Taakstraf geëist voor 'ontvoeren' dochtertje Paardendokter doet geen cavia's 26 8EVELANDEN en THOLEN Ondernemersplein Glazenwasser 'Aanpak Sloebrug Vlissingen nodig' Zwaargewond veroordeeld r 00 0 bij ongeval door Emile Calon MIDDELBURG - Ouders hebben de plicht om voor hun kind te zorgen, zo stelde een echtpaar uit West-Zeeuws-Vlaanderen maan dag tegen de Middelburgse rech ters. Daarom hadden ze hun doch tertje (1) meegenomen naar Frankrijk. Ze waren daar in paniek heengevlucht om buiten bereik te blijven van de Kinderbescherming, die het meisje uit huis wilde plaat sen. Officier van justitie Rob Ramme- loo noemde dat gisteren ontvoe ring. De ouders herinnerden de rechtbank eraan dat het meisje kort voor die 'ontvoering' al enke le dagen uit huis was geplaatst en dat de pleegouders toen van de of ficiële instanties niets hadden ge hoord over haar medische achter grond waardoor ze hard achteruit was gegaan. De problemen begonnen, zo ver telde het paar tegen de rechters, toen een familielid een valse aan gifte deed tegens de vader we gens seksueel misbruik. Tegelijker tijd had de moeder te maken met gezondheidsproblemen. Zij vroeg aan maatschappelijke instanties om hulp, maar als gevolg daarvan werden de kinderen uit huis ge plaatst. Kort daarna kreeg de moeder al leen haar éénjarige dochtertje te rug, omdat het slecht ging met de gezondheid van het kind. Voor waarde voor de terugkeer van het meisje was wel dat moeder en dochter in een blijf-van- mijn-lijf-huis zouden gaan wo nen, in Vlissingen. Vervolgens kreeg de moeder te horen dat het kind toch opnieuw bij haar zou worden weggehaald om te worden ondergebracht in een pleeggezin. Rammeloo stelde dat de beslis sing van de ouders om te vluch ten, in ging tegen rechterlijke uit spraken. Volgens hem hadden de ouders hoger beroep kunnen in stellen. Hij eiste een voorwaarde lijke taakstraf tegen de moeder en een taakstraf van 200 uur tegen de vader, waarvan de helft voor waardelijk. Irene Davidse geeft een Kortgeens paard een tandenvijlbeurt om scherpe haakjes van de kiezen te verwijderen, foto Willem Mieras door Claudia Sondervan WOLPHAARTSDIJK - Als het nu lukt, in deze tijd, dan gaat het straks he lemaal goed, redeneert Irene David se. Ze heeft zich in Wolphaartsdijk gevestigd met haar Paardenprak- tijk Wolphaartsdijk. Als gespeciali seerd paardenarts rijdt ze Zeeland rond om paarden en pony's te be zoeken. Nu veel mensen het financieel krapper krijgen, worden nogal wat gezelschapspaarden wegge daan. Verkocht, of naar de slager. „Er wordt veel minder gehandeld en gefokt", beaamt Davidse. Maar er is werk genoeg voor een paar- denspecialist, gelooft ze. „Ik heb het drukker dan ik gehoopt had." Haar uitvalsbasis is landschapcam ping en akkerbouwbedrijf De Heerlijkheid van Wolphaartsdijk aan het Veerse Meer, van haar man Maarten Janse en zijn broer Hubrecht. Ze bouwen er een nieuw huis, op een soort terp, zo dat ze uitzicht op het meer heb ben. Tot dat af is, bivakkeert het paar in een caravan. „Ik ben be gonnen in Yerseke als waarnemer in een dierenartsenpraktijk, daar na heb ik twee jaar in een praktijk in Bergen op Zoom gewerkt. Ik had daar om de drie weken week- eindedienst, dan zat ik een week einde lang in een caravan te wach ten op visites. Ik had al een paar klanten in Zeeland, dus heb ik de gok gewaagd en ben ik zelf een praktijk begonnen. Het is leuk te combineren met de camping: het kan voor een gast die zijn paard in een manege heeft gestald een fijn idee zijn dat ik vlakbij ben." Davidse gelooft in specialisatie als dierenarts. Ze behandelt paarden, pony's en ezels. „Een paard is ge woon anders dan een cavia. Ik wil emotioneel. Vaak is het meer pra ten dan behandelen." „Vanmorgen heb ik een hengst ge castreerd. Hij is drie jaar, 1,70 me ter hoog. Hij kreeg last van zijn hormonen en zijn eigenaars van hem. We hebben gewacht tot de vorst geweken was, maar we wil den niet meer wachten tot het voorjaar. Castratie kan beter zijn. Een ruin kan