ZEEUWS-VLAANDEREN 25 'Rioolwaterzuivering Groede ideale plek voor zilte kweek' Gemeente geeft Brouwzaele ontheffing voor muziekfeest Autodief slapend in auto aangetroffen Bisschop en vicaris niet op bezoek Industrial night in poppodium De Pit Vogelbeurs in zaal Oudelandse Hoeve Film Vuule Wuuven in De Vlaschaard Politie zoekt nog twee fietseigenaren WOENSDAG 20 FEBRUARI 2013 plannen voor polder noodzakelijk, verklaart Kools. Hij heeft de benodigde grond immers al in bezit. Andere plannen, voor namelijk voor het oostelijk deel van de polder, vergen meer af stemming. Uitbreiding van cam ping Hoogduin kan gecombi neerd worden met de aanleg van een parkeerplaats met voorzienin gen en eventueel dagrecreatie. Eventueel kan doorgaand verkeer geweerd worden, om zo meer ruimte te geven aan lokale bezoe kers en fietsers. „Maar daar hangt natuurlijk een kostenplaatje aan", zegt De Moree. „De investeringen moeten van de initiatiefnemers komen; we brengen als overheid geen zak geld mee." Het oostelijk deel van de polder is gereserveerd voor natuur. Daarmee zou het na tuurgebied in de Herdijke Zwarte Polder uitgebreid kunnen wor den. Kleinere grondbezitters zijn Bram en Anneke de Keuninck uit Cadzand-Bad, en Piet de Keu ninck van camping Welgelegen. Zij geven aan nog geen concrete plannen te hebben, maar wel iets te zien in de exploitatie van een dagrecreatieve voorziening. „We hebben ooit het idee gehad hier een golfbaan met negen holes aan te leggen", legt Pieter de Keu ninck uit. „Ik zou het mooi vin den dat plan gezamenlijk nieuw leven in te blazen." Anneke de Keuninck, die met haar man en zoon binnenkort elders in Cad- zand-Bad een kleinere golfbaan aanlegt, staat er niet onwelwil lend tegenover. „Maar'ik moet nog wel zien of Molecaten niet een al te grote vinger in de pap krijgt", plaatst ze een voorzichtige noot. Ook Piet de Keuninck van Welgelegen is kritisch. „Ik zie niets in de aanleg van landgoede ren. Ik geloof niet dat er animo voor is. En dan nog: wat dragen grote, lege lappen grond als na tuur en landgoederen bij aan de lokale economie?" Alle betrokkenen prijzen wel de 'moedige' poging van DLG om eenheid te creeëren. Ze zijn ook te spreken over de voorgenomen grondruil, die nodig is om een aantal van de afzonderlijke plan nen te kunnen realiseren. Zo heeft Het Zeeuwse Landschap een paar losse percelen grond in de polder. „Daar kunnen we nu niets mee", legt districtsbeheer der Fred Schenk uit. „Als het één geheel wordt, is dat probleem ver holpen." DLG gaat nu aan de slag met die grondruil en een concreter inrich tingsplan, verklaart De Moree. Aan een lange termijnplanning durft hij zich niet te wagen. „Met zoveel mensen bij elkaar gaat het niet zo snel. Dat geeft ook niet. Als we maar stapjes zetten." De Tienhonderdpolder in één beeld: recreatie (van camping Hoogduin), maar vooral landbouwgrond aan de kust. foto Peter Nicolai BRESKENS - De te slopen rioolwater zuiveringsinstallatie (rwzi) bij Groe de is een ideale locatie voor zilte kweek. Bressiaander Peter Verhage deed dit voorstel maandagavond op de eerste regiobijeenkomst van waterschap Scheldestromen in Breskens. Of het idee ook kans van slagen heeft, werd nog niet duidelijk. Het waterschapsbestuur kon er nog niet op reageren. De sloop van de rwzi bij Groede hangt ove rigens nauw samen met de uit breiding van de rwzi bij Breskens. De regiobijeenkomst in Breskens, een nieuw initiatief van het water schap, trok meer dan tachtig be zoekers. Scheldestromen presen teerde regioplannen. Voor sommi gen nieuw, voor anderen bekend, was dat er in 2015 al een jachtha ven moet zijn bij Cadzand-Bad. Het geplande baggerwerk in het Grote Gat bij Oostburg riep vra gen op. Waarom eerst een brug en dan baggeren? Waterschapsbe stuurder Leo Mangnus vertelde dat beide werken elkaar niet bij ten. Guus Langeraert van Vrien den van Waterdunen Nee! wilde opheldering over de Grond Exploi tatie Rekening 2012 voor Waterdu nen: „Over heel veel bedragen is nog onduidelijkheid." Langeraert moet nog even geduld hebben, evenals Verhage. De ant woorden volgen schriftelijk, be loofde dijkgraaf Toine Poppelaars. