'Economie onderbelicht in visie Oosterschelde' SP wil opheldering over advies sluiting scholen I WD wil trein Gent-Terneuzen Politiek café Kring Jonge Ondernemers 26 SCHOUWEN-DUIVELAND TAXIBRANCHE Hoe kan het dat taxichauffeurs weken geen cent kregen, zonder dat ze bij de bond aan de bel trokken? Een rit van 6 euro levert nooit een fatsoenlijk loon op door Rob Paardekam kruiningen - Een deel van de Rei- merswaalse gemeenteraad is niet te spreken over de 'Oosterschelde- visie 2012-2018'. De nadruk in de ze toekomstvisie ligt volgens som mige fracties weer veel te veel op natuur en veel te weinig op econo mie. De visie is opgesteld door de zoge heten Alliantie Oosterschelde, waarin onder meer gemeenten, overheidsdiensten en belangen groeperingen zijn vertegenwoor digd. Ook Reimerswaal doet mee aan deze samenwerking. Met name de WD heeft kritiek op de inhoud van het rapport. In de vier geformuleerde doelen is volgens deze partij weer niets te rug te vinden over het economi sche belang van de Oosterschelde. En dat terwijl de natuur wel in en kele doelen aan bod komt. Zo dient de huidige natuur te wor den behouden en ontwikkeld en moet worden ingezet op natuurge- richte recreatie. „Vroeger speelde de natuur de eerste, tweede, der de, vierde en vijfde viool als het om de Oosterschelde ging", stelde Izak Vogelaar (WD) deze week tijdens de raadsvergadering. „Ik vrees dat er nog niet veel is veran derd." Ook Andries Jumelet (CU) constateerde dat de voor Reimers waal belangrijke visserijsector on derbelicht blijft in de visie. Volgens wethouder Jaap Sinke staat economie weliswaar niet ge noemd bij de doelen, maar is daar elders in het rapport toch de nodi ge aandacht voor. „Dat is al winst ten opzichte van het verleden." Ook Peter Koeman (CDA) consta teerde dat het economische as pect echt wel aan bod komt. Toch willen meerdere fracties de visie nog eens uitgebreid bespre ken tijdens een themaraad. De ge meente zal voorzitter Siebe Kra mer van het Nationaal Park Oos terschelde daarvoor uitnodigen, zodat hij met de raadsleden in dis cussie kan gaan. terneuzen - Het onderzoek dat de Vlaamse regering laat uitvoeren naar de haalbaarheid van een reizi gerstrein tussen Gent en Zelzate moet worden uitgebreid. In de kos- ten-batenanalyse moet direct ook het doortrekken van de spoorlijn naar Terneuzen worden meegeno men. Dat vindt WD-fractievoor- zitter Michiel Groeneveld uit Ter- neuzen. De WD'er wil in de ge meenteraad van begin maart via een motie vragen de zaak snel aan te kaarten bij de Vlamingen. Geen loon, te veel uren en zwijgen door Theo Giele vlissingen - De vakbonden CNV Vakgenoten en FNV Taxi hebben geen goed woord over voor de ma nier waarop TC Beheer zijn chauf feurs de afgelopen jaren heeft be handeld. Het Vlissingse bedrijf ging twee weken geleden failliet. De boedel is overgenomen door het veel grotere TCR, een bedrijf dat een aanzienlijk betere reputa tie heeft bij de bonden. Bij de aanvraag van het faillisse ment werd bekend dat de chauf feurs al vanaf december geen sala ris meer hadden ontvangen. Hoe komt het toch dat geen van de 55 medewerkers van de Vlissingse taxicentrale hier openlijk tegen protesteerde of alarm sloeg bij de vakbonden? De mensen zijn gewoon bang voor hun baan. Zo simpel is het eigenlijk. „Mensen durven niet aan de bel te trekken", is de erva ring van Rufus Kohn, als consu lent in dienst bij de vakbond FNV Taxi. Hij zegt onomwonden dat vooral bij kleinere taxibedrijven flink de hand wordt gelicht met re gels over betalingen, roosters en rijtijden. „Maar dat zie je pas als het misgaat", aldus Kohn. Zo ook bij de taxicentrale in Vlissin- gen. zierikzee - De Jong Ondernemers kring Schouwen -Duiveland houdt vrijdag 8 maart een poli tiek café met als gast 2e Kamerlid Mark Harbers. De bijeenkomst wordt gehouden in het gemeente huis in Zierikzee. De avond be gint om 19.30 uur met een algeme ne ledenvergadering van de Jong Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland (JOSD), gevolgd door het politiek café met WD-politicus Harbers als gast spreker. De organisatoren willen de verschillen tussen de eilandelij- ke en landelijke politiek duidelijk maken. Gespreksleider tijdens de ze avond is Aad van der Wouden. Chauffeur Pieter van Eek schat dat een derde van zijn collega's nog via een soort provisiesysteem werd betaald. Stukloon, het aantal ritten be paalt het salaris. Ongezonde con currentie en vriendjespolitiek lig gen in zo'n beloningssysteem op Pieter van Eek, chauffeur door Joeri Wisse zierikzee - De SP in de gemeente Schouwen-Duiveland wil ophelde ring van het gemeentebestuur over het advies van de Onderwijsraad om scholen met minder dan hon derd leerlingen te sluiten. Voor Schouwen-Duiveland zou dit betekenen dat 15 van de 26 ba sisscholen de deuren kunnen slui ten. Volgens de SP zou de dreigen de sluiting grote afbraak veroorza ken aan de leefbaarheid in de dor pen op het eiland. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders wil de partij we de loer. „Die mensen reden nog volgens oude contracten die for meel onwettig zijn." „Over het algemeen geldt: hoe dunbevolkter een gebied, hoe armzaliger de situatie bij de taxi bedrijven", zegt Kohn. Van Eek vindt dat ook de klanten een verantwoordelijkheid heb ben. Wie voor zes, zeven euro van uit de kroeg naar huis gebracht wordt, kan op zijn klompen aan voelen dat van dat geld nooit een fatsoenlijk salaris betaald kan wor den. Kohn wijst ook de chauffeurs op hun eigen verantwoordelijk heid. „Elke chauffeur moet zelf zijn eigen uren bij te houden, zelf het overzicht te houden en er op toe te zien dat hij volgens de re gels betaald wordt. En als ze niet weten hoe ze dat moeten doen, kunnen ze altijd bij ons aanklop pen." Deze week hield de bond in Mid delburg enkele bijeenkomsten voor de chauffeurs van de voorma lige taxicentrale Vlissingen. Op de Vlissingse taxi's prijkt inmiddels het logo van TCR. Grote taxibedrij ven leven volgens de FNV doorgaans de regels beter na dan kleintjes. ten hoe zij aankijken tegen het verhogen van de minimumnorm van 23 naar honderd leden. De SP wil weten of de gemeente voldoende oog heeft voor de pro blemen die het opvolgen van het advies zou veroorzaken voor ouders en kinderen die dan ver der moeten reizen. Ook vreest de partij voor de kwali teit van onderwijs door de schaal vergroting waar de Onderwijs raad op aanstuurt. De SP vraagt het college of zij bereid is om in een brandbrief aan het ministerie van Onderwijs aan te dringen op het niet opvolgen van het advies van de Onderwijsraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56