Post in de sloot bij spoor Sas ZEEUWS-VLAANDEREN Met een forse investering wil nieuwe eigenaar Oostappen Braakman en Scheldorado weer op de kaart zetten. Terug naar de tijd van voor de steenkool Belcanto bezingt de mens op zoek naar liefde REGIO CULTUUR Braakman wordt Marina Beach 4 door Romain van Damme TERNEUZEN - De nieuwe eigenaar Oostappen Groep Vakantiepar ken investeert twintig miljoen euro in vakantie-eiland De Braak man en zwemparadijs Scheldora do. „Veel geld, maar het toont me teen aan dat we geloven in de toe komst van dit park én het zwem paradijs", zei directeur Beheer en Ontwikkeling van Oostappen los Mennen gisteren tijdens de presentatie van de plannen. „Ook onze financiële partners, de Rabobank en de Lage Landen, hebben vertrouwen in onze visie en zien de investeringen absoluut zitten." De Oostappen Groep Vakantiepar ken wil vrijdag 26 april het ver nieuwde vakantiepark openen. Het park bij Hoek wordt dan om gedoopt tot Marina Beach. Het zwemparadijs, dat verder gaat on der de naam Aquadöme Scheldo rado, gaat diezelfde vrijdag open. „Er moet keihard gewerkt worden om dan alles klaar te hebben", zegt Mennen. „Maar we zijn ge wend om hard te werken. Dit heeft een geweldige potentie. De Braakman, pardon, Marina Beach wordt de parel van Zeeuws-Vlaan deren. Dit verkopen we nooit meer." Binnenkort wordt er gepraat met de werknemers van zowel De Braakman als Scheldorado. Men nen: „Over achterstallig salaris weten we niets. We gaan zo snel mogelijk één op één met de werk nemers praten. We moeten nog het één en ander inventariseren. Het voornaamste was nu de deal tot een goed einde te brengen. Nu we eigenaar zijn geworden, kun nen we verder kijken en de plan nen uitwerken." Jos Mennen erkent dat er veel moet gebeuren om De Braak man en Scheldorado weer op de kaart te zetten. „We gaan alles aanpakken. En er móet veel aan gepakt worden. Laat ons eerlijk zijn, zoals het park er nu bij ligt, is een drama. Belangrijk is vooral dat we de veiligheid terugbren gen. Op allerlei gebieden. Zo moet de elektriciteitsvoorziening vervangen worden en moet er veel gebeuren aan de infra structuur. Nu ziet het er allemaal treurig uit. Mensen hebben ons wel eens gevraagd: kunnen jul lie hier nog wat van maken? Ons antwoord is een volmondig: ja." De Oostappen Groep Vakantie parken wil op het terrein nog eens 500 nieuwe verhuuraccom- modaties bouwen. Mennen: „Maar bovenal willen we een unieke sfeer en beleving intro duceren. We gaan er absoluut topbestemmingen van maken." pagina 24 en 25: 'Beleving, sfeer en entourage' door Wout Bareman SAS VAN CENT - Het echtpaar Via- ene uit Sas van Gent wist niet wat het zaterdag zag. Een comple te postbestelling in de bosjes en de sloot langs de spoorlijn aan de Papegeulestraat in Sas. Ze werden er opmerkzaam op gemaakt door een trimmer, die nog geprobeerd had wat blauwe enveloppen en brieven van verschillende banken uit het water te plukken, maar dat was mislukt. De Viaenes verzamelden een deel van de post, die volgens de aanwij zingen moest worden bezorgd door het postbedrijf Sandd bv uit Apeldoorn ('de zakelijke postbe zorger'), en gingen ermee naar het politiebureau in Terneuzen om aangifte te doen. Daar werd het paar doorverwezen naar het' stadhuis, waar sinds kort gevon den voorwerpen moeten worden ingeleverd. George Viaene: „We hebben ook nog wat post thuis. Sandd wilde de stukken direct op halen, maar wij wilden eerst aan gifte doen. Maar dat ging dus niet." Politiewoordvoerder Alwin Don: „Dat doen we alleen als we ver moeden dat er sprake is van een strafbaar feit. Anders is het echt een zaak van de gemeente." Een woordvoerder van Sandd ver zekerde dat de kwestie direct wordt uitgezocht en dat de bezor ger inmiddels is ontslagen. DINSDAG 19 februari 2013 Sassenaar George Viaene toont een deel van de post, die hij en z'n vrouw aantroffen in en om de sloot langs de Papegeulestraat in Sas van Gent. Inzet: een foto van Viaene zelf, direct na de vondst, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57