Bezoek 'kilometerdokter' i: 44 Als mijn 4 BINNENLAND GELEIDEHOND De blinde Piet Maasland werd bruut de taxi uitgewerkt. Zijn geleidehond was voor de chauffeur het probleem. geleidehond geweigerd wordt, voel ik me ook niet welkom A-merken blijven meest populair Verstekeling op binnenvaartschip Mansveld: ProRail mag spoor blijven beheren Nederlandse skiër verongelukt in Alpen Bangalijst: School mag leerling schorsen Man mag daklozen geen eten geven 'Teleurgesteld en gekrenkt' door Floor Ligtvoet NUNSPEET - „Eruit, eruit", siste de Utrechtse taxichauffeur hem toe. „Net daarvoor had hij mij en mijn blindengeleidehond nog laten in stappen", vertelt Piet Maasland. „Maar ja, toen keek er een hotel medewerker toe." Toen ze uit zicht waren, stopte de taxi abrupt. „We waren net van de par keerplaats afgereden toen hij drei gend zei: 'Ik wil geen hond in mijn taxi. Eruit, eruit.Anders zet ik u eruit'." De blinde Maasland besloot afge lopen november maar eieren voor zijn geld te kiezen. „Want het voelde alsof hij ieder moment handtastelijk kon worden. Ik vond het beangstigend." Dus stapte Maasland uit terwijl hij nog lang niet op de plaats van bestemming was aangekomen. „Daar stond ik dan. Op straat en geheel gedesoriënteerd." Ook zijn hond kon hem deze keer de weg niet wijzen. „Die kende de omge ving daar ook niet." De 65-jarige man uit Putten is nog steeds een beetje beduusd van deze ervaring. In zijn vakan tiehuisje in Nunspeet denkt hij te rug aan dat ene moment. „Ik was verbouwereerd en teleurgesteld. Maar voelde me ook zo gekrenkt", vertelt hij. De taxichauffeur reed weg terwijl de rit al was betaald. Naar het geld kon Maasland flui ten. „En ik kan geen kenteken zien om dat vervolgens te note ren. Anders had ik nog een klacht kunnen indienen." Het was ook niet de eerste keer dat een taxichauffeur zijn hond Helmi niet wilde vervoeren. Hel mi is een middelgrote, zwarte la brador, die tijdens het gesprek languit tegen de verwarming aan ligt en een tevreden zucht slaakt. „'Ik neem geen hond mee', krijg ik dan van chauffeurs te horen", vervolgt Maasland. „Zelfs al heb ik aan de taxicentrale netjes door gegeven dat ik een geleidehond bij me heb." De reden die Maasland kreeg op gegeven is steeds dat ze na het ver voeren van de hond extra moeten stofzuigen, verklaart hij. „Nou én, denk ik dan. Maar zij vinden het wel een probleem." In Oud-Beijerland en in Gorin- chem is het hem ook al overko men. Ook daar weigerde een taxi chauffeur zijn hond mee te ne men. „Dat steekt me. Ik kan hele maal niet zonder mijn hond. Hel mi zorgt ervoor dat ik niet tegen lantaarnpalen oploop, over de stoeprand struikel en ze weet ze brapaden voor mij te vinden. Als zij geweigerd wordt, voel ik me ook niet welkom. Deze hond is voor mij wat voor een ander een bril is." Maasland kreeg op zijn 32e oogproblemen. Zijn linkeroog Piet Maasland is inmiddels helemaal wit, zijn rechteroog lijkt normaal. „Maar daarmee zie ik maar voor 1 pro cent. Ik heb twee verschillende oogaandoeningen. Volgens mijn arts heb ik domme pech gehad." Maasland die ooit zelf bang was voor honden, omdat hij als klein jongetje werd gebeten, kan nu niet zonder zijn labrador. „Helmi is mijn tweede geleidehond. Tus sen de twee honden in moest ik het even zonder doen. Het was alsof ik weer opnieuw blind werd. Je wereld wordt dan heel klein." De man maakt regelmatig ge bruik van de taxi. „Want ik ben vaak op pad en doe veel vrijwilli gerswerk. Ik kan dan ook met de trein maar bij overstappen is dat veel gedoe. Dan moet ik steeds aan vreemden iets vragen. Ik neem liever de taxi." Dan wel eentje die zijn hond ook meeneemt. Volgens KNGF Geleidehonden worden regelmatig blinden met hun hond geweigerd. De redenen die hiervoor gegeven worden, zijn divers. Van 'honden zijn vies', 'ik ben allergisch voor honden' tot aan 'ik mag van mijn religie geen honden vervoeren', vertelt direc teur Ellen Greve. „Zover ik weet, geldt dat in geen enkele religie. Dat is echt onzin." Ze kan er gewoon niet bij met haar verstand. „Hebben die