Contouren Nieuw Goese Lyceum beginnen zichtbaar te worden Stichting bekijkt de 'Economie wordt onderbelicht in kansen voor Mosseldag nieuwe visie op Oosterschelde' WALCHEREN 27 DONDERDAG 21 FEBRUARI 2013 De nieuwbouw van het Goese Lyceum op De Weitjes vordert gestaag. De contouren en omvang zijn al goed zichtbaar, foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Ondanks de kou van de af gelopen periode wordt er op de Weitjes aan de Oranjeweg tussen Goes-oost en Kloetinge hard door gewerkt. De nieuwbouw van Het Goese Lyceum vordert gestaag en de contouren en enkele binnenmu ren van de school zijn al inmiddels al zichtbaar. Zo'n vier maanden wordt er nu gewerkt op het terrein naast de br&ndweerkazerne, voorheen een sportveld. Daar verrijst dit jaar een futuristisch ogend gebouw, dat in niets meer lijkt op het hui dige Goese Lyceum aan de Van Dusseldorpstraat. Daar is al jaren sprake van ruimtegebrek. In 2014 moet de nieuwe school ge reed zijn. Het ontwerp van SP Ar chitecten BV uit Waddinxveen is strak, maar met afgeronde hoe ken. De gemeente trekt 17 mil joen euro uit voor de bouw. De school moet een kleine 1600 leer lingen herbergen van de vmbo ge mengde en theoretisch leerweg, havo, vwo, tweetalig vwo (En gels), kunst- en cultuurklassen, technasium en gymnasium. In het gebouw worden verwante vak ken in zogenaamde 'clusters' bij elkaar gehuisvest. Het is overigens de vraag of de nieuwe school wel alle leerlingen kan herbergen: de belangstelling onder toekomstige brugklassers heet overweldigend te zijn. Het gebouw zal de eerste jaren aan de krappe kant zijn, zei rector Leo de Kraker anderhalf jaar geleden al. Er is in het ontwerp rekening ge houden met bevolkingskrimp, maar die zet geleidelijk in. De komende tijd zullen er ook een fietstunnel en rotonde wor den aangelegd op de kruising Pati j nweg/O ran j eweg. door Luc Oggel YERSEKE - De Stichting Promotie Yerseke bekijkt de komende we ken of en zo ja, hoe de Mosseldag in Yerseke kan doorgaan. Dat is besloten naar aanleiding van de commotie die vorige week ontstond nadat de organiserende Vissersvereniging had aangege ven de Mosseldag dit jaar niet op poten te kunnen zetten. De Vissersvereniging organiseer de het evenement sinds 2010, na dat het Comité Zeeland Presen teert ter ziele was gegaan. De Vis sersvereniging moest het echter met twee man en een medewer ker van de gemeente doen. Dat lukt niet langer. Een oproep aan andere leden om het team te ver sterken liepen op niets uit, boven dien zijn veel mosselvissers in de periode van de voorbereidingen op de Waddenzee. Yerseke zon der Mosseldag, die tienduizenden bezoekers trekt, is voor veel men sen ondenkbaar. Het CDA in Rei- merswaal opperde dat de eind vo rig jaar opgerichte Stichting Pro motie Yerseke wellicht wat kan betekenen, in samenspraak met de gemeente. De Stichting heeft nu aangegeven te willen bekijken wat de mogelijkheden zijn. door Rob Paardekam KRUININGEN - Een deel van de Rei- merswaalse gemeenteraad is niet te spreken over de 'Oosterschelde- visie 2012-2018'. De nadruk in de ze toekomstvisie ligt volgens som mige fracties veel te veel op natuur en veel te weinig op economie. De visie is opgesteld door de zoge heten Alliantie Oosterschelde, waarin onder meer gemeenten, overheidsdiensten en belangen groeperingen zijn vertegenwoor digd. Ook Reimerswaal doet mee. Met name de WD heeft kritiek op de inhoud van het rapport. In de vier geformuleerde doelen is volgens deze partij weer niets te rug te vinden over het economi sche belang van de Oosterschelde. En dat terwijl de natuur wel in en kele doelen aan bod komt. Zo dient de huidige natuur te wor den behouden en ontwikkeld en moet worden ingezet op natuurge- richte recreatie. „Vroeger speelde de natuur de eerste, tweede, der de, vierde en vijfde viool als het om de Oosterschelde ging", stelde Izak Vogelaar (WD) deze week tijdens de raadsvergadering. „Ik vrees dat er nog niet veel is veran derd." Ook Andries Jumelet (CU) constateerde dat de voor Reimers waal belangrijke visserijsector on derbelicht blijft in de visie. Volgens wethouder Jaap Sinke staat economie weliswaar niet ge noemd bij de doelen, maar is daar elders in het rapport toch aan dacht voor. „Dat is al winst ten op zichte van het verleden." Ook Peter Koeman (CDA) constateer de dat het economische aspect echt wel aan bod komt. Toch wil len meerdere fracties de visie uit gebreid bespreken tijdens een the- maraad. De gemeente zal voorzit ter Siebe Kramer van het Natio naal Park Oosterschelde daarvoor uitnodigen, zodat hij met de raadsleden in discussie kan gaan. Een opengewerkte artist's impression van hoe het gebouw eruit moet ko men te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27