Naar Dirk dus! 'Alle aandacht gaat naar de Brouwersdam' Weer overal tachtig op N59 bij Nieuwerkerk Pampers Simply Dry 24 SCHOUWEN-DUIVELAND RECREATIEGEBIED CREVELINGENDAM Meer wind voor de surfers, meer zicht vanaf de weg en minder last van de eiken- processierups. De Grevelingendam wordt opgeknapt. Pieter Zeeman buigt tekort op begroting om Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! y Eikenkap brengt leven op Midi, Maxi, Maxi plus of Junior. Pak 38 - 52 luiers jaren is verbeterd." Tien jaar gele den werd de limiet verlaagd naar 50, omdat er veel te hard en door rood werd gereden. „De flitspaal heeft daar ongetwijfeld aan bijge dragen, maar we verwachten niet dat het rijgedrag nu weer veran- dert."Eind vorig jaar zijn twee nieuwe stoplichten op de N59 bij Oosterland geplaatst. „We willen het liefst zo consequent mogelijk zijn, dus mag op al die kruispun ten nu tachtig worden gereden." De grote '50-borden' zijn al weg, maar op de hectometerpaaltjes bij de stoplichten staat nog wel in het klein '50'. „Dat is een foutje EP dat we binnenkort herstellen." ZIERIKZEE - De begroting 2013 van de Pontes Pieter Zeemanschool in Zierikzee vertoont een positief re sultaat van 141.000 euro. De begro ting van vorig jaar sloot nog met een tekort van 61.000 euro. Dat blijkt uit een opgave die de Pontes Scholengroep in Goes aan de gemeenten doet. In de cijfers van de Pieter Zeeman is de huur opbrengst van de Campus Cultu- ra meegerekend. Als de Pontes- groep haar bezuinigingsvoorstel len dit jaar haalt, is voor de Pieter Zeeman zelfs een positief resul taat van 375.000 euro haalbaar. De scholengroep als geheel stevent af op een tekort van 318.000 euro. door Joeri Wisse NIEUWERKERK - Menig Schouwen- Duivelander is het via een brief van het centraal justitieel incassobu reau de afgelopen tien jaar op pijn lijke wijze duidelijk geworden: op 'de N59 bij Nieuwerkerk moet je af remmen tot vijftig. Tot voor kort, want sinds enkele maanden is de maximumsnel heid weer tachtig. „Het is weer een normaal kruispunt gewor den", zegt Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat. „Daar hebben we toe besloten omdat het gedrag van de automobilist de afgelopen Volgens William van der Hulle van Staatsbosbeheer en Lodewijk Vormer van het Grevelingenschap wordt de Grevelingendam aantrekkelijker door het kap- werk dat momenteel wordt uitgevoerd, foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Tien jaar runt Peter de Jonge nu paviljoen Meerzicht. De enige bewoner van de Grevelin gendam, nam de zaak over van zijn ouders. „Die zijn hier ooit met een frietkar begonnen." Tot ergernis van De longe is er vanuit het Grevelingenschap de afgelopen jaren nauwelijks aan dacht geweest voor de Grevelin gendam. „Alle aandacht gaat naar de Brouwersdam." De afgelopen jaren heeft hij, ondanks dat hij veel tijd en moeite in zijn zaak heeft gestoken, de klandizie terug zien lopen. „Ik ben blij dat er nu eindelijk iets gebeurt." Een groot pluspunt is dat Meer zicht weer te zien is vanaf de weg. Ook vanaf het water zou hij beter bereikbaar willen zijn. „Nu beginnen ze te baggeren, maar de geul naar de steiger hier nemen ze niet mee. Het is zo ondiep dat bootjes nu hier niet durven te ko men. Die steiger ligt er nu alleen voor kinderen die krabbetjes van gen." De jonge wil graag zijn be drijf uitbreiden met drijvende eco- lodges. Het concept voor natuurlij ke verblijfseenheden is door het Grevelingenschap omarmd. De Grevelingendam is één van de aangewezen locaties. „Deze week heb ik overleg met de gemeente over mijn plannen." door Joeri Wisse BRUINISSE - „Ooit was dit een top- gebied voor surfers", zegt Wil liam van der Hulle, terwijl hij over de surfplas aan de Grevelin gendam kijkt. Professionele beoe fenaars van de sport kwamen uit alle hoeken van het land naar het recreatiegebied dat na de voltooi ing van de dam in 1965 aan de Grevelingenzijde werd aangelegd. De tijd dat het op een mooie zo merdag zwart zag van surfers en andere recreanten, is inmiddels lang vervlogen. Na het gereedko men van de Brouwersdam, groei de die plek uit tot 'hotspot'. Om de neergaande trend een halt toe te roepen, heeft het Grevelingen schap, samen met alle betrokken ondernemers, verenigingen en ge bruikers een plan voor een korte termijnaanpak gemaakt. Dat bestaat voor een groot deel uit het aanpakken van het groen op de dam. Het resultaat daarvan is al goed te zien. Heel wat bo men zijn gekapt. „Twee weken ge leden is de aannemer begonnen", vertelt Lodewijk Vormer van het Grevelingenschap. „Rond de start van het broedseizoen, half maart, moet het meeste werk achter de rug zijn", verwacht hij. Eén van de redenen voor de kap is het verbeteren van de zichtbaar heid. „Vanaf de weg is nu nauwe lijks het meer te zien. Door bo men weg te halen, komt het zicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54