SPORT Bayern München boort de Europese aspiraties van Arsenal de grond in door in Londen met 1-3 te winnen. Hamilton wijst naar Fuentes en Riis Piqué onwel tijdens training Willem II Arbiter verliest milt na aanval agent Doellijntechnologie op WK voetbal MADRID In het proces over de doping- affaire 'Operación Puerto' heeft voormalig wielrenner Tyler Hamilton dinsdag met de beschuldigende vinger ge wezen naar de omstreden arts Eufemiano Fuentes en naar ploegleider Bjarne Riis. De Amerikaan vertelde de rechter dat hij zich in de pe riode 2002-2004 heeft laten behandelen door Fuentes. Riis legde daarvoor de con tacten. Hamilton kreeg voor al bloedtransfusies. TILBURG Mitchell Piqué werd dins dag tijdens de training van Willem II onwel en moest met een ambulance naar het ziekenhuis worden ge bracht Na het toedienen van medicatie kwam de ver dediger weer bij zijn positie ven. „Ik kan me niks herin neren van wat er op het veld gebeurd is", vertelde Piqué later aan de telefoon. Nader onderzoek moet uitwijzen wat hij mankeert. VALENCIA Een zeventienjarige arbiter uit Spanje is tijdens een voetbalwedstrijd zo mishan deld dat hij zijn milt heeft verloren. Volgens verschil lende media is de dader een 27-jarige politieagent. Hij is zondag na afloop van het be wuste duel gearresteerd. De dader ging helemaal door het lint toen hij tijdens de amateur wedstrijd in Bur- jassot, vlak bij Valencia, een rode kaart kreeg. ZÜRICH Scheidsrechters krijgen vol gend jaar zomer tijdens het WK voetbal in Brazilië hulp van doellijntechnologie. Dat heeft de Fifa dinsdag laten weten. De wereldvoetbal bond experimenteerde on langs op het WK voor club teams in Japan met de syste men GoalRef en Hawkeye, wat ook bij het tennis wordt toegepast. Dat is zo goed be vallen dat Fifa op het WK ook met doellijntechnologie gaat werken. Bijrol en Kritiek Robben WOENSDAG 20 februari 2013 door Gerard Borgman LONDEN - Bayern nam dinsdaga vond een riant voorschot op een plek in de kwartfinales van de Champions League. De Duitse ploeg won bij Arsenal met 1-3. Robben moest het opnieuw doen met een invalbeurt. De Nederlan der speelde het laatste half uur. Niet op zijn 'eigen' plek als rechts buiten, waar eerste keus Thomas Müller bleef staan, maar als ver vanger van Franck Ribery aan de linkerkant. Robben is net als Mario Gomez slachtoffer geworden van het suc ces van FC Bayern. Beide spelers hebben tijdens hun blessure hun plek in de basis verloren bij trai ner Jupp Heynckes. Waar de spits van het Duitse elftal zijn reserve rol min of meer gelaten accep teert, daar laat Robben zijn onvre de merken in woord en gebaar. In een gesprek met zijn coach en te gen journalisten uitte hij verbaal zijn ongenoegen. „Ik wil spelen en zit nu meestal op de bank. Dat stelt me teleur." En afgelopen vrij dag, na zijn invalbeurt in het uit- duel met VfL Wolfsburg (0-2), zorgde Robben voor opzien door zijn gedrag. Na het laatste fluitsig naal spurtte hij van het veld rich ting catacomben. Zijn teamgeno ten stonden nog shirtjes te wisse len, toen Robben al driftig naar de spelersbus beende. Twee we ken eerder in Mainz ging het al niet anders. Het leidde tot een discussie, die vorig jaar ook al werd gevoerd. Robben, zo stelden diverse media ook nu, kan zichzelf niet onderge schikt maken aan het teambelang. Zijn populariteit in Zuid-Duits- land is toch al broos, sinds Rob ben vorig seizoen vanaf de stip de CL-finale tegen Chelsea en de cru ciale topper tegen Borussia Dort mund verprutste. Opvallend is dat vanuit de club publiekelijke steunbetuigingen uitbleven. „Iedere speler kan zo snel douchen als hij wil", stelde aanvoerder Philipp Lahm droog jes. En: „De trainer bepaalt wie er speelt. Dat was zo en dat zal zo blijven." Voorzitter Karl-Heinz Rummenigge probeerde de rel met een grap te sussen. „Natuur lijk staat de ene speler wat langer onder de douche dan de andere, maar die heeft dan ook wat min der haar op zijn hoofd dat gewas sen moet worden", doelde de pre ses op de kalende Robben. De 29-jarige Groninger reageerde zelf geagiteerd op de kritiek. „Als ik teleurgesteld ben, dan ga ik soms wat sneller douchen. Dan hoor en lees ik meteen weer de verhalen dat ik een moeilijke jon gen ben, een Einzelganger. Maar ik ben niet lastig. Ik doe mijn werk en als ik train, dan train ik goed", counterde Robben. „Het is een probleem hier in Duitsland, dat alle aandacht uitgaat naar een teleurgestelde speler. Terwijl het elftal draait en alle aandacht ver dient. We moeten er mee ophou den altijd zo negatief te doen." In de aanloop naar de eerste acht ste finale tegen Arsenal trachtte Robben vergeefs een basisplaats te claimen. „Ik wil absoluut spe len, want dit zijn de superwed strijden en ik zie geen reden waar om ik niet zou spelen." Trainer Heynckes zag echter voldoende re denen. Bayern is bezig aan een su perseizoen. Dit kalenderjaar wer den alle wedstrijden zonder een tegentreffer gewonnen. En daar bij vertolkte Müller vaak een hoofdrol vanaf de rechterkant, de eigenlijke positie van Robben. Zo ging het dinsdag ook in Lon den. Müller bereidde al na zeven minuten de 0-1 van Toni Kroos voor en even later werkte de con current van Robben zelf van dichtbij de 0-2 over de lijn. Kort na rust zorgde Lukas Podolski te gen zijn oude club voor de 1-2. Bayern kwam even onder druk, maar een kwartier voor tijd her stelde Mario Mandzukic de mar ge. Robben had een aandeel in die treffer, want hij bediende Lahm, de man van de assist. Rob ben speelde goed en gedreven, maar ongetwijfeld overheerste bij hem weer de teleurstelling over zijn hernieuwde reserverol. Arjen Robben moest dinsdagavond wéér genoegen nemen met een plaats op de bank bij Bayern München. En dat is een probleem, zo stelden diverse media ook nu, want Robben kan zichzelf niet ondergeschikt maken aan het teambelang. foto Kerim Okten/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33