GEZOND 3 DINSDAG 19 FEBRUARI 2013 Zumba is een 'fitnessfeest'. Het is gebaseerd op Latijns-Amerikaanse dans. Vol overgave leert Peggie van den Hoek hoe de Kapellenaren met hun heupen moeten draaien. Symposium over ontstaan, verloop en behandelen psychose Emergis houdt op vrijdag 19 april een symposium voor alle belangstel lenden over het ontstaan, het ver loop en de behandeling van psycho ses. Vanaf 10 uur komen in de thea terzaal van Emergis diverse sprekers aan het woord over onder meer het effect van de omgeving op het ont wikkelen van een psychose, vroegtij dig stoppen met medicijnen, nieuwe behandelvormen en Soteria, de Emer- gis-afdeling voor opname van jonge cliënten met een psychose. Mantelzorgmakelaar helpt bij combineren zorg, werk, gezin Mantelzorgers die zelf wel een steun tje in de rug kunnen gebruiken, kun nen een beroep doen op BMZM Man telzorgmakelaars. In Zeeland zijn er sinds medio vorig jaar twee actief. Di verse zorgverzekeraars vergoeden de ondersteuning. De mantelzorgmake laar denkt mee over oplossingen om werk, zorg en gezin te kunnen blijven combineren. Kijk op www.bmzm.nl of bel met Kitty Kiezenberg (06-34563153) of Hellen Slager (06-22017733). Aantal griepgevallen in Zeeland vooral onder kinderen gedaald De griepepidemie lijkt op zijn retour te zijn. Vooral bij jonge kinderen is het aantal influenza-achtige ziekte beelden verminderd. Ook bij andere leeftijdsgroepen was een afname te zien. De griepepidemie kromp licht en bleef mild. In Zeeland vielen in week 6 elf op de 10.000 inwoners ten prooi aan de griep, tegenover 11,2 gemiddeld in Nederland. In alle provincies nam het aantal ziektegeval len af. In ongeveer de helft van de an dere Europese landen stijgt het nog. De dames hebben ge hoor gegeven aan het ver zoek om in carnavalskle ding de les bij te wonen. Eens in de zoveel tijd kop pelt instructrice Peggie een thema aan de les. foto's Lex de Meester Juvent houdt informatieavond voor aspirant-pleegouders Juvent Jeugd- en Opvoedhulp houdt vanavond een informatieavond voor mensen die denken dat het pleeg ouderschap misschien wel iets voor hen is. Van 20 tot 22 uur wordt uit leg gegeven in het centraal kantoor aan Park Veldzigt 43 in Middelburg. Naast de pleegzorg zelf komt het voorbereidingsprogramma voor aspi rant-pleegouders aan bod. Er is een boeken- en foldertafel en ruimte voor het stellen van vragen, ook aan pleegouders. Informatieavond over epilepsie bij kinderen in ADRZ Goes In het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes wordt op maandag 11 maart een informatieavond gehouden over epilepsie bij kinderen. Van 19.30 tot 21.30 uur vertellen daarover onder anderen kinderneuroloog Frank Vis- scher en epilepsieconsulent William Westerweele, beiden van het ADRZ. Belangstellenden kunnen zich vóór 8 maart aanmelden bij Wendy Joosse, zuidwest@epilepsievereniging.nl. Eventueel ook via 0118-462641 of 0318-672772.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39