Dat Terpstra zaterdag kopman is, zegt genoeg SPORT 33 éÊÊÈtMÊÊk V Adrie Koster in beeld bij PSV Armstrong niet met Usada in zee Valverde winnaar Ruta del Sol Wesley Sneijder kan niet imponeren Hoegee trainer bij FC Dordrecht Kopman zijn in dé Vlaamse topformatie temidden van klasbakken als Tom Boonen is niet iedereen gegeven DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 EINDHOVEN Adrie Koster is een voorna me kandidaat om bij PSV als hoofd van de jeugdopleiding aan de slag te gaan. De koplo per van de eredivisie zoekt een nieuwe man voor deze functie na het vertrek van le lie Goes. Koster, oud-speler van PSV, zit zonder werk na zijn ontslag eind november bij de Belgische club Beer schot. De 58-jarige Zeeuw wilde woensdag niet reageren op de interesse van PSV. AUSTIN De gevallen wielerheld Lan ce Armstrong gaat niet met het Amerikaanse antidoping- bureau Usada meewerken. De Amerikaan had strafver mindering kunnen krijgen als hij een volledige bekente nis over zijn dopingactivitei- ten onder ede zou geven, maar laat die mogelijkheid aan zich voorbijgaan. De oud-renner vindt dat het Usada er alleen op uit is om „willekeurige individuen te demoniseren". RINCON Alejandro Valverde heeft woensdag het eindklasse ment van de Ruta del Sol ge wonnen. De Spaanse wiel renner van Movistar won zondag de proloog en was woensdag ook in de slotrit de sterkste. Na een pittige bergetappe was hij de sterk ste in een sprint van een eli tegroepje, waarin ook de Ne derlanders Bauke Mollema en Robert Gesink zaten. Mollema eindigde als derde in het eindklassement. ISTANBUL Wesley Sneijder heeft Gala- tasaray niet aan succes in de Champions League kunnen helpen. De middenvelder speelde met de Turkse club gelijk tegen Schalke 04 (1-1) in het eerste duel in de acht ste finale. Sneijder moest al in de rust plaatsmaken voor Nordin Amrabat. Klaas-Jan Huntelaar werd na 75 minuten gewisseld bij Schalke. DORDRECHT De uit Goes afkomstige Ro- dy Hoegee (36) maakt het seizoen af als trainer van eer- ste-divisieclub FC Dor drecht. Hij vervult die rol sa men met Virgil Breetveld. Het duo is naar voren ge schoven omdat de clublei ding al na twee maanden af- gescheid heeft genomen van Gert Kruys. Hoegee was in het verleden keeper bij Kloe- tinge, Sparta, Feyenoord, Willem II, FC Omniworld, Dordrecht^t) en Cambuur. door Ad Pertijs CENT - Met Lars Boom als speer punt trekt Blanco als een van de topfavorieten naar het openingsbal van het klassiekerseizoen. Om de Omloop Het Nieuwsblad te winnen moet die ploeg echter voorbij een andere Nederlandse klepper zien te komen. Dat Niki Terpstra zaterdag de kop man is van Omega Pharma Quick Step (OPQS) zegt genoeg, zo niet alles. De dagen dat Terpstra bij Milram vaak voor de 'kat zijn viool' kilometers op kop sleurde voor een ongeïnspireerde kop man-spurter, liggen al weer ver achter de man uit Assendelft. „Wat dat betreft is mijn rol in de ploeg wel veranderd", zegt de 28-jarige hardrijder als hij thuis 'een beetje aan het bijkomen' is van al het voorbereidende werk op het klassiekerseizoen. De Ne derlandse kampioen reed sterk in Qatar en werd tussen neus en lip pen door door ploegleider Wil- fried Peeters aangewezen als kop man voor dé Vlaamse openings- klassieker. Tom Boonen, die nog last heeft van een elleboogblessu re, moet het doen met een vrije rol. „Ik las het ja", reageert Terp stra op zijn huidige status binnen de ploeg. Kopman zijn in dé Vlaamse topformatie temidden van klasbakken als Tom Boonen en Sylvain Chavanel is niet ieder een gegeven. „Ik heb natuurlijk een superseizoen achter de rug", probeert Terpstra de logica van zijn promotie te duiden. Vorig jaar mocht hij bij absentie van Boonen zijn gang gaan in Dwars door Vlaanderen en won die koers op magistrale wijze. Het geeft Wilfried Peeters het vertrou wen dat hij het team ook dit keer kan dragen nu Boonen sukkelt met de naweeën van een val met zijn mountainbike. „Vorig jaar was alleen het openingsweekein de niet goed", weet Terpstra. „Wat er daarna kwam, is als ploeg bijna niet te overtreffen." Voor hem zelf wellicht wel. „Want als je in deze ploeg goed bent, mag je Tom Boonen gerust kloppen in de spurt om de zege in bijvoorbeeld de Ronde van Vlaanderen. Daar doet niemand moeilijk over." 34. Niki Terpstra 28 jr. Omega Pharma 190. Tom-Jelte Slagter 23 jr. Blanco Pro Cycling 343. Boy van Poppel 25 jr. Vacansoleil Rob Ruijgh 26 jr. Vacansoleil 948. Wouter Mol 30 jr. Vacansoleil 124. Wout Poels 26 jr. Vacansoleil-DCM 129. Johnny Hoogerland 29 jr. Vacansoleil-DCM 470. Raymond Kreder 23 jr. Carmin 529. Dennis van Winden 25 jr. Blanco Pro Cycling 771. Martijn Keizer 24 jr. Vacansoleil 826. Danny van Poppel 19 jr. Vacansoleil Jetse Bol 23 jr. Blanco Pro Cycling Rick Flens 29 jr. Blanco Pro Cycling 202. Steven Kruijswijk 25 jr. Blanco Pro Cycling 348. Thomas Dekker 28 jr. Carmin Dirk Bellemakers 29 jr. LottoLotto-Belisol 1035. Albert Timmer 27 jr. Argos-Shimano 56. Bauke Mollema 26 jr. Blanco Pro Cycling 89. Kenny van Hummel 30 jr. Vacansoleil-DCM 109. Theo Bos 29 jr. Blanco Pro Cycling 123. Tom Veelers 28 jr. Argos-Shimano Brian Bulgac 24 jr. LottoLotto-Belisol Josvan Emden 28 jr. Blanco Pro Cycling 286. Sebastian Langeveld 28 jr. Orica GreenEdge V <sr> 320. Ramon Sinkeldam 23 jr. Argos-Shimano 36. Robert Gesink 26 jr. Blanco Pro Cycling 210. Michel Kreder 25 jr. Garmin 211. Pim Ligthart 24 jr. Vacansoleil 353. 398. Wesley Kreder Mare Goos 22 jr. 22 jr. Vacansoleil Blanco Pro Cycling 407. Pieter Weening 31 jr. Orica GreenEdge 454. Stef Clement 30 jr. Blanco Pro Cycling 764. Maarten Tjallingii 35 jr. Blanco Pro Cycling 1065. Martijn Maaskant 29 jr. Garmin 227. Tom Dumoulin 22 jr. Argos-Shimano 284. Koen de Kort 30 jr. Argos-Shimano 732. Jens Mouris 32 jr. Orica GreenEdge 755. Maurits Lammertink 22 jr. Vacansoleil 763. Bram Tankink 34 jr. Blanco Pro Cycling 1086. Tom Stamsnijder 27 jr. Argos-Shimano

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59