar het veertigjarig bestaan. De activiteiten zijn inmiddels zelfs bekend tot in Afrika en Australië. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! jg Veertig jaar muziek, film en gezelligheid OVEZANDE - De verhalen en anek dotes zijn talrijk. Co van Cadsand, Peter Remijn en Ad Boonman, mannen van het eerste uur, raken niet uitgepraat. „Op een gegeven moment droegen wij als grap naar het voorbeeld van Yerseke en Arne- muiden ook oorbellen. Wat hing aan onze oren? Een klompje uiter aard." De Klomp begon in 1973 op een zoldertje van het voormalige ge meentehuis. „In die tijd zag je dat overal jeugdsozen werden opge richt. Zoals ook in Heinkenszand en Kwadendamme als alternatief voor de disco in 's-Heerenhoek, weet Peter Remijn nog. „In het be gin werd geen drank geschonken. Dat mocht niet. Dat het toch ge beurde (dus illegaal) wist ieder- De jongeren kwamen al snel tot het besef dat er een serieus be- een. stuur gevormd moest worden. Toenmalig wethouder Eversdijk had de jeugdsoos van Heinkens zand gesloten omdat die jongeren het waagden tijdens Koninginne dag de zwarte vlag buiten te han gen. „Dat was voor de gemeente de bekende druppel. Ovezande begon zichzelf te organiseren. Niet al te veel zotte dingen, was het credo." De jaren zeventig. De tijd van de kritische jongeren en de filmavon den. Alternatieve films. Vanzelf sprekend. Japanse rolprenten wa ren populair. „We moesten de films zelf ophalen in Vlissingen. In nog van die grote blikken. Wie weet dat nog." In de jeugdsoos werd vooral veel gepraat. Maar ook kaartspelen als toepen en ook schaken. Een aantal bestuursleden was ook muzikant zodat de muziek al vrij snel de intrede deed. Grote namen uit het folkcircuit stonden op de pos ters. „We hebben De Klomp langzaam op gebouwd. We kregen gelukkig veel mede werking van de ge meente en van Ove- zande zelf. Dat is nog steeds de kracht van De Klomp. De hele gemeenschap staat erachter." Dat blijkt ook uit de enorme hoeveel vrij willigers die zich jaarlijks inzetten voor Klomppop en het Straatfestival. Op zowel Klomp pop als het Straatfes- door Frank van Cooten Midi, Maxi, Maxi plus of Junior. Pak 38 - 52 luiers BAARLAND - De 40-jarige man uit 's-Heerenhoek die zondagavond ernstig gewond raakte bij een een zijdig ongeval in Baarland, is dins dagavond overleden. Het gaat om horeca-ondernemer Kimmo Pan kow van restaurant De Koren beurs in 's-Heerenhoek en tevens mede-eigenaar van strandbrasse- rie De Landing in Baarland. Ook was hij één van de drijvende krachten achter het Borselse pro motieproject 'Energiek Borsele' en een fervent biljarter. In zijn woonplaats is met verbijstering gereageerd op Pankow's overlij den. Zijn Facebookpagina stroom de vol met berichten, nadat be kend werd dat hij het ongeluk niet heeft overleefd. door Luc Oggel YERSEKE - De Stichting Promotie Yerseke bekijkt de komende we ken of en zo ja, hoe de Mosseldag in Yerseke kan doorgaan. Dat is besloten naar aanleiding van de commotie die vorige week ontstond nadat de organiserende Vissersvereniging had aangege ven de Mosseldag dit jaar niet op poten te kunnen zetten. De Vis sersvereniging organiseerde het evenement sinds 2010, nadat het Comité Zeeland Presenteert ter ziele was gegaan. De Vissersvere niging moest het echter met twee man en een medewerker van de gemeente doen. Dat lukt niet lan ger. Een oproep aan andere leden om het team te versterken liepen op niets uit, bovendien zijn veel mosselvissers in de periode van de voorbereidingen op de Wad denzee. Yerseke zonder Mossel dag, die tienduizenden bezoekers trekt, is voor veel mensen ondenk baar. Het CDA in Reimerswaal op perde dat de eind vorig jaar opge richte Stichting Promotie Yerseke wellicht wat kan betekenen, in sa menspraak met de gemeente. De Stichting heeft nu aangegeven te willen bekijken wat de moge lijkheden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64