sfeervol ZieZo Alternatieven gevraagd voor wegafsluiting Actie tegen koopzondag ^Grensverleggend.. in koopjes! SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Bijpraten over project Waterpoort Wereldmaaltijd Italiaans op reis Ter Weel begint mannenmiddagen Nehalennia filmt Harlem Shake Concert van Cuy Forsyth in Porgy DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 VInr: de vorige en huidige eigenaar: Corrie van der Voorde en Adela Kaljic ver een vol restaurant dan een plek waar maar een paar mensen komen." ZieZo wordt aangéduid als pannenkoekENeterij. Een toe passelijke naam, want pannenkoe ken zijn een belangrijke pijler maar zeker niet de enige. Naast de meer gangbare gerechten als brood met kroket staan er 'home made eterijen' op de kaart. Zelfge maakte producten, geïnspireerd door de wereldwijde keuken. Zo als soep-ver-vandaan en cevapcici (runderworstjes van de Balkan). Bijzonder zijn ook de high wines: zoete en hartige home-made hap jes in combinatie met een karaf wijn. En dat alles tegen de achter grond van het monumentale pand aan de Appelmarkt 6, dat deels uit 1600 en deels uit 1800 stamt. Het in drie verdiepingen opgedeelde restaurant beschikt over twee keukens en leent zich goed voor alle andere plannen die Kaljic met ZieZo heeft, zoals on der meer kookworkshops met hobbykoks. Kaljic, die op haar tiende vanuit Bosnië-Herzegovina in het asiel zoekerscentrum in Burgh-Haam- stede terechtkwam, heeft - ook na dat ze met haar familie naar Bre da vertrok - altijd haar liefde voor Schouwen-Duiveland behouden. In 2004 keerde ze terug. En met ZieZo zet ze nu weer een nieuwe stap. „Ik heb altijd een passie voor koken gehad en hou van dat bourgondische. En dit is een mooie locatie en een mooi pand." Zie: www.ziezozierikzee.nl. BRUINISSE - In restaurant Grevelin- gen aan de Grevelingendam bij Brui- nisse wordt donderdag 14 maart bij gepraat over Waterpoort tijdens de tweede conferentie, getiteld Water poort Werkt. Provincies (Zeeland, Brabant en Zuid-Holland), gemeenten, natuur beheerders en ondernemers wer ken samen om het gebied rondom het Volkerak-Zoommeer een im puls te geven. Dat gebeurt aan de hand van een aantal thema's. Zo wordt gekeken naar één regionaal lo ket voor plantoetsing en planstimu lering, zoetwatersysteem, innovatie ve landbouw en zilte teelten en het met elkaar verbinden van vestingen en forten. Tijdens de bijeenkomst wordt de stand van zaken doorgeno men en de website Waterpoort- Werkt.nl gelanceerd. NOORDCOUWE - Bij kuuroord De Schouw in Noordgouwe staan vier wereldmaaltijden op de plan ning. De organisatie is daarbij in handen van De Schaftkeet, onder deel van biologische kwekerij Zuidbos. De data zijn 15 maart, 12 april, 24 mei om 19.00 uur en zater dag 22 juni om 17.00 uur. Inschrij ven: info@deschaftkeet.nl SEROOSKERKE (S) - Wie op vakan tie een woordje Italiaans wil spre ken, kan vanaf 6 maart aan de slag met de cursus Italiaans op reis. De cursus wordt gegeven in Seroos- kerke en bestaat uit tien lessen, verzorgd door Graziella Wobben. Wie zich wil opgeven of meer in formatie wil kan kijken op www.volksuniversiteitzeeland.nl door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het Waterschap Scheldestromen is bereid te kijken naar alternatieven voor de volledi ge afsluiting van de Nieuweweg tus sen Kamperland en Wissenkerke. Het waterschap staat open voor bruikbare suggesties. Die kunnen gedaan worden tijdens een infor matieavond, vanavond in Zaal on der de Toren, met bestuurder So phie van 't Westeinde (19.30 uur). Dit voorjaar wordt het fietspad langs de weg doorgetrokken van de Sophiaweg tot aan Wissenker ke. Het waterschap wil de weg van half april tot half juli volledig afsluiten voor alle verkeer. De Nieuweweg is in het seizoen een drukgebruikte route voor recrean ten. Op de dijkweg zijn te weinig uitwijkmogelijkheden om auto- en fietsverkeer veilig te combine ren met werkverkeer. Aangren zende wegen zoals de Longroom- weg en de Korteweg zijn te klein. Dat betekent dat Wissenkerke vier maanden lang enkel vanaf de rotonde Hoveijn vanaf de Oost-Westweg te bereiken is. door Rob Paardekam GOES - Bijna 2700 mensen hebben de petitie tegen de uitbreiding van het aantal koopzondagen in Goes ondertekend. Raadslid Johnny Lu- kasse is er blij mee. Wat hem be treft wordt de koopzondag een ver kiezingsthema. De petitie is een initiatief van de fractie van SGP/ChristenUnie in de gemeenteraad. Hij richt zich in eerste instantie tegen de openstel ling van de supermarkten op zon dag, maar ook tegen de eventuele uitbreiding van het aantal koop zondagen in de binnenstad. To taal 2669 mensen hebben hun krabbel gezet. Daarbij zaten veel inwoners van andere gemeenten. Uit Reimerswaal, dat een grote re formatorische gemeenschap kent, kwamen bijna net zoveel steunbe tuigingen als uit Goes zelf, bijna 700. Lukasse vermoedt dat men sen verschillende redenen heb ben gehad om de petitie te steu nen. „Natuurlijk is voor ons de zondagsrust een belangrijke drijf veer, maar er zijn meer bezwaren tegen koopzondagen. Zo worden kleine ondernemers er de dupe van." GOES Alle mannen die gebruik ma ken van de dagverzorging van Ter Weel zijn uitgeno digd op de 'mannenmiddag', donderdag 21 februari in het restaurant van het Gasthuis te Goes. Er is een mannen- quiz met bier en hapjes van 13.00 uur tot 15.30 uur. Voortaan elke maand. MIDDELBURG Scholengemeenschap Neha lennia in Middelburg filmt vandaag een eigen versie van de Harlem Shake. Deze nieuwe internetrage ver spreidt zich razendsnel. Om 10.00 uur staan alle leerlin gen (Kruisweg) in de aula om de internetvideo op te nemen. TERNEUZEN Guy Forsyth speelt vrijdag in Porgy Bess in Terneu- zen. Forsyth bespeelt meer dere instrumenten, zoals gi taar en banjo, maar ook rari teiten als een 'zingende zaag\ Het voorprogramma wordt verzorgd door Crappy Dog uit Middelburg. Entree 15 euro, aanvang 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49