Souburger vreest overlast van hoge Sloebrug in Souburg en Westerzicht Kleur voor in de brugklaslokalen Spinningmarathon Endura Toerclub voor goed doel 26 WALCHEREN Sta Op Zorg heeft een inloophuis geopend naast het huiskamerproject voor druggebruikers in Vlissingen. Niet de meest optimale locatie, maar de kans deed zich voor en het is tijdelijk Plafonds - Sierlijsten - Verlichting Twee inloophuizen is één te veel door Maurits Sep VLISSINGEN - Pal naast het huiska merproject voor druggebruikers (HKPD) in Vlissingen is een in loophuis geopend voor mensen met psychosociale problemen, drugsproblemen en mensen die eenzaam zijn. De buurtbewoners maken zich zorgen en ook de ge meente is er niet blij mee. Sta Op Zorg is een christelijke or ganisatie die zich bezighoudt met onder meer hulp aan verslaafden en mensen met psychosociale pro blemen. Het inloophuis is be doeld voor die mensen, maar ook voor iedereen die behoefte heeft aan contact en een praatje, zegt Wietske Nijssen van Sta Op Zorg. „Het is een gastvrije plek voor een brede doelgroep." Het inloophuis is gevestigd in het kerkgebouw van de Blinkende Morgenster, van de evangelische gemeente, in de Dr. Staverman- straat. Die kerkgemeente bood het aan en Sta Op Zorg is daarop ingegaan in afwachting van een definitieve plek elders. „Hoe lang tijdelijk is, kan ik niet zeggen. We zijn in gesprek met de gemeente over andere mogelijkheden." Bewoners van de Stavermanstraat en omgeving zijn niet blij met het tweede 'inloophuis' in hun buurt. Zij vroegen bij de gemeen te om aandacht voor hun zorgen. Ze willen weten hoe lang het in loophuis blijft. Mochten er - net als is gebeurd bij het HKPD in een 'buurtbeheerplan' - beheersaf- spraken worden gemaakt, dan zou dat de indruk kunnen wek ken dat het er mogelijk toch per manent kan blijven, vrezen zij. Volgens burgemeester René Roep is ook de gemeente niet blij met het inloophuis van Sta Op Zorg naast het HKPD, dat onder Emer- gis valt. „Dat hebben we in een ge sprek ook gezegd. Het zorgt voor extra druk op de buurt. Boven dien kan het inloophuis een in breuk zijn op het goede werk van het HKPD, als klanten van het HKPD overstappen naar het in loophuis zónder de begeleiding die ze bij het HKPD krijgen. Dan ontstaat het risico van terugval." De gemeente wil ook dat het in- Wietske Nijssen, Sta Op Zorg loophuis van Sta Op Zorg, zolang het in de Stavermanstraat zit, aan dezelfde eisen voldoet als het HKPD. „Er moet bijvoorbeeld een beveiliger aan de deur komen te staan om de rust te waarborgen die is bereikt." Wietske Nijssen van Sta Op Zorg noemt de locatie ook 'niet de meest optimale'. „Maar de kans deed zich voor en het is tijdelijk. We hebben inmiddels contact met de buurt om informatie uit te wisselen." Het inloophuis is elke maandag geopend van 10.30 tot 15.30 uur. Hulpverlening wordt er niet gebo den. Wel worden mensen, afhan kelijk van hulpvraag, doorverwe zen naar de eigen hulpverleners van Sta Op Zorg (in een pand in de Badhuisstraat), of naar andere organisaties, zegt Nijssen. MIDDELBURG - Endura Toerclub Middelburg houdt zaterdag 23 fe bruari de spinningmarathon Ho- meRide voor het goede doel. Ho- meRide is een landelijk evene ment met als doel geld inzamelen voor het Ronald McDonald Kin derfonds. De spinningmarathon duurt van 09.00 tot 13.00 uur en vindt plaats bij FysioFitness De Driehoek in Serooskerke. Inschrij- ven: nancysoolsma@gmail.com. In schrijving voor 12,50 euro per fiets per uur. Meer info op www.homeride-endura-tcm.nl en www.homeride.nl. door Emile Calon OOST-SOUBURG - Een hoge Sloe brug als oplossing voor de toekom stige verkeersproblemen stuit op voorhand op ernstige bezwaren bij de bewoners van Oost-Souburg en de Vlissingse wijk Westerzicht, zo voorziet Dick Schinkel. Deze inwoner van Oost-Souburg reageert op wethouder Rob van Dooren die begin deze week ver telde dat over een achttal jaren bij de Sloebrug het verkeer vastloopt. Volgens hem is een hoge brug of een tunnel de oplossing voor die toekomstige problemen. Schinkel, oud-voorzitter van de Souburgse ondernemersvereni ging en voorzitter van de Partij Souburg Ritthem (PSR), verwijst naar het gemeentelijk verkeer- en vervoerplan (GVVP). Daarin staat dat het realiseren van een hoge brug over het Kanaal door Wal cheren de mogelijkheid biedt om Vlissingen permanent te ontslui ten. Tevens kan, aldus dat plan, een hoge brug een baken voor Vlissingen en een markante toe gangspoort voor Walcheren vor men. 'Het biedt bij de entree van Vlissingen de mogelijkheid om het weidse uitzicht te ervaren, van Walcheren en Vlissingen stad aan zee'. Dat klinkt mooi, aldus de Soubur ger. „Maar er zit ook een minder mooie kant aan. De huidige brug heeft een doorvaarthoogte van vijf meter. Een hoge brug, waar ook zeilboten met hun masten on derdoor moeten kunnen, is al snel drie keer zo hoog. Die brug gaat ook over het spoor heen. Een afdaling gelijk aan die van de Cau- berg in Valkenburg is nodig om de kruising met stoplichten bij de watertoren te halen. Dat is gevaar lijk en daarom niet haalbaar. Dat betekent dat de brug door moet lo pen voorbij de watertoren rich ting viaduct." Wat er dan ont staat, vervolgt hij, is een Rotter damse Brienenoordbrug. Vanaf het viaduct tot voorbij Wester zicht. De geluidswal bij Souburg heeft dan geen functie meer. Sou burg en Westerzicht zitten in het lawaai." En, zo zegt hij tot slot. „Over problemen met fijnstof zul len we het maar niet hebben." Leerlingen van het Nehalennia kijken toe hoe hun klasgenoten de panelen beschilderen voor het muzieklokaal. De panelen worden opgehangen in de brugklaslokalen, foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De brugklassers van de Middelburgse scholenge meenschap Nehalennia hebben in de vestiging aan de Breeweg acht eigen theorielokalen tot hun beschikking. Mooie lokalen, maar wel een beetje strak en sober. Daarom schreef de schoolleiding een ontwerpwedstrijd uit voor graffiti-panelen in de lokalen. Thema was het vak dat in een lo kaal werd gegeven. Een jury van enkele docenten koos voor elk lo kaal drie ontwerpen en die wer den woensdag door de prijswin naars met een zelfgekozen assis tent op houten panelen uitge voerd. De meeste inzendingen kwamen binnen voor Engels en Frans. Erik van Broekhoven, teamleider ha vo-onderbouw, was zelf zeer ge charmeerd van een graffiti ont werp voor het vak geschiedenis. Volgend jaar mogen de nieuwe brugklassers ook hun eigen wand versiering maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26