50% korting O Genieten in de Dolomieten! Speciale aanbieding 24 maanden €20,- op een abonnement én een Samsung Galaxy ACE t.w.v. 299,- gratis! Vodafone Voordeel Web Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc 30 MENINGEN brieven Sluiting scholen Sluiting scholen 2 Hoteltoren Perkpolder Voedselbanken vodafone SAMSUNG RETOUR m si Q ADRZ Marinierskazerne Overstromingsgevaar pharosreizen.nl idhutb Voor vragen en meer informatie bel 0900-0603 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De voorgestelde norm van hon derd leerlingen leidt ertoe dat er in krimpgebieden veel basisscho len moeten sluiten. Dit doet af breuk aan de leefbaarheid van die gebieden. Je hoort lokale politici/ dorpsraden/ouders hier fel tegen ageren, maar uitsluitend tegen de honderd leerlingennorm. Wat ik mis is, is het benoemen van de Lageronderwijswet 1920 die dit grotendeels veroorzaakt. Hierin wordt de gelijkstelling tus sen bijzonder en openbaar onder wijs geregeld. Ouders hebben de keuze de kinderen naar scholen naar andere dorpen te slepen met vaak nog vergoede reiskosten. Dit komt vooral voor bij de ortho doxen. Men veroorzaakt de slui ting van de ene dorpsschool dan immers zelf. Zonder deze fossiele wet zou dit probleem zich nauwe lijks voordoen. Het zou een goede zaak zijn als de huidige regering dit oppakt. Zelfs een tweederdemeerderheid in de Eerste Kamer is haalbaar. Kinderen worden in het openbaar onderwijs geconfronteerd met al le stromingen dat een verrijking is voor hun ontwikkeling. Hokjes indeling door het bijzonder onder wijs te handhaven belemmert dit. Jaap den Hollander Deltaweg 17, 4328Ge Haamstede Minder dan honderd leerlingen? Dan school dicht, zegt Bussema- ker. Jaja. De opbrengsten gaan naar kwaliteitsverbetering van on derwijs. Jaja. Het mocht wat. De ze kaalslag is gewoon een ordinai re bezuinigingsmaatregel. Of het geld inderdaad naar kwaliteitsver betering gaat is maar afwachten. En dan nog! Er wordt al vanaf de Mammoet wet, dus al zestig jaar, met het on derwijs gesold onder voorwend sel van kwaliteitsverbetering. En dat, na meer dan zestig jaar, er nog steeds kennelijk kwaliteitsver betering nodig is, dat is een teken aan de wand voor de PvdA, de par tij die er in hoge mate mede ver antwoordelijk voor is dat al die tijd steeds maar weer kwaliteits verbeteringen werden doorge voerd welke dan toch niet of slechts maar heel gedeeltelijk ble ken te werken. Dat mevrouw Bus- semaker durft te zeggen wat ze zegt zonder het schaamrood op de kaken te krijgen is ronduit een wonder. En het onderwijs is weer eens volstrekt de dupe. Bedankt kabinet. Piet Kraan Noordsingel 60, Middelburg Zaterdagmorgen sprong deze Zeeuw een gat in de lucht na het lezen van het artikel over het af blazen van het plan hoteltoren Veerse Gatdam. Het is een plan dat alle proporties te buiten gaat en zeer on-Zeeuws is met z'n 28 verdiepingen. En absoluut niet past in z'n omgeving. De heren ontwerpers en bouwers, waren to taal de weg kwijt? Ze dachten in New York te zijn. Maar het gaat over één van de mooiste landelijkste omgevingen van Nederland. De bouw zou een klein beetje winst opleveren in de vorm van een eenmalige werk- gelegenheidsinpuls. Kortetermijn- visie dus. En daarna heel veel ver lies voor het landschappelijk- en toeristisch product. Deze Zeeuw feliciteert wethou der René Molenaar van Veere met dit succes! Van mij krijgt hij de positieve duim! Kees Krijger Wagnerlaan 2, Vlissingen Rondom de ontpolderplannen in Zeeuws-Vlaanderen komt er steeds meer 'ruis'. We noemen: de onteigenings-voorstel-leugen van 17 december 2010, de nu pas opgedoken rapporten PerkPolder 2008, de vele besloten informatie bijeenkomsten en de vertrouwe- lijk-overleg-momenten en de stil te rondom Molecaten. Wordt het voor onze dames en heren politici niet eens tijd om pas op de plaats te maken? Om eens te laten uit zoeken hoe de ontpolderingsvork nu werkelijk in de steel zit? Ontei genen, daar maakt men - helaas - geen drukte meer over. Gezond heids- en verziltings-risico's, ach dat zien we later wel. Maar nu de vraagtekens rondom de financiële risico's toch wel gro ter worden, zou men zich eens moeten afvragen of het nog wel verantwoorde risico's zijn in een tijd van bezuinigingen. Het kan nog.... ten halve keren, om niet ten hele te dwalen, maar... daar is moed voor nodig, veel politieke moed. