The Best of IDFA on tour krijgt Zeeuwse vertoning in Middelburg UIT 7 ^DERDAG 21 FEBRUARI 2013 Scène uit First Cousin Once Removed. Zaterdag 23 februari vanaf 13.00 uur presenteert Cinema Middelburg The Best of IDFA on tour 2012 met een selectie van de beste documentairefilms van het afgelopen festival. First Cousin Once Removed (regie Alan Berliner) Filmmaker Alan Berliner schetst een in tiem portret van zijn achterneef en men tor Edwin Honig tijdens zijn laatste door Alzheimer getekende levensjaren. Little World (regie Marcel Barrena) In deze feel good documentaire maken we kennis met levensgenieter Albert (19), die zich nergens door laat tegenhouden en he lemaal niet door zijn rolstoel. Tientallen landen heeft hij al bezocht. De sport is om met twintig euro op zak te vertrekken. The Only Son (regie Simonka de Jong) De Tibetaanse Pema en zijn zusjes groei den op in een kindertehuis in de hoofd stad, terwijl hun ouders in een bergdorp in de Himalaya bleven wonen. Als Pema met zijn zusjes een bezoek brengt aan het afgelegen gehucht, is het weerzien aanvan kelijk hartelijk. Maar al gauw lopen de spanningen op. Sounds for Mazin (regie Ingrid Kamer- lingh) In het leven van Mazin staat iets groots te gebeuren. Al vanaf zijn geboorte is hij doof, maar binnenkort krijgt hij een im plantaat. Als alles goed gaat, kan hij daar mee allerlei geluiden herkennen en spraak verstaan. Aanvang 13.00 uur, einde 18.00 uur. Alleen pas se-partout mogelijk voor alle vier films, 25,- eu ro, donateurs 22,50 euro. óver lijken voor de schone schijn Richard Gere en Susan Sarandon. chercheur, die Miller vanaf het begin niet vertrouwt maar als simpele ambtenaar niet opkan te gen zoveel machtsvertoon. Arbitrage is een film die niet al leen over de volle 107 minuten vermaakt, maar die je je ook af laat vragen wat kan en wat niet kan. Waar ligt de grens? Voor Robert Miller weegt succes zwaarder dan al het andere. Het mooiste is dat hij zijn gedrag ver goelijkt door zichzelf voor te hou den dat hij het doet voor ande ren en voor een groter goed, maar in werkelijkheid is het zijn egoïsme dat spreekt. Dat laatste zal voor veel mensen gelden - een parallel met machti ge publieke figuren als Bill Clin ton en Bram Moszkowicz is snel getrokken - en dat maakt de film heerlijk verontrustend. Arbitrage Regie: Nicholas Jarecki. Met: Richard Gere, Susan Sarandon, Tim Roth Te zien in Vlissingen 1|2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47