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Faciliteitencentrum De Brouwzaele in Terneuzen mag op 9 maart gastheer zijn voor een goud-van-oud-show ten bate van de stichting Alpe d'Huzes. De gemeente Terneuzen geeft daarvoor eenmalig toestemming, ook al valt het feest eigenlijk niet onder de noemer 'business-to-bu- siness-activiteiten'. De gemeente informeerde onlangs bij uitbater Tom Aarts naar het feest dat Team Grenzeloos, een team dat mee doet aan de beklimming van de Alpe d'Huez voor KWF Kankerbe strijding, in zijn etablissement heeft gepland. Aarts heeft immers alleen een vrijstelling op het be stemmingsplan 'Industrieterrein' voor het houden van zakelijke acti viteiten voor maximaal vierhon derd bezoekers. „Na overleg heeft de organisatie besloten om een ontheffing aan te vragen voor dit evenement. Het college van burge meester en wethouders stemt toe vanwege het goede doel waarvoor dit feest wordt gehouden", aldus een gemeentewoordvoerster. Om soortgelijke redenen moest in ok tober vorig jaar een dertigplus-dis- coparty op het laatste moment uit wijken naar het Scheldetheater. In middels zijn de gemeente en De Brouwzaele in overleg over wat nu precies wel en wat niet onder de vrijstelling valt. TERNEUZEN Een Terneuzenaar (19) is dinsdag om 2.00 uur aan de Scheldeboulevard opgepakt, nadat de politie had ontdekt dat hij in een in Roosendaal gestolen auto lag te slapen. In de auto lag ook 34 gram hennep. Hij werd boven dien gezocht voor mishande ling van zijn ex-vriendin op station Bergen op Zoom. HULST Het bezoek dat bisschop Jan Liesen vandaag aan parochie H. Maria Sterre der Zee in Hulst zou brengen, gaat niet door. De bisschop is ziek. Ook vicaris Paul Verbeek is geveld door ziekte. De regu liere eucharistieviering in de Willibrordusbasiliek gaat gewoon door. Aanvang: 19.00 uur. TERNEUZEN De Pit, het poppodium van Terneuzen, beleeft vrijdag een 'onvervalste industrial night'; elektronische muziek vermengd met industriële geluiden. Dj Tinus staat ach ter de draaitafels van 22.00 tot 03.00 uur. Hij brengt een mix van industrial music van onder anderen Ministry, NIN én Revolting Cocks. TERNEUZEN In wijkcentrum De Hoeve in de Terneuzense wijk Ou delandse Hoeve is zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur een vo gelbeurs. Vogels kunnen worden gekocht, geruild of verkocht. Een opkoper is aan wezig en er is informatie over vogelkweek. Buurthuis De Hoeve is te vinden aan de Edvard Grieghof 113. KOEWACHT De film Vuule Wuuven van Elsa van Hermon en Klaas van Urk uit Hoek draait zon dag in dorpshuis De Vlasch aard in Koewacht. Twee vriendinnen staan elkaar in de film naar het leven, als er één met de man van de an der vandoor gaat. Aanvang 14.30 uur, kaarten twee euro te bestellen via 0114-362042. TERNEUZEN De politie zoekt nog de eige naren van twee gestolen fiet sen die eerder dit jaar na de aanhouding van een 52-jari- ge Terneuzenaar zijn terug gevonden. De man kocht ge stolen fietsen. Zes stuks zijn inmiddels terug bij de recht matige eigenaren, twee nog niet Meer informatie op www.politie.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55