Dakwerkzaamheden Tholen gaan van start Nieuwe eigenaar steekt miljoenen in Braakman Alternatieven gevraagd voor wegafsluiting ^Grensverleggend.. 'n koopjes! Nu 8 maanden korting op je abonnement KPN ToestelLease BEVELANDEN en THOLEN 27 Altijd gratis bellen naar alle mobiele KPN-nummers kprv winket I kpn.com I 0800 0115 DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 SAMSUNG O** twrtAHsir 1 Ijr k. mÊÊÊLi Nieuw! Nokia Lum'ta 920 4G 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease Samsung Sill mini 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease doet 't gewoon door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Projectbureau Zeeweringen begint volgende maand met het versterken van twee dijktrajecten in de gemeente Tholen. Aan de zuidkant van Sint Philipsland wordt de zeewering over een lengte van vijf kilometer aangepakt. Ten oosten van Sint-An naland gaat het om een traject van 3,6 kilometer. De dijkversterking bij dat laatste dorp heeft in de voorbereiding al tot veel beroering geleid. Zo mag het waterschap het onderhouds- pad dat ze aanlegt van de provin cie na afloop niet openstellen voor fietsers. Die zouden een ne gatief effect hebben op de schor ren en slikken en de vogels. Onder meer de gemeente Tholen, de Samenwerkende Recreatie Tho len (SRT) en de Dorpsgemeen schap Sint-Annaland zijn niet blij met dit besluit. Ze vinden dat bui tendijkse fietspaden een meer waarde vormen voor het toeris tische aanbod in de gemeente. SRT en Dorpsgemeenschap zijn zelfs naar de Raad van State ge stapt om het besluit van de pro vincie aan te vechten. De zaak moet nog worden behandeld, maar beide partijen hebben al wel hun standpunten kenbaar ge maakt. „De provincie heeft in haar verweerschrift bepleit dat wij geen belanghebbenden zijn", zegt Rob Duijm van de SRT. „For meel gezien schijn je alleen be langhebbende te zijn als je vlakbij de bewuste locatie woont en er zicht op hebt. Toch zouden wij het vreemd vinden als deze crite ria heel strikt op ons worden toe gepast. Het gaat hier om een stuk je toeristische infrastructuur. Je kunt toch niet stellen dat wij daar als Thoolse campinghouders geen belang bij hebben?" Het is nog niet duidelijk wanneer de Raad van State de zaak behandelt. Tenzij de SRT en de Dorpsge meenschap deze zaak winnen, zal het waterschap het onderhouds- pad afwerken met open steenas- falt. Daarop kan niet worden ge fietst. In Sint Philipsland wordt een deel van het nieuwe onderhoudspad wél opengesteld voor fietsers. Het gaat om het stuk van de haven tot aan de oostelijke dijkovergang bij gemaal De Luyster. Verder legt het waterschap zes nieuwe trap pen aan tussen de haven en het grote strand. Ze doet dat omdat de nieuwe steenbekleding van de dijk minder goed beloopbaar is. De werkzaamheden op Sint Philipsland duren tot november. Het deel bij het dorp moet al eind juni klaar zijn. In Sint-Annaland wordt tot september gewerkt. door Romain van Damme TERNEUZEN - De nieuwe eigenaar Oostappen Groep Vakantieparken investeert twintig miljoen euro in vakantie-eiland De Braakman en zwemparadijs Scheldorado. „Veel geld, maar het toont met een aan dat we geloven in de toe komst van dit park én het zwem paradijs", zegt directeur Beheer en Ontwikkeling van Oostappen Jos Mennen tijdens de presentatie van de plannen. „Onze financiële partners Rabobank en Lage Lan den hebben vertrouwen in onze visie." De Oostappen Groep Vakantiepar ken wil vrijdag 26 april het ver nieuwde vakantiepark openen. Het vakantiepark bij Hoek wordt dan omgedoopt tot Marina Beach. Het zwemparadijs dat verder gaat onder de naam Aquadöme Schel dorado, gaat eveneens op vrijdag 26 april open. Mennen erkent dat er veel moet gebeuren om De Braakman en Scheldorado weer op de kaart te zetten. „Belangrijk is vooral dat we de veiligheid te rugbrengen." De Oostappen groep wil op het terrein nog eens 500 nieuwe verhuuraccommoda- ties bouwen. Mennen: „We ma ken er topbestemmingen van." door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het Waterschap Scheldestromen is bereid te kijken naar alternatieven voor de volledi ge afsluiting van de Nieuweweg tus sen Kamperland en Wissenkerke. Suggesties kunnen gedaan wor den tijdens een informatie avond, vanavond in Zaal onder de Toren, met bestuurder Sophie van 't Westeinde (19.30 uur). Dit voorjaar wordt het fietspad langs de weg doorgetrokken van de Sophiaweg tot aan Wissen kerke. Het waterschap wil de weg van half april tot half juli vol- ledig afsluiten voor alle verkeer. Dat betekent dat Wissenkerke vier maanden lang enkel vanaf de rotonde Hoveijn vanaf de Oost-Westweg te bereiken is. Op de dijkweg zijn volgens het waterschap te weinig uitwijk mogelijkheden om auto- en fiets- verkeer veilig te combineren met werkverkeer. Aangrenzende we gen, zoals de Longroomweg en de Korteweg, zijn te klein om als al ternatieve doorgaande route te dienen. De Nieuweweg is in het seizoen een drukgebruikte route voor fietsrecreanten en campinggas- ten. 1 -\V •6l*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55