Succesvolle aftrap I s ONDERNEMEN Nu 8 maanden korting op je abonnement KPN ToestelLease 26 SCHOUWEN-DUIVELAND T\vee jaar cel voor glazenwasser Westernparty Vier reactoren voor Saoedi-Arabië Zelfloosheid Beste hoteldiner kpn West-Zeeuws-Vlaams ouderpaar voor de rechter wegens 'ontvoering' van éénjarig dochtertje. Altijd gratis bellen naar alle mobiele KPN-nummers kpn winkel kpn.com I 0800 0115 'Ouders moeten kind beschermen' MIDDELBURG - Ouders hebben de plicht om voor hun kind te zor gen, zo stelde een echtpaar uit West-Zeeuws-Vlaanderen maan dag tegenover de Middelburgse rechters. Om die reden namen zijn hun dochtertje (1) mee naar Frankrijk. Ze sloegen op de vlucht omdat ze vreesden dat het meisje door de Kinderbescherming uit huis geplaatst zou worden en weer onvoldoende medische zorg zou krijgen. Moeder en dochtertje verbleven op dat moment in het Blijf-van-mijn-lijf-Huis in Vlissin- gen. Het dochtertje was daar ge plaatst door de kinderrechter. Of ficier van justitie R. Rammeloo zei dan ook dat de ouders het meisje hadden ontvoerd. De ouders herinnerden de recht bank eraan dat het meisje kort voor die 'ontvoering' al enkele da gen uit huis was geplaatst. En dat de pleegouders toen van de offi ciële instanties niets hadden ge hoord over haar medische achter grond waardoor ze hard achteruit was gegaan. Volgend de moeder kreeg ze een sterk verzwakte en uitgedroogde peuter terug. De problemen voor het gezin be gonnen, zo vertelden ze tegen de rechters, toen een familielid een valse melding deed van seksueel misbruik door de vader. Tegelij kertijd had de moeder te maken met gezondheidsproblemen. Zij vroeg aan maatschappelijke in stanties om hulp en vervolgens werden de kinderen uit huis ge plaatst. Omdat het vervolgens slecht ging met de gezondheid van de doch ter mocht ze terug naar de moe der, maar dan wel in Vlissin- gen.Daarna kregen ze te horen dat ze waarschijnlijk toch weer zou worden ondergebracht bij een pleeggezin. Rammeloo stelde dat de beslis sing van de ouders om het kind mee naar Frankrijk te nemen, in gingen tegen de rechterlijke uit spraken. Volgens hem is dat niet de manier en hadden de ouders al tijd nog hoger beroep kunnen in stellen. Hij eiste een voorwaarde lijke taakstraf tegen de moeder en een taakstraf van 200 uur tegen de vader, waarvan de helft voor waardelijk. MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Wissenkerke is door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot twee jaar opsluiting in een inrich ting voor stelselmatige daders. De man was actief als glazenwas ser in vooral Vlissingen en Middel burg. Maar met enige regelmaat in de hij wel het geld, maar lapte hij niet de ramen. Hij moest veertien dagen geleden dan ook voor de rechtbank verschijnen wegens fraude. Volgens de man fraudeerde hij om dat hij het geld nodig het om hard drugs en eten te kopen. CADZAND-BAD - De Sporthal in Cadzand-Bad houdt vrijdag een westernparty. Een dj zorgt voor passende muziek en er is een ro deostier waar bezoekers zo lang mogelijk op moeten blijven zitten. De feestavond begint om 21.00 uur. Toegang kost 5 euro. VLISSINGEN-OOST - Schelde Exo- tech heeft twee Tubular Reactors, elk 80 ton wegend, opgeleverd voor de bouw van de grootste che mische fabriek ter wereld in Saoe di-Arabië. Schelde Exotech zal meerdere drukvaten voor deze enorme fabriek ontwerpen en bouwen. Vier reactoren zijn in- middeld opgeleverd. De komende maanden zal Schelde Exotech nog eens 21 drukvaten opleveren. Alle drukvaten zijn gefabriceerd van bijzondere legeringen (staalsoor ten). Deze twee reactoren worden getransporteerd naar een bedrijf op industrieterrein Dintelmond in West- Brabant waar ze ge straald en geschilderd worden. Daarna gaan de reactoren via de haven van Antwerpen op trans port Saoedi-Arabië. ZIERIKZEE - In de Rode Kamer aan het Havenpark in Zierikzee ver zorgt Dorien Quik de tweedaagse cursus 'De Psychologie van de Zelfloosheid'. De cursus wordt op 9 en 23 maart gehouden. Nadien is men 'in staat de universele wer king van de geest in zichzelfs als ervaring te herkennen'. Voor meer info: stichtingbodhisattva.eu Nieuw! Nokia Lumia 920 4G 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease Samsung Sill mini 250 min/sms 250 MB KPN ToestelLease BURGH-HAAMSTEDE - Grand Hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede heeft de titel 'Beste hoteldiner van Nederland 2012' in de wacht ge sleept. Het in juni 2012 geopende hotel heeft de prijs gewonnen op basis van een enquête van Hotel- Specials. Het hotel is trots dat ze het resultaat in de korte bestaans- periode hebben gehaald. W*.0 - MN NOC Sdu vier ninf hani deel Zuic april dag ven: doet 't gewoon door Esme Soesman ZIERIKZEE - De drie dolle dwaze da gen waarmee ZieZo in Zierikzee heeft afgetrapt, zijn 'buitengewoon geslaagd' verlopen. Eigenaresse Adela Kaljic wist alle voor haar be langrijke ingrediënten succesvol bij elkaar te brengen: lekker eten en drinken, kwaliteit en gezelligheid. Ze neemt zichzelf als uitgangs punt bij het runnen van haar nieuwe zaak. „Ik kijk wat ik zou willen als ik ergens zit. Kwaliteit, service én het moet laagdrempe lig zijn. Niet te duur. Zodat ieder een hier iets kan komen eten." Dat laatste is voor Kaljic ook re den om haar pannenkoeken op een bijzondere manier te prijzen. Voor het basisbeslag betaalt de klant vijf euro. Voor het supple ment - ongeacht of het om jam, vlees, vis of iets anders gaat - moet een euro worden betaald. „Dat is niet veel, maar ik heb lie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48