Toch schuldige dood Van der Linden Zeeland op 30 april bezaait met beeldschermen Foute feesten ZEELAND 23 Kom naar onze open dag op 21 februari 2013 commentaar Discussie over toekomstige grens Zeeland Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. Getijde Voor de uitzending zingt het Bruinisser Visserskoor het Wilhelmus WOENSDAG 20 FEBRUARI 2013 DEN BOSCH - Een 27-jarige vrouw uit Vlissingen moet van het ge rechtshof in Den Bosch toch de ge vangenis in vanwege doodslag op plaatsgenoot Joost van der Linden. Het hof legde acht jaar cel op. Eerder sprak de rechtbank in Mid delburg haar vrij. Ook het Open baar Ministerie vond twee weken geleden in hoger beroep dat de vrouw moet worden vrijgespro ken. Van der Linden werd in oktober 2öio om het leven gebracht. Dat zou onder meer zijn gebeurd door hem te wurgen met een compu terkabeltje. De vrouw bekende in eerste instantie dat ze Van der Lin den doodde. Mede daarom eiste de officier van justitie toen dat ze voor twaalf jaar de gevangenis in moest. De rechtbank vond echter dat de mogelijkheid bestond dat ze haar partner (45) uit de wind hield en dat mogelijk hij de Vlis- singer om het leven had gebracht. De vrouw kwam meteen vrij. Twee weken geleden nog eiste ook de aanklager vrijspraak. Het hof heeft echter de stelligste over tuiging dat haar eerste bekentenis de waarheid is. Er is ook geen re den aangegeven waarom ze die verklaring na zes bekentenissen ineens introk. De advocaat-gene raal zei twee week geleden nog dat óf de vrouw óf haar partner het moet hebben gedaan. Hij kon echter juridisch niet bewijzen of de vrouw het wel of niet had ge daan en vroeg vrijspraak. U bent welkom van 15.00 tot 21.00 uur Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl College De viering van Konin ginnedag in Zee land dreigt te ont aarden. Veel Oranje verenigingen weten zich geen raad met de troonswisseling op 30 april. Die zal veel aan dacht opeisen. De verenigingen zijn bang dat de traditionele vrijmarkten en de oud-Hol landse spelen in het water val len. Die vinden ze belangrijker dan de sfeer van het moment. Dus kiezen ze een andere da tum. Onbegrijpelijk. Wat is mooier dan een Koninginne dag mét een troonswisseling? Die vier je toch niet dagen eer der? Of pas op 1 mei? Boven dien is 30 april een vrije dag. Het is onhandig dat te negeren. Gelukkig zijn er gemeenten die zich niet van de wijs laten brengen. Zij zoeken een balans tussen de geplande activiteiten en de effecten van de troons wisseling. Dat is lastig, maar dat biedt ook kansen. Zo'n geïmproviseerd feest legt wel licht de basis voor een nieuwe viering van de monarchie. Dit past bij een nieuw staatshoofd. MIDDELBURG GroenLinks Zee land wil een openbare discusssie op gang brengen over de toe komst van de provincie. Minister Ronald Plasterk (Binnen landse Zaken, PvdA) wil Neder land bestuurlijk op de schop ne men. Na de vorming van de super provincie Flevoland, Utrecht en Noord-Holland in deze kabinets periode, wil hij ook de rest van het land opdelen in nieuwe ge biedsdelen. Zeeland zou in zijn vi sie samen moeten met Zuid-Hol land. Ook wil Plasterk toe naar ge meenten van minimaal 100.000 inwoners. In een politiek café 5 maart (aanvang 19.30 uur) in De Viersprong in 's-Heer Hendriks kinderen laat een aantal bestuur ders hun licht schijnen over de mogelijkheden en kansen. Groen Links en D66 vinden dat de pro vincie het hele Deltagebied zou moeten bestrijken. MIDDELBURG - Op Koninginnedag zullen er overal in de provincies beeldschermen staan om geen glimp van de troonswisseling in Amsterdam te missen en om toch ook nog een aantal activiteiten dichtbij huis te houden. In Middelburg staat het scherm op De Markt en de Stichting Eve nement Middelburg plooit alle ac tiviteiten van Koninginnedag om de televisieuitzendingen. Op de Markt worden zitjes en picknick tafels weggezet zodat iedereen op zijn gemak naar de uitzending kan kijken. Middelburg wil ook nog een of meerdere koningslin des planten. Dat is traditie bij de inhuldiging van een nieuw staats hoofd. In de gemeente Veere wordt op veel plaatsen gewoon Koninginne dag op de 30e gevierd en staan er in enkele dorpen beeldschermen opgesteld, zoals op het dorpsplein van Koudekerke en café Juliana in Biggekerke. In Domburg en Westkapelle is be sloten alle geplande activiteiten gewoon door te laten gaan. In Westkapelle kon het publiek al tijd al meekijken met de televisie uitzendingen, wanneer het aan schoof bij de koffietafel in het dorpshuis. Dat zal dit jaar niet an ders zijn. In Vlissingen beraadt het college zich nog over Koninginnedag. Sjef van Wijnen heeft de gemeen te voorgesteld om voor één keer een centraal evenement te organi seren met inbreng van diverse wij ken en dorpen. Dat evenement zou dan moeten beginnen na de televisieuitzending van de kro ning. De Oranjevereniging Bruinisse wil vroeger met het feest begin nen. Herauten, optocht en aubade moeten om 10.00 uur achter de rug zijn, want dan gaat op de mu ziektent het grote beeldscherm aan voor een rechtstreekse verbin ding met Amsterdam. Organisa tor Van Gils: „Vlak voor de uitzen ding zingt het Bruinisser Vissers koor samen met het publiek het Wilhelmus." Ook in Burgh-Haamstede komt een projectiescherm te staan. Op de kinderspelen na, vervalt het Organisator Van Gils ochtendprogramma op de Beatrix- weide, zodat iedereen naar het scherm kan kijken. De rommelmarkt in en om de Ter- neuzense binnenstad is op 30 april. Nicole Riemens van Bizzy Stad Terneuzen: „Op de markt ko men altijd veel Belgen af. Probeer die maar eens te bereiken, als we het op de 27e zouden houden." Stichting Oranjecomités voorma lig Groot Axel laat zich ook niet van de wijs brengen. Koninginne dag is op Koninginnedag, op 30 april. Secretaris Rob van Dijk zegt dat er op het plein bij Albert Heijn een groot tv-scherm kom. In Oostdijk overweegt de Oranje vereniging om de beelden uit Am sterdam uit te zenden op een scherm in het dorpshuis. Ook in het 'Oranjegezinde Nieuwdorp' zal een scherm geplaatst worden. Wel kindervermaak op Koninginnedag, maar hier en daar wel iets minder, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53