Rechter Welhaast duivels dilemma maar verkrachter blijft vastzitten ZEELAND 23 commentaar Sluit de rijen Geen studie naar superintercity op Zeeuwse lijn Kom naar onze open dag op 21 februari 2013 Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 door Emile Calon MIDDELBURG - De bescherming van de maatschappij weegt zwaarder, zo oordeelde maandag de Middel burgse rechtbank. Om die reden is de tbs van een 30-jarige Terneuze- naar met twee jaar verlengd zodat hij verder behandeld kan worden, hoewel het Openbaar Ministerie vergeten was een aanvraag voor verlening van die tbs in te dienen. De termijn daarvoor werd met ruim een jaar overschreden en al die tijd zat de Terneuzenaar, zon der behandeling, vast in Toren- tijd. Om die reden vond zijn raadsman M. Dunsbergen twee weken geleden dat het OM het recht tot vervolging had ver speeld. Hij vroeg de rechters om het OM niet ontvankelijk te ver klaren zodat de man vrij zou ko men. De Terneuzenaar werd in de zo mer van 2006 veroordeeld tot drie jaar cel en tbs nadat hij dertien meisjes en jonge vrouwen had aangerand en bij de brug bij Sluis kil een meisje (17) op brute wijze had verkracht. De officier van justitie erkende twee weken geleden dat het OM 'niet alert genoeg' was geweest en sprak ook van een 'administratie- m ve fout' en een 'hele grove fout'. Desondanks vroeg de officier om de tbs te verlengen. Rechtbankvoorzitter J. Duinhof zei gisteren, tijdens het uitspre ken van het vonnis, dat de recht bank zich gesteld had gezien voor een 'welhaast duivels dilemma'. „Het is immers de kern van de rechtstaat dat het individu wordt beschermd tegen onrechtmatig overheidshandelen. Dat een derge lijk handelen hier heeft plaats ge had staat voor de rechtbank vast, nu de detentie van betrokkene met ingang van 23 december 2011 niet langer was gebaseerd op een geldige titel." U bent welkom van 15.00 tot 21.00 uur Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl Lukt het nog wel om te polderen? De verdeeld heid binnen de FNV doet het ergste vrezen. Juist nu er breed sociaal overleg nodig is over de WW, over het ontslagrecht en over de pensioe nen, lijkt het beroemde polder model te falen. Want het vak bondsfront is niet gesloten. De harde lijn is: niet praten, want niemand mag aan de verwor venheden rommelen. De zach te lijn is: blijven praten, want de werknemers hebben de over heid en de werkgevers nodig. Bijvoorbeeld voor banenplan nen. Aan de andere kant van de tafel is de lijn ook niet hele maal duidelijk. Het kabinet lijkt nog steeds hervorming van de WW en van het ontslag recht na te streven. Maar niet ten koste van alles. Voor de werkgevers is de beperking van het gehandicaptenquotum of het aanwenden van pensioen gelden voor economische sti mulansen misschien nog wel belangrijker. Er zit dus bewe ging in de standpunten. Deze kans zouden de bonden als één man moeten aangrijpen. MIDDELBURG - Een ruime meerder heid van de Statenfracties voelt niks voor een onderzoek naar een snellere treinverbinding op de lijn Vlissingen-Breda. Dat bleek gisteren in de provincia le commissie economie en mobili teit. De fracties bespraken een ini tiatiefvoorstel van GroenLinks om de mogelijkheden te onder zoeken om op het Zeeuwse spoor een superintercity te laten rijden. De meeste partijen denken echter dat zo'n superintercity op een kort traject als Vlissingen-Breda nauwelijks tijdwinst oplevert. Twintigduizend euro voor een stu die is weggegooid geld, vinden ze. Tweede scène, chaos, foto's Willem Mieras Rob Clarys danst voor. Eerste scène: Rob danst, de klas werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51