O Veiligheidsregio vindt Harlem Shake ongepast PZC Nederlands gezin botst tegen trein in Oostenrijk Het is nog tot eind maart mogelijk om aflossingsvrije hypotheken met behoud van renteaftrek om te zetten. Philippe Geubels is een Zeer Bekende Vlaming Zonnig Het systeem van C02-rechten ligt op zijn gat Jongeren halen massaal motorrijbewijs Word ook abonnee! 8 711688 555530 UIT DONDERDAG 21 februari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 44 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 BUITENLAND ZEELAND Veel hypotheken omgezet door Sander van Mersbergen utrecht - Veel mensen kiezen er voor nog snel hun aflossingsvrije hypotheek (deels) om te zetten in een spaar- of beleggingsvariant. Het aantal oversluitingen is de laatste maanden zes tot zeven keer groter dan normaal, meldt de Rabobank, de grootste hypotheek aanbieder in Nederland. Een exact aantal wil de bank niet noe men. Veel mensen sluiten over omdat de omzetting mét behoud van fis cale aftrek nog maar een week of vijf kan. Vanaf april is de rente op nieuwe hypotheken alleen nog aftrekbaar als de lening binnen dertig jaar wordt afgelost. Omzet ten in een andere vorm mag dan nog steeds, maar dan verliest de hypotheeknemer zijn recht op af trek. De maatregel moest ingaan op januari, evenals de overige aanpassingen in de hypotheekre- gels, maar werd uitgesteld tot april om mensen genoeg tijd te ge ven te kiezen. Mensen die hun hypotheek wil len omzetten, doen er verstandig aan niet te wachten tot eind maart. Administratief moet name lijk ook nog een en ander gere geld worden bij de bank. Het overstappen van een aflos singsvrije hypotheekvorm naar een spaar- of beleggingsvariant, brengt hogere maandlasten met zich mee. Het voordeel is echter dat de schuld afgebouwd wordt. Gezien de dalende huizenprijzen is dat voor veel mensen aantrekke lijk. w u mtiiiiiu jyy reacties Alle Oranjefeesten horen op één dag eens 79% oneens mm 21% Ga naar www.pzc.nl/abonneren TT' 1 pi ffiilrp AMSTERDAM - Een aanstaande moeder laat haar zwange- is op het gebied van zwangerschap en geboorte. Van ad- DE STELLING re buik beschilderen tijdens de Negenmaandenbeurs in vies tot de nieuwste snufjes. Tegelijk met de Negenmaan- I n crpr^rhan de Rai 'n Amsterclam» d'e gisteren van start ging. denbeurs loopt in de Rai de Huishoudbeurs. Veiligheidsregio is kinc ***0 3 Vijf dagen lang is in de Rai alles te vinden wat er te koop foto Robin Utrecht/ANP Reageer op pzc.nl burch-haamstede - Een 'Harlem- Shakevideo' van de Jeugdbrand weer Westerschouwen is op last van de Veiligheidsregio verwij derd van YouTube. Het filmpje was op initiatief van de leden ge maakt en enkele duizenden keren bekeken. De leden haakten in op de wereldwijde trend om filmpjes te maken waarin dertig seconden lang op kolderieke manier wordt gedanst in een bijzondere outfit, in dit geval brandweerpakken. In een reactie laat de Veiligheidsre gio weten geen verantwoording te willen nemen voor het filmpje. Vooraf is geen toestemming gege ven. Verder vindt de Veiligheidsre gio het ongepast en onverant woord dat voor de video gebruik is gemaakt van met belastinggeld betaalde brandweerspullen. mittersill - Een Nederlandse toe- riste is woensdag in Oostenrijk omgekomen toen de auto waarin zij zat door een trein werd aange reden. Dat gebeurde op een onbe waakte spoorovergang in het plaatsje Mittersill. Volgens Oostenrijkse media is het slachtoffer een 35-jarige vrouw uit de provincie Utrecht. Haar 34-jarige man, die achter het stuur zat, en hun 9-jarige dochter raakten ernstig gewond. De trein toeterde nog om de nade rende auto met vakantiegangers te waarschuwen, aldus de politie. Het voertuig werd 80 tot 100 me ter meegesleurd. Reddingswer kers waren lang bezig om de slachtoffers te bevrijden. In de trein bleef iedereen ongedeerd. Een still van het filmpje dat de jeugdbrandweer Westerschouwen van hun Harlem Shake maakte. Het filmpje moest van YouTube af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1