SPORT Twente-voorzitter Joop Munsterman laat weten dat het ontslag van trainer McClaren niet aan de orde is. Zeeuwse renners kijken uit naar nieuw wielerseizoen Helmond Sport verspeelt punten Fischer drie jaar langer bij Ajax Bayern mist Pizarro tegen Arsenal FM Sranang klopt DZS/Soccer for Life DINSDAG 19 februari 2013 SPORT FC Twente-trainer Steve McClaren arriveert op het trainingsveld. De voetbalclub heeft na de winterstop nog geen wedstrijd gewonnen, foto Vincent Jannink/ANP McClaren mag blijven door Fardau Wagenaar en Leon ten Voorde ENSCHEDE - Het draagvlak bij de achterban voor trainer Steve Mc Claren is na het gelijkspel tegen Willem II helemaal weg. Toch hoeft de trainer van Twente-voor- zitter Joop Munsterman niet op te stappen. „Het spandoek met 'Clean Shit' in Vak P is me niet ontgaan. We hebben na de wed strijd met supporters gesproken, dat was een goed gesprek. Dit is een hele lastige en vervelende si tuatie. Er ontstond zaterdag een tweespalt tussen supporters, dat zien we niet graag. Maar we ho pen de zaak binnen de club en als collectief op te lossen." Geloven jullie nog in de trainer? „Als je als collectief samen bezig bent bij een club dan kun je niet opeens zeggen: hij heeft het ge daan. Het ontslag van de trainer is niet aan de orde op dit moment." Maar de zaak zit vast, in een impas se. De supporters willen dat de trai ner gaat, hij wil blijven. Wat moeten jullie doen? „Never give up, zeg ik dan altijd. We zijn met z'n allen niet blij met het spel van Twente. We voe len ons zoals het weer nu. Alsof er een grijze deken over ons heen ligt. Het doet pijn. Maar als ik als voorzitter niet meer kan en wil zien dat er mensen keihard aan het werk zijn om het te verbete ren, dan geef je op. En dat gevoel heb ik niet. Er zijn verschillende wegen die naar Rome leiden." Kan het zijn dat jullie toch besluiten een andere afslag te nemen? „Dat heeft niet mijn voorkeur." Het kost geld om de trainer te la ten gaan, is dat er? „Niemand heeft geld om dat te doen." Kiezen jullie juist niet de moeilijke weg om met deze trainer verder te gaan? „Dat doen we omdat we denken dat we eruit komen. Verantwoor delijke mensen denken dat het tij nog te keren is. We proberen er sa men voetballend uit te komen. Met FC Twente gaat het goed, voetballend niet. Ik zie het ook, ik voel het ook. Tegen Willem II ben ik tien minuten voor het einde in een hok gaan zitten. Toch bang dat die tegengoal kwam, omdat we in een negatieve flow zitten. De onvrede heeft niets met de ranglijst te maken, maar zit 'm in de manier waarop we op het veld staan. Die is ontstaan na de uit wedstrijd tegen Ajax. Zo willen de supporters ons niet zien spe len." Heeft de ploeg kwaliteit genoeg? „In het begin van het seizoen dachten we dat de top vier haal baar moest zijn met dit materiaal. Gelukkig staan we nog steeds bij de eerste vier, maar natuurlijk is er de vrees dat we net als vorig jaar op de zesde plaats eindigen. Afgelopen zomer wilden we de grauwsluier van vorig jaar afzet ten. Om dat voor elkaar te krijgen, heb ben we karakters gezocht waar van wij dachten dat ze dat zou den kunnen. We hadden met Andreas Bjelland, Robbert Schil der, Leroy Fer en Nacer Chadli een geweldige linkerkant. We heb ben mooie wedstrijden gespeeld, zoals tegen Bursaspor. Het liep goed. Dan hou je het gevoel: dat moeten we toch weer voor elkaar krijgen? Er zijn altijd spelers die je verrassen en die door de onder grens zakken. Maar we hebben geen trainer die ego's breekt." De discipline ontbreekt bij enkele spe lers. Maakt u zich daar zorgen over? „Ik maak me overal zorgen over." En over de felbekritseerde spits Luc Castaignos? „Het uitblijven van goals baart me zorgen." HELMOND Helmond Sport heeft maan dagavond verzuimd de kop positie in de eerste divisie te grijpen. Bij een zege op De Graafschap zou de Brabant se formatie Sparta zijn gepas seerd, maar het werd in Hel mond 2-2. MW is Helmond dankzij een zege op SC Veen- dam (2-0) zelfs gepasseerd op de ranglijst. Cambuur Leeuwarden steeg dankzij een overwinning op hekken sluiter Eindhoven (1-0) naar de vierde positie. AMSTERDAM Viktor Fischer heeft maan dag zijn handtekening gezet onder een contract dat hem tot de zomer van 2017 bij Ajax houdt. De aanvaller brak dit sei zoen door in de hoofd macht. Fischer (18) speelde inmiddels 21 officiële wed strijden voor de landskam pioen, waarin hij acht doel punten maakte. Fischer lag tot medio 2014 vast in Amsterdam. LONDEN Bayern München kan van avond tijdens de eerste con frontatie met Arsenal in de achtste finale van de Cham pions League niet beschik ken over Claudio Pizarro. De spits uit Peru, dit seizoen goed voor drie doelpunten in vier Europese wedstrij den, bleef met keelontste king achter in München. Ar jen Robben hoopt in het Emirates-stadion weer eens in de basis te staan. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang hadden maandaga vond geen enkele moeite om DZS/Soccer for Life naar een ruime nederlaag te spe len. In eigen huis werd het maar liefst 11-2. De Goese topklasser liep in de eerste helft al naar 5-0 weg voordat het 5-1 werd. Voor FM Sranang scoorden Salim Sandee (4x), Ali Eryürük (3X), Yordi Maton- do (3x) en Ibi El-Uarichi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31