Zowel Marjolein Meijers als Ellen Dikker te gast bij Podium Reimerswaal UIT 3 I www.pzc.nl/uit DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 Singer-songwriter iET presenteert nieuw album Singer-songwriter iET speelt liedjes van haar gloednieuwe album 'The Kit chen Recordings Series 2' in De Druk kerij in Middelburg. Voor dit album nam zij onder meer duetten op met Janne Schra, Stevi Ann en Shirma Rousse. Achter de naam iET gaat Lisa van Viegen schuil, een multi-talent, dat zelf schrijft, opneemt, artwork ontwerp, regisseert en musiceert. Zaterdag 23 februari, Brasserie in de Drukkerij, Middelburg, 15.30 uur Celtic Rhythms: wervelende Ierse dansshow In Celtic Rhythms brengen Ierse top artiesten de magie van Ierland tot le ven met mystieke, romantische bal lads, typische Ierse folksongs en wer velende dansen. De hoofdrol is weg gelegd voor de West End musicalster Peter Corry. Met zijn warme stem voert hij het publiek mee door de ge schiedenis, gebruiken en tradities van zijn land. Zaterdag 23 februari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. krijgen, is het wel handig als je bekend bent. Maar ik ben er niet goed in een Bekende Vlaming te zijn, word er af en toe ook een beetje bang van. Het was vooral erg wennen dat iedereen je zo maar herkent. Ik ben er wel ach ter dat een BV'er niet automa tisch gelukkiger is dan een vak kenvuller. Overigens was ik eerst kandidaat van 'De slimste mens'. Heb daar enorm onnozel zitten doen en lag er al na één af levering uit. Maar dat heeft nog de meeste indruk op de mensen gemaakt." beetje getormenteerd liggen doen, pff. Natuurlijk, Hans Tee- uwen was wél belangrijk. Theo Maassen is ook geweldig. En niet te vergeten Bert Visscher. Mijn vrouw wordt er zot van, maar ik vind het geniaal. En niet te vergeten ons eigen Wim Helsen. Gekke dingen, daar hou ik wel van." - En 'foute' dingen. Na een paar jo- denmoppen riep de Joodse gemeen schap een paar jaar geleden op tot een boycot en werd u 'Philippe Goebbels' genoemd. „Het is wel eens misgelopen, ja. Maar ik heb toen naar eer en ge weten gehandeld. Als ik had ge weten dat ik mensen zou kren ken, had ik het niet gedaan. Als je begint als comedian grijp je Philippe Geubels: „Ik ben er niet goed in een Bekende Vlaming te zijn." nu eenmaal snel naar gedurfde grappen die naar racisme nei gen. Daar heb ik van geleerd. Ik wil graag de mensen waar ik grappen over maak nog onder ogen kunnen komen. Ik mik nu op herkenbare dagelijkse dingen en gênante situaties zoals seks of andere zaken waar iedereen het liefst over zwijgt." Vanwege de grote belangstelling is de voorstelling van Philippe Geubels vanavond verplaatst van De Parel in Domburg naar de Schouwburg Mid delburg. Aanvang: 20.15 uur. - Is Nederland een voorbeeldhumor- land? „Ik kijk nauwelijks comedy, zie het niet zo graag. Ben ook geen fan van klassiek cabaret. Een Pro Arte in concert: brede waaier aan dansstijlen Dansgroep Pro Arte bestaat uit en thousiaste en gedreven jonge topdan sers, die een brede waaier aan dans stijlen brengen. In een wervelende, muzikale voorstelling nemen zij de toeschouwers mee in de gevarieerde wereld van de hedendaagse dans. De artistieke leiding is in handen van choreografen Jac Delsing en Eliane De Gendt. Podium Reimerswaal haalt de komende dagen zowel Marjolein Meijers als Ellen Dikker naar De Meiboom in Krabbendijke. Meijers brengt vrijdag haar nieuwe muziek-thea- tershow Niemands meisje. Cabare tière Ellen Dikker is zaterdag te zien met haar eveneens nieuwe cabaretprogramma Horten Sto ten. Marjolein Meijers werd bekend als de helft van het duo De Beri ni's en ging in 2006 alleen ver der. In 2011 vierde ze haar 25-jarig theaterjubileum. Haar nieuwe programma Nie mands meisje noemt ze 'een muzi kale roadshow langs de uiteinden van het bestaan'. Meijers en haar muzikanten Walter en Onno Kui pers nemen het publiek mee naar een café dat bol staat van verha len van vrouwen die 'niemands meisje' zijn. Countrymuziek, levensleed en humor wisselen elkaar af, waar door een rauwe komedie ont staat. De voorstelling is geschre ven en geregisseerd door Daphne de Bruin. Meijers schreef zelf de liedteksten. Een dag later treedt Ellen Dikker op in De Meiboom. Zij won in 2006 op het festival Cameretten de persoonlijkheidsprijs en werd drie jaar later genomineerd voor de VSCD Neerlands Hoop Prijs. Horten Stoten is haar derde caba retprogramma. Dikker verbeeldt hierin op hilarische wijze het menselijk geploeter met tragiko mische typetjes, absurde sketches en verrassende observa ties. Marjolein Meijers vrijdag 22 februari, Ellen Dikker zaterdag 23 februari in De Meiboom, Krabbendijke. Aanvang: 20.00 uur. Marjolein Meijers podium Vrijdag 22 februari, Theater De My the, Goes, 20.00 uur. Jimmy Dumbbell te gast bij voorronde RegioRuis Twee singer-songwriters Daniël Loker- se, NUTZ (Bryan Notenboom) en twee bands Phased Curve en War head treden aan in de tweede voor ronde van RegioRuis in Brogum in Zierikzee. De Schouwse alternatieve rockband Jimmy Dumbbell geeft de ze avond als special act een show tij dens het juryberaad en het tellen van de stemmen. Vrijdag 22 februari, Brogum Popcultu- ra, Zierikzee, 20.00 uur. Vrijdag 22 februari, Grand Café Brooklyn, Middelburg, 22.00 uur. Zaterdag 23 februari, café De Concur rent, Vlissingen, 22.30 uur. Maarten Swaan - bekend geworden met de band Melou - is afkomstig uit Zeeland, maar woont al enkele jaren in Barcelona. Met zijn eigen, Spaanse band maakt hij momenteel een klei ne tournee door Nederland. Daarbij proberen zij alle nummers uit voor de cd die zij in maart opnemen. Maarten Swaan probeert nieuwe nummers uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43