7 Alert! pleit in motie voor extra maaibeurt Hé Don Juan... complete woningstoffering PAAUWE SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Stichting bekijkt kansen Mosseldag Tijd om haar eens goed te verrassen! 2 f JJm ËMILtfi voor ga je naar Auto in sloot aan de Lange Blokweg Dorpsraad kijkt terug op 2012 Inloopavond bij Hobby computer Club Meer bewegen voor ouderen in Oosterhof Hard-Dance Freestyle in podium Brogum Beroepsvisser betrapt in 'dioxinewater' DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 de dam op de Grevelingen terug." Op de plekken waar bos is gekapt, is het nu nog een woestenij. „We ple gen geen kaalslag", zegt boswach ter William van der Hulle. In de kilometerslange bosstrook langs de N59 worden aan de randen de eiken gekapt. „Alle andere bo men, zoals deze elzen, laten we staan." Tussen de verdorde eiken bladeren steken sprieten uit die de potentie hebben om uit te groeien tot bomen, weet hij. „Neem dit vuilboompje, dat had geen licht of ruimte om te groeien tussen de hoge eiken. Dat is nu wel anders." Ook gekapte bosstroken dichter tegen het water worden weer groen. „Daar planten we struiken die hooguit drie meter hoog wor den." Dat is goed nieuws voor de surfers. Die bleven weg uit de plas omdat de bomen de wind wegnamen. „En als de wind van uit het noorden komt, botst die als het ware tegen de bomen op", vertelt Van der Hulle, die zelf surft in zijn vrije tijd. De belangrijkste reden voor de kap van honderden eiken is ech ter de eikenprocessierups. Dit De giftige haartjes van de eikenprocessierups zijn zo sterk, dat ze 7 jaar later nog irritatie kunnen veroorzaken. diertje is de afgelopen jaren opge rukt vanuit zuidelijke landen. De honderdduizenden brandhaartjes die elke rups heeft, veroorzaken jeuk, uitslag en zwellingen bij mens en dier. In grote nesten ne men ze bezit van de bomen. „Om dat hier veel eiken dicht op elkaar staan, groeien de dieren uit tot een explosie", vertelt Van der Hul le. Sinds de plaag de kop op stak, liet het Grevelingenschap de die ren weghalen met 'stofzuigers'. Ook werden de eikenblaadjes -het enige voedsel van het dier tje- preventief besproeid met een biologisch middel waardoor de rups de blaadjes niet meer lust. „Een kostbare zaak." In eerste instantie was het plan om alle eiken te kappen. „Maar uit onderzoek weten we dat dit een belangrijke route is voor vleer muizen. Die gebruiken de bomen in hun navigatie als een geleiding op de weg tussen Duiveland en Flakkee", zegt Van der Hulle. Om die reden hebben Staatsbos beheer en het Grevelingenschap ervoor gekozen om de bomen in het midden van de strook voorlo pig te laten staan. „Daar zorgen ze niet voor grote overlast", vertelt Van der Hulle. „Belangrijk is dat er nu geen takken meer boven het fietspad hangen. Behalve de recreatieve fietsers, maken ook best wat scholieren tussen Brui- nisse en Middelharnis veel ge bruik van deze route." De Grevelingendam heeft betere tijden gekend. Deze foto stamt uit de ja ren tachtig, foto Zeeuwse Bibliotheek Beeldbank Zeeland YERSEKE - Stichting Promotie Yer- seke bekijkt de komende weken of en zo ja, hoe de Mosseldag kan doorgaan. Dat is besloten naar aanleiding van de commotie die ontstond nadat de Vissersvereni ging aangaf de Mosseldag dit jaar niet op poten te kunnen zetten. P.U i,V,E irfj N QS MEUöEÜHUIS Wllgenstraat 1 Dreef 14 Oosterland Bruinisse Tel: 0111 641213 Tel: 0111 484012 www.duivelandsmeubelhuis.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse fractie van oppositiepartij Alert! komt morgen tijdens de ge meenteraadsvergadering met een motie waarin gepleit wordt voor een extra maaibeurt voor de groen stroken rond sportvelden. Alert! stelt dat het groenkwali- teitsplan aan herziening toe is. De fractie wil daar echter niet op wachten en vindt dat voor die tijd het onderhoud van de groenstro ken bij de sportvelden herzien moet worden. Dat is volgens de fractie nodig omdat het kwaliteits niveau dusdanig te wensen over laat dat hangplekken voor jonge ren ontstaan. „Met daarbij vanda- lismeschade." Ook wordt volgens Alert! het aan zicht van de sportvelden aange tast. „Wat zeker naar bezoekende clubs van buiten Schouwen-Dui- veland toe geen goede PR voor on ze gemeente is." Alert! pleit daarom in de motie voor een jaarlijkse extra maai beurt van de groenstroken bij de sportvelden. Ook wil de fractie om de tafel met de sportverenigingen om sa men met hen een structurele op lossing te vinden. ZIERIKZEE Een 40-jarige inwoonster van de gemeente Schouwen-Duive- land is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar auto in een sloot reed. Het ongeval gebeurde rond 22.30 uur op de kruising van de Lange Blok weg en de Heuvelsweg in Zie- rikzee. De brandweer heeft de vrouw uit de auto bevrijd. SEROOSKERKE De dorpsraad Serooskerke ver gadert donderdag 28 februari. Op de agenda van de vergade ring onder meer een bestuurs verkiezing. Ook kijkt de dorps raad terug op 2012 en blikt voor uit naar 2013. De vergadering wordt gehouden in het dorps- hufs van Serooskerke en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE De Hobby computer Club (HCC) houdt dinsdag 26 februa ri een inloopavond in het mul tifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Op het programma een presen tatie over de basisprincipes van social media. De inloop avond van HCC is van 19.30 tot 22.00 uur. OOSTERLAND Op uitnodiging van de afdeling Duiveland van Vrouwen van Nu verzorgt Conny van der Vel de dinsdag 26 februari een proefles in het kader van Meer bewegen voor ouderen. De proefles wordt gegeven in dorpshuis De Oosterhof in Oos terland en begint om 19.30 uur. Gratis voor leden. ZIERIKZEE Boom Division verzorgt samen met podium Brogum Popcultu- ra vrijdag 1 maart een Hard-Dance Freestyle avond. Onder de noemer Sub Bass Boom staat de avond in het te ken van het steeds populairder wordende Freestyle concept. Met onder meer DJ's X-Fade Djexunz. Aanvang 22.00 uur. STELLENDAM Beroepsvissers uit Stellendam (64 en 70) zijn maandagavond aan de Noordzeekant van de Haringvlietsluizen aangehou den omdat ze visten op wol- handkrab in 'dioxinewater', een zone van 500 meter buiten de sluis. Om niet op te vallen, visten ze in het donker. De 300 kilo krab is overboord gezet. Het is echt tijd voor iets nieuws in uw slaapkamer. En er is geen beter moment dan nu. Eén tip: neem uw partner mee naar Interieur Paauwe. Daar vinden jullie de mooiste en meest uitgebreide slaapkamercollectie van de regio. Met de topmerken Treca de Paris, Hülsta en Auping slaagt u vrijwel zeker meteen. Zo bespaart u zichzelf eindeloze showroombezoeken En nou komt het.als u besluit tot een aankoop, krijgt u ook nog eens een uitgebreid romantisch ontbijt op bed gratis!* Zo wordt het wel heel makkelijk om de Don Juan in uzelf naar boven te halen en uw partner eens écht te verrassen. vraag naar de voorwaarden L ^Pqjgjjpl INTERIEUR ZONNEMAIRE Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire (0111)401318 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55