pmu De leukste BUSVAKANTIES... KRA5.NL 14 ENTERTAINMENT Een psychopaat tussen reine nonnen. Stanley Burleson kan als bad guy-to-be niet wachten tot de musical Sister act in première gaat. Als gangster Curtis lacht hij je toe, maar ondertussen is hij klaar om je overhoop te knallen.' STANLEY BURLESON boekt u bij KRAS.NL! Geboren in Zaandam op 1 september 1966. Zanger, danser, choreograaf, musicalster. Speelde tal van grote musicalrollen. Stond twee keer in Miss Saigon (in 1996/1997 als Joe, en in 2011/2012 als de Regelaar). Speelde in 2010/2011 in La cage aux folies, de openings voorstelling van het vernieuwde DeLaMar-thea- ter als George. Hij was het beest in Beauty and the beast (200S/2007) en kardinaal Richelieu in De drie musketiers (2003/2004). Kreeg tal van onderscheidingen en nominaties voor zijn werk voor en achter de schermen. Werd in 2008 verrast met John Kraaijkamp Mu sical Award voor Beste Choreografie Musical Staging voor de choreografie van Ciske de Rat. Werd in 2008 genomineerd voor een John Kraaijkamp Musical Award voor Beste mannelij ke hoofdrol in een grote musical: Che in Evita. 'Ik hoop dat iC i ze, boe roepen Stanley Burleson: „Ik wil mijn familie, mijn vrienden om me heen. Anders is al dat succes niets waard." foto Levin den Boer/Persfoto.Nu door Monique Brandt Hij is niet in die tra ditie opgevoed, maar officieel is hij nog steeds rooms-katholiek. Musicalster, zan ger, danser en cho reograaf Stanley Burleson (1966) reist de komende maanden dus enigszins terug naar zijn religieu ze roots, met zijn rol in Sister act, de op de Amerikaanse film met Whoopi Goldberg gebaseerde mu sical. Alhoewel: zijn personage, de kei harde gangster Curtis, heeft bij zonder weinig affiniteit met waar den als naastenliefde en verge ving. „Hij is een levensgevaarlijke psychopaat. Hij lacht je toe, maar ondertussen is hij klaar om je overhoop te knallen", grijnst Bur leson. Curtis is de foute man in het le ven van hoofdpersoon Deloris (Carolina Dijkhuizen), een straat madelief die, op de vlucht voor criminelen, in een klooster be landt. Burleson is, zo vertelt hij, nog steeds aan het zoeken naar de juiste aanpak. „Ik denk dat het pu bliek weinig sympathie voor hem gaat opbrengen. Sterker nog, ik hoop dat ze boe roepen als ik op kom bij het slotapplaus, dan heb ik het goed gedaan." De musical mag dan spelen in een katholieke omgeving, zelf heeft hij weinig met de bijbeho rende tradities. „Een mis vind ik qua symboliek erg mooi. Mijn vriend en ik bezoeken in het bui tenland wel eens een kerk. Onze moeders zijn allebei overleden, dan steken we voor allebei een kaarsje op. Maar als je hoort wat het instituut kerk allemaal heeft uitgespookt, word ik daar ook niet blij van." Als kind speelde hij accordeon, voor pianoles was geen geld. Op de middelbare school dook hij in de platencollectie van zijn vader. Hij ontdekte zijn stem, ging zin gen in de schoolband. De verle gen jongen vond zichzelf op het podium. „Als ik als puber iets zei, was niemand echt geïnteresseerd. Maar als ik zong, luisterden ze wél." Met een bandje ging hij talenten jachten af, want hij wist: ik wil zingen. Dansles had hij ook, drie keer per week. Hij bleek ook op dat gebied een natuurtalent. Toen zijn balletlerares hem attendeer de op audities voor de musical Cats, waagde hij het erop. Bur leson werd aangenomen en zijn muzikale loopbaan was een feit. Sinds die doorbraak in 1987 speel de hij talloze grote musicalrollen. Daarnaast maakt hij choreografie ën en showconcepten; van choreo grafie voor illusionist Hans Klok tot de musicalproductie Aspects of love, met Lone van Roosendaal