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Terwijl het aantal voedselbanken met de dag toeneemt, wat op zich al schandalig is, leest men in de krant dat onze toekomstige ko ning zich, per koninklijke trein, naar de wintersport begeeft. Zijn gemalin, die zich graag laat kle den door de duurste modehui zen,en zijn drie kindertjes gaan ook mee. In het kader van de laatste troon rede, refereer ik naar de oproep tot bezuiniging aan alle nederlan- 'illCS 07:21 Act ie voorwaarden samsung.com/ K promotion 360 Shop MusKShc Martet Web I Min SMS Internet* Normaal Actieprijs 60 40 200 Mb €^€T,- €15,- 200 Mb 300 Mb €17,50 €20,- Het gemiddelde verbruik in Nedertand ligt op ongeveer 200 Mb p/mnd. Bron: Opta ders. Geldt dat alleen voor de ge wone burgers van dit land? Blijk baar wel. Terwijl de rijen bij de voedselbanken steeds langer wor den, kunnen zij zich veroorloven miljoenen uit te geven aan een op trekje in Griekenland. 5.000.000 euro om in deze drukke tijden even tot rust te komen. Hoe naïef kan men zijn. Aan sommige men sen gaat de crisis ongemerkt voor bij. J. van Laarhoven Prinses Wilhelminastraat 26, Baarland Onvrede over de raad van bestuur van het ADRZ. Heel dapper dat het ziekenhuispersoneel dat durft aan te geven in de enquete 'de juiste man op de juiste plek' als basis voor een ingrijpende reorga nisatie in het ADRZ. Niet dat dit iets uithaalt: de raad van bestuur blijft vooralsnog aan. Allang erva ren wij dat deze raad zich weinig tot niets van de bevolking aan trekt. De bevolking is qua zieken huisstructuur overgeleverd aan het ADRZ dus aan de raad van be stuur. Deze raad is totaal ondemo cratisch benoemd, heeft veel macht en vertrekt niet uitzich- zelf. Waarom deze machtsstruc tuur niet slopen in de hoop op een democratisch tot stand geko men bestuur. Met z'n allen moet dit toch mogelijk zijn! W.N. Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Als Zeeuw ben ik blij dat de kazer ne naar Vlissingen komt (werkge legenheid). Als Nederlander kan ik dat niet zijn. Waarom niet? In tijden van nood, stormvloeden, beschouw ik het marinierskorps als enige capabele organisatie om de bevolking de reddende hand te bieden. Men dient dan op een vei lige plek te bouwen. Waar bouwt men de kazerne? Pal achter een zeedijk op gemiddeld nul meter NAP, achter de zeedijk van de Westerschelde die door on stuitbare uitdiepingen steeds min der voorspelbaar wordt (de vloed- pieken worden nog hoger als er niet verder ontpolderd wordt) en dit in een tijd van zeespiegelstij ging- Een kazerne moet minstens hon derd jaar mee gaan. Dit besluit past in het rijtje van de HSL, de Betuwelijn, De JSF. Een politiek maar geen goed besluit. J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Als er onverhoopt overstromings gevaar voor Walcheren zou drei gen, dan zou ik zonder het onder zoek van Olga Huibregtse wel we ten waarheen ik zou moeten vluchten. Gewoon vanuit de bui tenwijk van Middelburg naar het centrum van de stad. Toen Wal cheren in 1944 onder water werd gezet, woonden we in Oost-Sou burg. Op een gegeven moment, toen het water in februari zo hoog kwam dat het op 30 centime ter na de bovenverdieping bereik te, werden we verplicht geëvacu eerd naar het centrum van Mid delburg, waar het water nooit kwam. Ook het oude gedeelte van West-Souburg, het Marnixplein, bleef altijd droog. J. Meijers Biesbosstraat 3, Middelburg AUTOVAKANTIES VAN ANWB 5" of 3 dagen Italië' Wist u dat er net voorbij de Brennerpas een prachtig stukje Italië begint? Het zonnige bergplateau van Renon, in Südtirol! U verblijft dicht bij enkele van de hoogste bergtoppen van Italië. En bij de Seiser Alm, de grootste hoog vlakte van de Alpen. Inbegrepen is een prachtige treinrit met de oudste trein van Zuid-Tiro! naar Collalbo. Gezellig winkelen kan in middeleeuws Bolzano. Ook krijgt u een kabelbaan-retourticket. En neemt u ook een duik in het Caldaro- meer, het warmste meer van de Alpen? Uw verblijf U verblijft in Naturhotel Wieserhof in Renon(Ritten), ca. 15 km van Bolzano. Landelijk gelegen, met uitzicht op de bergen. Verder is er o.a. een uitstekend restaurant, gezellige bar, grote tuin met ligbedden, terras met uitzicht op de bergen, speeltuin en fitnessruimte. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 42566 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. zoek boekcode 42566 Inbegrepen 3,4 of 7 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet en driegangen-keuzemenu 1x Rittencard: gratis gebruik kabelbanen, treinrit, entree museum, korting kastelen, concerten en excursies (aange sloten bij Rittencard) ijsje voor de kinderen gratis parkeerplaats Prijzen 4-d 5-d 8-d 28/04-06/07 129 165 295 08/07-24/08 - 349 25/08-03/11 129 165 295 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) 0 t/m 6 jaar: gratis 7 t/m 14 jaar: 50% korting vanaf 15 jaar: 30% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds. Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toesteilen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbon den. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30