zet Neptunus aan tot rondje Bierbrouwer kon goed handelen SEAL VAN DE DAS SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Anbo houdt modeshow Persoon getroffen door stroomstoot Conflict binnen top PCExtreme Inbrekers nemen uniek collier mee Politie: waarschuwing op sociale media over kinderlokker berust niet op waarheid Geniet van een bier* of wijnarrangement inclusief borrel bittergarnituur bij Hildernisse drinken in Middelburg. Nu van www.sweetdeal.nl! I WOENSDAG 20 FEBRUARI 2013 ZIERIKZEE De Anbo-afdeling Zierikzee houdt op donderdag 21 februari een modeshow. De show wordt gehouden in gebouw De Driehoek, Kerkhof 8 in Zierikzee. De kleding wordt geshowd en kan daarna gepast worden. De modeshow begint om 14.00 uur. MIDDELBURG Bij een bedrijfsongeval in Mid delburg is dinsdagmiddag een persoon door een stroomstoot getroffen. Het ongeluk gebeur de rond half drie in een loods op een bedrijfsterrein aan de Ampèreweg. Over de toedracht en de verwondingen van het slachtoffer heeft de politie geen mededelingen gedaan. MIDDELBURG Binnen de top van het Middel burgse internetbedrijf PCExtre me is onenigheid ontstaan. Een van de bestuurders is afgezet. Via een kort geding eist de afge zette bestuurder dat alle oude contracten worden nagekomen en dat hij weer betaald wordt. Het kort geding dient 26 februa ri. GRAAUW Tijdens een inbraak in een wo ning in Graauw is op 12 februa ri een uniek collier met een waarde van zo'n 750 euro gesto len. Het collier heeft de vorm van het logo van het Zeeuws Land schap. De politie zoekt mensen die het collier ergens te koop aangeboden hebben gezien. ZIERIKZEE Een waarschuwing op onder meer Facebook en via WhatsApp over een oudere man die bij een school in Zie rikzee een kind had willen meenemen, is niet waar. De verspreider van het bericht heeft zich op het politiebureau gemeld en gezegd een inschat tingsfout te hebben gemaakt. In het bericht werd gesproken over een zwarte auto en werd een kenteken genoemd. De po litie heeft - voordat de man zich meldde - het kenteken ge controleerd en de eigenaar bleek onschuldig. Het bericht is van Facebook verwijderd. het notariaat door Ali Pankow KERKWERVE - Shantykoor Neptu nus grijpt het 12,5 jarig bestaan aan om zaterdag 23 februari een concertrondje langs drie zorgcen tra in de regio te maken. Als eerste wordt om 10.30 uur In 't Opper in Bruinisse aangedaan, daarna volgt een optreden tijdens de lunch in De Wieken en om 15.30 uur in verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. Het koperen jubileum wordt ge vierd onder leiding van de nieu- i we dirigente Annemarie Simonse uit Domburg. Een vrouw in een mannen-broeders-wereldje? „Een j, beetje wel ja, maar ik kan ze wel de baas, hoor", lacht Simonse. De dirigente is opgegroeid in Vlissin- gen en het maritieme sfeertje is haar dus zeker niet vreemd. Si monse volgde een conservato riumopleiding, geeft accordeonles en is ook dirigente bij het West- kappels koor. Bij Neptunus is zij de de opvolgster van Koos van Terphoven, die vorig jaar in Portu gal is gaan wonen. De dirigente is enthousiast over de ambities van het shantykoor. „Tijdens de repetities wordt er hard gewerkt en er is duidelijk be reidheid om naast geijkt repertoi re steeds weer wat nieuws in te studeren. Bovendien beschikt het koor met 25 zangers over een heel aardige verdeling van stemmen", zegt Simonse. In overleg met koor lid Kees Willemse kiest zij het re pertoire. Daarop staan naast Ne derlandstalige liedjes, ook Engel se, Duitse en Franse teksten. „Natuurlijk speelt gezelligheid ook een belangrijke rol in onze vrijdagse repetities, maar we wil len ook presteren. We hebben dus iemand nodig die ons steeds weer bij de les houdt. Dat lukt on ze dirigente heel goed hoor", zegt voorzitter Hans van Langeraad. Het shantykoor beschikt over een eigen muzikaal ensemble met twee accordeonisten, een violist, een gitarist en een bassist. Met het zorgcentra-rondje begint voor Neptunus zaterdag de uitge breide reeks jaarlijkse optredens. Waar nu Oude Haven 14 in Zierikzee is, stonden oorspron kelijk twee panden. Daarin woonden in de 17e eeuw vooraanstaande Zierikzeeënaren, vaak lid van het stadsbestuur. In het oostelijk pand vestigde zich eerst wijnsteker Jacob Cornelisse Boeije en daarna Adriaen Lauwer- se van Keetenburgh, die schepen en burgemeester was. In 1708 werd bierbrouwer Nicolaas Both de eigenaar. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Cornelis Both die zich een uitstekend handelaar toonde, waardoor hij in 1748 ook het westelijke pand verwierf en beide panden kon laten verbou wen tot één geheel met een nieu we voorgevel. Andere bewoners van Ars aequi et boni lieten tot in de huidige tijd hun sporen na. Zo zijn de be tonnen muraltmuurtjes op de ei- landelijke dijken genoemd naar jonkheer De Muralt, een inge nieur van het Waterschap Schou wen die van 1903 tot 1913 in het herenhuis woonde. Notaris J.A. Biermasz. die het huis in 1913 van hem kocht, schreef de tekst van het Schouws Volkslied dat begint met: 'Kent gij ons land, ons Schouwse land, belaagd door water 't allen kant. Het land, dat eeuwig lang 't geweld, met moed weerstond van Zee en Scheld'. Wim Klaassen en zijn vrouw Sylvia. „Als het verkeer niet al te hard voorbij raast wonen we hier heerlijk. Het uit zicht op de museumhaven is prachtig en in het voorjaar geuren de lindebomen langs de haven." foto Dirk-Jan Gjeltema c aea' *°°P Je alleen op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45