en Ernst Daniël Smid. Zijn liefde voor de dans is onverminderd groot. „En voor mijn 46 jaar gaat het nog prima hoor. Bij audities die ik afneem, dans ik de jonge jongens er nog steeds uit." Of het buitenland nooit heeft ge lonkt? Natuurlijk wel, maar hij heeft hier altijd genoeg werk ge had. „Daarbij wil ik elke avond naar huis. Ik wil mijn familie, mijn vrienden om me heen. An ders is al dat succes niets waard", zegt hij. Natuurlijk, die drang naar meer en nog meer is ook hem niet vreemd. „Maar ik heb er mee leren dealen. Ik ben geluk kig, juist omdat ik die drang on der controle heb. Je kunt wel blind gaan voor de roem, maar wat als je dan geen werk meer hebt? Of je wordt te oud en er is niemand? Ik zie het genoeg om me heen, de blinde ambitie waar mee je uiteindelijk stukloopt. Na tuurlijk, ook in mij zegt een stem metje vaak genoeg: je moet méér! Dat ego hou ik onder de duim. Dat moét." Zijn van huis uit meegekregen nuchterheid zorgt ervoor dat hij al zo'n lange en mooie loopbaan heeft, daar is hij van overtuigd. Want musical is keihard werken. Nu, in het Scheveningse Circus theater, geniet hij van zijn riante kleedkamer. „Maar soms sta je ook in een hok tussen de koude tegeltjes. Het theater is geen droom." Met het groeien der jaren wordt hij meer en meer geplaagd door onzekerheid. „Vroeger dééd ik, nu denk ik er meer over na. En dan kun je opeens je zelfvertrouwen verliezen. En daarmee de lol in het spelen. Dat probeer ik de kop in te drukken. Want ik wil nog heel lang doorgaan." de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding ontspannen reizen met onze nieuwe Comfort Class bussen (met méér beenruimte) y/ uw vakantie dicht bij huis starten: gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland compleet verzorgd: incl. verblijf in goede hotels, ontbijt en veelal diner en excursies 100% VERTREKGARANTIE op vele reizen waarom zou je meer betalen Voordeelreis Berlijn 4 dgn - vertrek: vrijdag van 8/3 t/m 20/12 Topaanbieding! Ga er even lekker tussenuit naar Berlijn, met o.a. de Brandenburger Tor. Zie www.kras.nl/bus-berlijn Stedentrip Londen 4 dgn - vertrek: vrijdag van 15/3 t/m 20/12 Supervoordelig weekendje shoppen sightseeing! Met o.a. de Tower Bridge, Big Ben en Harrods. Zie www.kras.nl/39043 Kroatische Bloemenrivièra [369 1 8 dgn - vertrek: zaterdag van 30/3 t/m 26/10 Hotel aan het strand! Voor maar 39 extra op excursie naar o.a. het eiland Krk, Rovinj en Porep. Zie www.kras.nl/39327 Italiaanse Bloemenrivièra [379i 8 dgn - vertrek: zaterdag van 30/3 t/m 26/10 t Beleef strand cultuur! Optioneel naar o.a. Genua, olijfolie- fabriek en het befaamde Portofino. Zie www.kras.nl/39414 I v.a Leipzig, Dresden Saksen [399i 8 dgn - vertrek: zaterdag van 27/4 t/m 19/10 J Eén van onze populairste reizen, met o.a. Dresden, Leipzig, Meissen en het unieke Ertsgebergte. Zie www.kras.nl/39357 Venetiaanse Rivièra Kroatië 8 dgn - vertrek: zaterdag van 4/5 t/m 21/9 Een 4-sterren tophotel aan het strand! Incl. excursies naar o.a. Venetië, Porec en Aziatische kust. Zie www.kras.nl/39400 De Engelse Cotswolds 8 dgn - vertrek: vrijdag van 10/5 t/m 20/9 Nieuw in ons aanbod! Ontdek het mooiste deel van Engeland, met o.a. Windsor Castte en Oxford. Zie www.kras.nl/39411 Polen de Mazuren 2691 12 dgn - vertrek: maandag van 20/5 t/m 7/10 Indrukwekkende reis met o.a. Warschau, Krakau, Gdansk, Auschwitz en Mazurisch Merenplateau. Zie www.kras.nl/39391 www.kras.nl/brochures BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm S of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke of Js-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14