chauf feurs dan geen gevoel, geen hart? Deze mensen hebben de hond niet als hobby, ze hebben hem hard nodig." Piet Maasland hoopt, net als Gre ve, dat er een landelijke wet komt die taxichauffeurs verplicht om slechtzienden met een geleide hond mee te nemen. Zodat hij in het vervolg met een gerust hart een taxi kan bestellen. „Als je ge weigerd wordt vanwege je hond, voel je je namelijk even tweede rangsburger." Na het incident duurde het enkele weken voordat Maasland weer een taxi in durfde. ZALTBOMMEL Bekende merken als Campina, Marlboro en Douwe Egberts hebben in Nederland vorig jaar de grootste omzet gedraaid in supermarkten. Net als in 2011 vormen zij de top 3 van de jaar lijkse Merken Top 100, die on derzoeksbureau SymphonylRI Group gisteren publiceerde. ZALTBOMMEL Aan boord van een binnen vaartschip op de Waal bij Zalt- bommel is een 22-jarige verste keling uit Marokko gevonden, aldus de politie gisteren. De man was via Rotterdam ille gaal in Nederland gearriveerd. Hij is overgedragen aan de vreemdelingenpolitie. DEN HAAG ProRail mag van staatssecretaris Wilma Mansveld tot 2025 het spoor blijven beheren en onder houden. Dat schreef zij gisteren aan de Tweede Kamer. De huidi ge afspraken met ProRail lopen tot en met 2015. Voor de periode van tien jaar erna moeten nieuwe afspraken worden gemaakt CHAMONIX Een Nederlandse skiër is om het leven gekomen in de Franse Al pen. De 46-jarige man raakte dins dag vermist in de buurt van Mor- zine-Avoriaz. Gisteren werd zijn lichaam gevonden. Het slachtof fer is mogelijk tegen een berghut buiten de pistes gebotst Zijn lichaam lag naast het gebouwtje. DEN HAAG Een middelbare school in Gou da hoeft een leerling die van school is gestuurd omdat hij een zogeheten bangalijst had gemaakt, niet terug te nemen. Dat vindt de kortgedingrech ter. Een bangalijst is een lijst van meisjes met wie makkelijk seks te hebben zou zijn. BREDA Kok Rahal Lamlih mag van de gemeente Breda niet in de buurt komen van de daklozen- opvang. Ze vindt dat daklozen alleen voedsel mogen krijgen als daar een prestatie tegenover staat Dat meldt Omroep Bra bant Eerder werd de kok al ver boden gratis eten uit te delen. Piet Maasland kan niet zonder zijn blindengeleidehond Helmi. door Jelte Posthumus SCHIPHOL - Bij zeurende kiespijn weten we blindelings onze tand arts te vinden en bij spierpijn ver trouwen we graag op de deskundig heid van onze fysiotherapeut. Maar bij wat voor kwaal moet je nu een 'kilometerdokter' of een 'tellerdok ter' bellen? Op internet bieden zij zich echter overal aan. Bijvoorbeeld voor het behandelen van 'auto's met een ki lometerprobleem' of voor het uit voeren van een 'kilometercorrec tie'. „Het gaat om mensen die de stand van kilometertellers van au to's kunnen verzetten", aldus voorzitter Dik Dekker van de Na tionale Auto Pas (NAP), de stich ting die via autobedrijven de kilo meterstanden van auto's verza melt zodat kopers deze bij twijfel kunnen opvragen. Kilometerdok ters bieden hun diensten vaak aan onder het mom van 'repara tie' van een teller na een ongeval of wanneer de eigenaar vermoedt dat er eerder al met de stand ge rommeld is. Het verzetten van de kilometerstand is niet verboden, maar daar komt volgend jaar ver andering in. „Want iedereen weet al jarenlang dat het vaak om het frauduleus terugdraaien van de ki lometerteller gaat", aldus Dekker. Veel kopers betalen door deze praktijken veel te veel voor hun tweedehands auto. Volgens de NAP hebben ongeveer 500.000 au to's, zo'n 5 procent van het totaal, een opzettelijk teruggedraaide ki lometerteller. De jaarlijkse schade voor consumenten bedraagt naar schatting zo'n 150 miljoen euro. Na jarenlang aandringen door de autobranche wil het kabinet het wijzigen van kilometerstanden daarom per 1 januari 2014 straf baar stellen. Het wetsvoorstel dat dit regelt stuurde zij in november vorig jaar naar de Tweede Kamer, die de wetswijziging nog in be- fo hi de vr bl de Wi pc In or sti he va tir ze za Be pa Di ga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4