Machtsstrijd binnen bestuur RES-cross SPORT 33 Kerkhove duikelt op ranglijst kitwu Joey de Kok vierde op NK driebanden Bijvank wint ook tweede wedstrijd Promotie Pasveer naar topdivisie Rentree Boilesen bij Jong Ajax DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 Nick van der Lijke (links) en Marco Minnaard zien het nieuwe wielerseizoen met vertrouwen tegemoet. loftenploeg begint. Hij wil im mers net als Marco Minnaard prof wielrenner worden. „Ik wil m'n goede prestaties van vorig jaar verdubbelen", stelt hij. „Het is m'n laatste jaar bij de be loften, misschien is het wel beter dat het ook m'n laatste jaar bij de ze ploeg is. Ik ben een van de oudsten. Op een gegeven mo ment ben je uitgeleerd, heb je nieuwe impulsen nodig. In een nieuwe ploeg kun je die nieuwe impulsen krijgen." De Rabo-beloftenploeg is sinds het opdoeken van de Rabo-prof- ploeg een onderdeel van de wie lerbond KNWU. Minnaard en Van der Lijke hebben er nog niet veel van gemerkt, maar hopen daar later dit seizoen wel de vruchten van te plukken. Op de parkeerplaats van Papendal staat een fraaie bus, helemaal omge bouwd voor wielrenners. Tot voor kort was die het domein van de profs, maar nu krijgen de beloften hem. „Wij moesten het tot nu toe met een camper doen. Die bus lijkt me een hele vooruitgang", stelt Nick van der Lijke. „Je kunt er in douchen, er is een wc, het is alle maal heel luxe. Ik verheug me nu al op die bus." De twee Zeeuwen koersen dit voorseizoen veel samen. Het weekend na de Beverbeek Classic volgen de Ster van Zwolle (2 maart) en de GP Lilliers (3 maart). Piekmoment is de Ronde van Normanidië, een zware zeven daagse etappewedstrijd half maart. MIDDELBURG - Tennisster Lesley Kerkhove maakte maandag een duikeling op de wereldranglijst. De Zierikzeese vond zich ineens terug op plaats 359, terwijl ze een week eerder nog de nummer 308 was. De 21-jarige Kerkhove had de val al zien aankomen. Ze verdiende in februari 2012 veel rankingpun- ten door een finaleplaats in de challenger van het Australische Launceston.- Die punten is ze exact twaalf maanden later kwijt en ze zette er geen ander resultaat tegenover. Deze week is de Schouwse actief tijdens de challenger van Moskou. SINT OEDENRODE Joey de Kok (Lewedorp) en Michael Vink (Groede) zijn respectievelijk vierde en vijf de geworden bij het NK drie banden jeugd in Sint Oeden- rode. De zege ging naar Ray- mon Groot uit Hoogwoud. De Kok haalde zes punten een een gemiddelde van 0.843. Vink kwam tot twee punten en een moyenne van 0.601. TERNEUZEN De Terneuzense motorcros ser Dee-Jay Bijvank heeft in België ook de tweede MCLB wedstrijd gewonnen. De jeugdige motorcrosser was bij de junioren de sterk ste in de MX2-klasse. De wedstrijd werd verreden op het motorcrosscircuit bij Adegem. Ook in Overslag ging Dee-Jay Bijvank met de bloe men aan de haal. ARNEMUIDEN door Aector Dooms AXEL - De Stichting RES (Recreatie Exploitatie Smitsschorre) uit Axel begint zonder voorzitter aan het nieuwe motorcrossseizoen. Span ningen en conflicten binnen het be stuur eindigden uiteindelijk in een machtsstrijd voor de rechter. Ton Colijn verloor in Middelburg de rechtszaak tegen drie bestuurs leden en werd gedwongen als voorzitter op te stappen. De Axe laar wilde met een nieuw te vor- mèn bestuur een professioneler beleid gaan voeren. „Het is een di lemma, maar het is al lang geen hobby van een stel vrijwilligers meer als je met een jaarlijkse be groting van twee ton draait. Dan praat je over een bedrijf. Daarom ben ik teleurgesteld in de uit spraak van de rechter." Colijn wil de de stichting een nieuwe im puls geven. Hij spaart zittende be stuursleden niet. „Zij missen kwa liteit en zijn onbekwaam om hun taken uit te voeren. Hun argu ment was dat ik te veel naar me toetrok, maar wat moet ik anders als zij geen initiatief nemen om bijvoorbeeld vrijwilligers aan te sturen. Dan ga je zelf zaken oppak ken." Ton Colijn zegt de meeste energie in het crossterrein te hebben ge stoken. „Dat is de kern waarop de Stichting draait. De trainingen, waarvoor moet worden betaald, leveren al een ton per jaar op." Zittend bestuurslid Ad Colijn her kent zich niet in de kritiek van zijn broer. „We wilden niet wij ken voor elkaar", zegt de huidige penningmeester. „Hij wilde niet stoppen en wij wilden niet met hem verder. Dus is het een rechts zaak geworden. De uitspraak was in ons voordeel en is gebeurd op verouderde statuten. We zijn nu bezig de statuten te wijzigen, want die sores willen we niet meer. We moeten vooruitkijken." Ton Colijn maakte tien jaar deel uit van het RES-bestuur, waarvan de laatste tweeënhalf jaar als voor zitter. Hij verzekert aan bijna alle projecten te hebben getrokken. „Dankzij mij is er een sproei-in- stallatie en afspuitplaats gereali seerd." Onder zijn bewind kwam er ook een geluidswal. „Gratis, na goed overleg met de gemeente." Omwonenden klagen al jaren over geluidsoverlast. Dat was des tijds de aanleiding om Ton Colijn te benaderen voor een bestuurs functie, omdat hij bij Rijkswater staat veel te maken had met ver gunningen. „De stichting was op sterven na dood. Ik heb zes jaar ju ridische strijd moeten leveren met buurtbewoners. Zij hadden zich verenigd en werden bijge staan door een advocaat. Ik heb voor de stichting alle rechtszaken gewonnen." Ad Colijn geeft toe dat zijn broer voor de RES veel goeds heeft ge daan. „Maar hij heeft ook een aan tal missers op zijn geweten." De strubbelingen in het bestuur zijn volgens Ton Colijn vorig jaar na de Open NK in Axel in een stroomversnelling geraakt, waar door een breuk onvermijdelijk leek.Colijn constateert dat in de af gelopen maanden het crossterrein te vaak gesloten is geweest. „Modder is de grootste vijand. Als het terrein door slecht onderhoud niet berijdbaar is, kan er niet wor den getraind en mis je al gauw duizenden euro's aan inkom sten." Ad Colijn weerlegt de kri tiek. „Het heeft enorm tegengeze ten met het slechte weer." De stichting gaat op zoek naar een nieuwe voorzitter. Schaatsster Annemarie Pas veer is in Enschede winnaar geworden van de Leisure World Oost Competitie. Ook in de laatste race was ze de sterkste. Door deze eindoverwinning promoveert de Arnemuidse naar de topdivisie. Dit bete kent dat Pasveer vanaf vol gend seizoen ook in de hoog ste landelijke marathoncom petitie van start mag gaan. AMSTERDAM Vleugelverdediger Nicolai Boilesen heeft maandaga vond bij Jong Ajax zijn lang verwachte rentree gemaakt De 21-jarige Deen deed de eerste helft mee in de thuis wedstrijd tegen Jong NAC (1-0). Hij was 1,5 jaar uit de roula tie door blessureleed. Jong Ajax won dankzij een treffer van Miralem Sulejma- ni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65