Eikenkap brengt de dam Naar Dirk dus! Wiskunde Olympiade D66: overzicht kosten bouwput onvolledig Pampers Simply Dry a3 24 WALCHEREN SCHOOL Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! ie,enop Bijna helft minder Midi, Maxi, Maxi plus of Junior. Pak 38 - 52 luiers. MIDDELBURG - Twee leerlingen van Nehalennia in Middelburg heb ben de tweede ronde bereikt van de Wiskunde Olympiade. Frank Janisse en Jorick Jans zitten beide in vwo 5. Aan de eerste ronde de den in totaal 7424 middelbare scholieren mee, waarvan 14 van Nehalennia. Ongeveer achthon derd leerlingen, waaronder Frank en Jorick, gaan door naar de twee de ronde, op 15 maart. De beste 130 leerlingen strijden in de finale op 13 september. Zes van hen zul len uiteindelijk Nederland verte genwoordigen op de internationa le wiskundewedstrijd, die in juli 2014 plaatsvindt in Zuid-Afrika. MIDDELBURG - D66 in Middelburg beschuldigt het college van burge meester en wethouders niet volle dig te zijn geweest bij het verstrek ken van informatie over de kosten van de bouwput aan de Zuidsingel. De PZC had vorige maand ge vraagd naar het overzicht van de kosten die voor de bouwput zijn gemaakt. De put was bedoeld voor een parkeergarage onder het daar geplande, maar nooit ge bouwde theater. In het door het college gegeven overzicht kwamen de kosten op 10,2 miljoen euro. D66 zegt in ok tober 2011 andere cijfers te heb ben gekregen. Dat kwam uit op een bedrag van 14,4 miljoen (ex clusief kosten voorbereiding bouw theater van 4,8 miljoen). Met name de arbitragekosten vie len toen aanzienlijk hoger uit en de toen genoemde aankoopsom van de woningen naast de bouw put was hoger. Verder waren in het overzicht uit 2011 meer posten inbegrepen zoals schadevergoe ding aan omwonenden en rente lasten. D66-raadslid Rob van Eijkelen- burg vraagt aan het college 'op korte termijn een nieuw en wél compleet overzicht' te verstrek ken. door Joeri Wisse BRUINISSE - „Ooit was dit een top- gebied voor surfers", zegt William van der Hulle van Staatsbosbeheer, terwijl hij over de surfplas aan de Grevelingendam kijkt. Professione le beoefenaars van de sport kwa men uit alle hoeken van het land naar het recreatiegebied dat na de voltooiing van de dam in 1965 aan de Grevelingenzijde werd aange legd. Na het gereedkomen van de Brou- wersdam, groeide die plek uit tot 'hotspot'. Om de neergaande trend een halt toe te roepen, heeft het Grevelingenschap, samen met alle betrokken ondernemers, vere nigingen en gebruikers een plan voor een korte termijnaanpak ge maakt. Dat bestaat voor een groot deel uit het aanpakken van het groen op de dam. Het resultaat daarvan is al goed te zien. Heel wat bo men zijn gekapt. „Twee weken ge leden is de aannemer begonnen", vertelt Lodewijk Vormer van het Grevelingenschap. „Rond de start van het broedseizoen, half maart, moet het meeste werk achter de rug zijn", verwacht hij. Eén van de redenen voor de kap is het verbeteren van de zichtbaar heid. „Vanaf de weg is nu nauwe lijks het meer te zien. Door bo men weg te halen, komt het zicht op de Grevelingen terug." Op de plekken waar bos is gekapt, is het nu nog een woestenij. „We plegen geen kaalslag", zegt Van der Hulle. In de kilometerslange bosstrook langs de N59 worden aan de randen de eiken gekapt. „Alle andere bomen, zoals deze el zen, laten we staan." De belang rijkste reden voor de kap van hon derden eiken is echter de eiken- processierups. Dit diertje is de af gelopen jaren opgerukt vanuit zui delijke landen. De honderddui zenden brandhaartjes die elke rups heeft, veroorzaken jeuk, uit slag en zwellingen bij mens en dier. In grote nesten nemen ze be zit van de bomen. „Omdat hier veel eiken dicht op elkaar staan, groeien de dieren uit tot een ex plosie", vertelt Van der Hulle. Jongelui die bij de Middelburgse ZEP-vestiging van het ROC Scalda beroepsonderwijs volgen, wachten op de bus. Projecten om te voorkomen dat ze de school de rug toe keren, zonder een diploma te hebben behaald, wierpen de afgelopen jaren opmerkelijk veel vruchten af. foto Lex de Meester Aantal vroegtijdig schoolverlaters Walcheren 350 vo MBO 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 scnooijaar. 2QQ6 2QQ7 2QQg 20Qg 2Q10 2Q11 2Q12 Percentage vroegtijdig schoolverlaters 6,0% Vlissingen Middelburg Landelijk Walcheren Veere srhnnliaar 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24