FZC De hitlijsten haalden ze nooit, maar The Amazing Stroopwa fels hebben een groot aantal klassiekers op hun naam staan. Zaterdag verzorgen zij een theaterconcert in Middelburg. Restaurant Pazzo is allerprettigst gestoord PAGINA 4 EN 5 Richard Gere gaat over lijken voor de schone schijn PAGINA 6 EN 7 De teller staat inmiddels op, om en nabij, 6500 optre dens. Ook na 34 jaar gaan The Amazing Stroopwafels onverdroten voort. „Al die tijd zijn we blijven spelen en hebben we ervan kun nen leven", zegt Wim Kerkhof (zang, con trabas, toetsen), die samen met Rien de Bruin en Arie van der Graaf de kern van de groep vormt. Het plezier is nog altijd onverminderd. „Dat komt ook doordat we altijd op heel verschillende plekken hebben gespeeld, van pleinen tot en met het theater. Op straat spelen we ook zonder setlist. Daar door sluipt er bij ons geen routine in." Ze hebben inmiddels een indrukwekkend oeuvre bij elkaar gespeeld, vastgelegd op twintig albums. Nummers zoals Ome Ko- bus, Het vakIk ga naar Frankrijk en Fietsen zijn klassiekers geworden, Voor de storm is een van de mooiste nummers over de Wa tersnoodramp en Oude Maasweg is elk jaar te vinden in de hoogste regionen van de Top 2000. En dat terwijl The Amazing Stroopwafels nimmer in de actuele hitlijsten waren te vinden. „We zijn nooit door een platen maatschappij in de markt gezet. We heb ben altijd alles in eigen beheer gehouden en daardoor hebben we een zelfstandige plek in de muziekwereld. Doordat we heel lang en veel op kleine plekken hebben ge speeld, zijn onze nummers gaan leven en langzaam maar zeker bekend geworden." Kerkhof en de zijnen ontdekten het thea ter in 2004, toen het 25-jarig bestaan van .The Amazing Stroopwafels werd gevierd met optredens in het Bibliotheektheater in Rotterdam. Dat beviel dermate goed, dat de groep sindsdien regelmatig met een gro tere bezetting langs de theaters reist. Vori ge maand begon hun vierde theatertour nee, Eeuwige vlam getiteld. De teksten - met thuisbasis Rotterdam veelal als vertrekpunt - zijn voor Kerkhof net zo belangrijk als de muziek. „Het moet bij mij altijd ergens over gaan. Ik zie zoveel dingen om me heen die me inspireren. Ei genlijk maken we luistermuziek. Daarom zijn we ook zo blij dat we in het theater te recht zijn gekomen. Daar valt voor ons al les op z'n plaats, kunnen we de nummers spelen zoals we ze bedoeld hebben en luis teren mensen echt naar de teksten." Bij elke theatertournee doen de Stroopwa fels een heel andere greep uit het repertoi re. „Deze keer doen we heel veel nummers van onze nieuwe cd, Gewoon gebleven. Daar naast ontdoen we een aantal nummers die we al heel lang niet meer hebben gespeeld van het stof, zoals Zelfstandig verder uit 1996. Dat gaat over het privatiseren van het spoor en de post en is nu weer actueel ge worden. Verder is er bij ons ook altijd plek voor verzoeknummers, want optreden blijft voor ons wel communicatie twee kan ten op." The Amazing Stroopwafels, zaterdag in Schouw burg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. donderdag 21 februari t/m woensdag 27 februari 2013 Uitgids Thuis in het theater door Rolf Bosboom The Amazing Stroopwafels, met tweede van rechts Wim Kerkhof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41