gewoon met ande ren in de wei. Een hengst heeft vaak een eenzaam bestaan." Het is de stille tijd van het jaar voor Davidse. „Straks als de paar den de wei in gaan, zijn er bijt en trapwonden. En de veulentijd komt. Dat is het mooiste wat er is. Ik zat tijdens de opleiding in Utrecht bij de veulenbrigade, die zieke veulens 24-uurszorg geeft. Als het dan goed gaat, geeft dat zo veel energie." www.paardenpraktijkwdijk.nl best eens een hond of een kat in enten als ik toch bij een stal ben, maar ik hou geen spreekuur voor ze. In principe doe ik geen gezel schapsdieren. Er zijn nog weinig gespecialiseerde dierenartsen. De meeste prakijken behandelen alle dieren. Ik was vroeger al een paar- denmeisje. Ik heb wel iets met grote dieren. En de paardenwe- reld is zowel bedrijfsmatig als door Emile Calon MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Wissenkerke is door de Mid delburgse rechtbank veroordeeld tot twee jaar opsluiting in een in richting voor stelselmatige da ders. De man was actief als glazenwas ser in vooral Vlissingen en Mid delburg. Maar met enige regel maat inde hij wel het geld, maar lapte hij niet de ramen. Hij moest veertien dagen geleden dan ook voor de rechtbank verschijnen we gens fraude. Volgens de man frau deerde hij omdat hij het geld no dig het om harddrugs en eten te kopen. De man gaf ook toe dat hij op 2 december van het vorige jaar had ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Kortgene. VLISSINGEN - Over een jaar of acht tot tien loopt het verkeer voor de Vlissingse Sloebrug heel vaak vast, zo is de stellige overtuiging van wethouder Rob van Dooren. De combinatie van een groot verkeers aanbod en een kruisend kanaal en spoor zal er volgens hem voor zor gen dat rondom die plaats het ver keer te vaak vast zal staan. Zeker als de plannen van de HZ en het ROC Scalda doorgaan. Bei de onderwijsinstellingen willen groeien naar zevenduizend tot achtduizend studenten. Ook houdt hij er rekening mee dat an dere werkgevers zich op en rond de Kenniswerf vestigen en op het gebied van werkgelegenheid groeien. En als de mariniers zich in Vlissingen vestigen, wordt het nog drukker op de Sloeweg - die het verkeer vanaf de A58 Vlissin gen in leidt. Van Dooren voorziet dat die zeesoldaten elke dag goed zijn voor een flinke extra verkeers drukte van vijftienhonderd tot tweeduizend auto's. Hun komst maakt aanpassing van het ver keersknooppunt rondom de Sloe brug des te urgenter. De wethou der voorziet dat het verkeer straks 45 weken per jaar vast staat. En dat zou wel eens heel vervelende effecten kunnen hebben voor werkgevers en instellingen die in dat gebied zitten. De gemeente Vlissingen gaat de kruising tussen de A58 en de Sloe brug al aanpassen. Maar Van Dooren beseft dat dat te weinig is om ervoor te zorgen dat het ver keer daar goed door kan rijden. Om die reden wil hij dat er ge dacht wordt aan een nieuwe ka naalkruising. Het maakt hem niet uit of dat een verhoogde brug wordt die niet open moet voor elk passerend plezierjachtje, of een tunnel onder het kanaal door. De verkeerssituatie ook echt aan pakken kan volgens Van Dooren alleen als Vlissingen partners vindt die de noodzaak van deze maatregel erkennen. „Met meerde re partners, zoals de gemeente Veere, de Kamer van Koophandel en de Provincie, komen we moge lijk in aanmerking voor subsidie van het Rijk." BAARLAND - Een 40-jarige man uit de gemeente Borsele is zondag avond rond 22.30 uur bij een een zijdig verkeersongeval op de Oude Dierikpolderweg zwaar ge wond geraakt. De automobilist was in een flau we bocht waarschijnlijk recht door gereden en in de sloot te recht gekomen. Hij kwam door de aanrijding klem te zitten tussen de deurstijl en de slootkant en verloor het be wustzijn. De man werd door de brandweer uit zijn benarde posi tie bevrijd en gereanimeerd. De man is in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Over de aard van het let sel is verder niets bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54