'Neem eens de afslag naar dat andere Mortiere' Alert! wil risico's Investering van twintig miljoen Inspiratiecentrum zien voor Braakman en Scheldorado 26 WALCHEREN ANWB verbouwt winkel Rijbewijskeuring in Dauwendaele Ondernemersplein Leco van Zadelhoff bij Douglas Reactoren voor Saoedi-Arabië MIDDELBURG De bekende visagist Leco van Zadelhoffis op woens dag 26 februari te gast bij Douglas in Middelburg. Klanten die vooraf gereser veerd hebben krijgen een persoonlijk make-up advies. Hij wordt bijgestaan door de visagisten van Douglas. Van Zadelhoffis van 12.30 uur tot 14.00 uur in de zaak aan de Lange Delft. VLISSINGEN-OOST de leden en consumenten. „De winkel wordt een spannend en modern onderdeel van de mix met ANWB Online, ANWB Con tact Center en de activiteiten die de ANWB in de sociale media ont plooit", aldus de ANWB. In verband met de ombouw is de winkel vanaf zaterdag 30 maart 15.00 uur tot de opening op woens dag 17 april gesloten. MIDDELBURG - Zeventig-plussers, chauffeurs jonger dan zeventig jaar met C/D/E rijbewijs en overi ge automobilisten die een rijbe- wijskeuring moeten ondergaan, kunnen hiervoor vanaf 8 maart te recht in Ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijland straat 65 in Middelburg. De keu ring wordt maandelijks verzorgd door het bedrijf Regelzorg. Men dient wel vooraf een afspraak te maken via het telefoonnummer 088 23 23 300 of de website www.regelzorg.nl. Het tarief is 30 euro voor de B/E keuring. Chauf feurs jonger dan 70 jaar betalen 52,50 euro voor C/D/E keuring. Meenemen naar de keuring: Eigen Verklaring, medicijnenlijstje, klein beetje urine, bril of contact lenzen en het huidige rijbewijs. Schelde Exotech heeft twee Tubular Reactors, elk 80 ton wegend, opgeleverd voor de bouw van de grootste chemi sche fabriek ter wereld in Sa oedi-Arabië. Schelde Exotech zal meerde re drukvaten voor deze enor me fabriek ontwerpen en bouwen. Vier reactoren zijn inmiddeld opgeleverd. De komende maanden zal Schel de Exotech nog eens 21 druk vaten opleveren. Alle druk vaten zijn gefabriceerd van bijzondere legeringen (staal soorten). Deze twee reactoren wor den getransporteerd naar een bedrijf op industrieter rein Dintelmond in West- Brabant waar ze gestraald en geschilderd worden. Daarna gaan de reactoren via de haven van Antwer pen op transport naar Saoe di-Arabië. De reactor gaat op transport. Het gevaarte weegt 80 ton. MIDDELBURG - De ANWB-winkel aan de Nieuwe Burg in Middel burg wordt dit voorjaar ver bouwd. Het filiaal behoort tot eerste 25 van de in totaal 68 winkels in Ne derland die een nieuwe winkelfor mule krijgen. Die is volgens de ANWB ontwikkeld om in te spe len op het veranderend koopge drag en informatiebehoefte van Bedrijventerrein Mortiere in Middelburg is voor veel mensen nog relatief onbekend. De ondernemers willen daarin verandering brengen met een open dag die zaterdag wordt gehouden, foto Fotoatelier CPD door Theo Giele MIDDELBURG - Nee, niet de woon boulevard, maar dat andere bedrij venterrein op de Mortiere vraagt zaterdag de aandacht van het pu bliek. Onder het motto 'neem eens een andere afslag' op de ro tonde houden de ondernemers op de Mortiere zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur een open dag. Martijn van Sabben hield vorig jaar zelf een open dag ter gelegen heid van de opening van zijn be drijf Signmakers Zeeland. Dat is toen prima bevallen. Dit jaar sta ken de ondernemers de koppen bijelkaar om een open dag voor het hele terrein te organiseren. Het publiek wordt ontvangen in het voor de gelegenheid ingerich te netwerkcafé aan de Fagotweg 11. „Van daaruit wijzen we de mensen de weg naar de verschil lende bedrijven", legt Van Sabben uit. Diverse bedrijven geven de monstraties, workshops of heb ben kortingacties tijdens de open dag. De nieuwe bruggen over de watergang die het terrein beter be reikbaar maken zijn inmiddels ge opend. Van Sabben heeft nog wel een grote wens:. „We zouden graag een tweede toegangsweg hebben vanaf de rotonde in de To- renweg." Deelnemende bedrijven aan de open dag op bedrijventerrein Mor tiere zijn: - Signmakers Zeeland - Interborg (meubelmakerij) - Tema Automotiv; - T&T Party (catering) - ZK Kozijnen - Pontmeyer (bouwmaterialen) - Haka (bouwkundig ontwerp) - Ultrax (website, video en foto) - Harke Thinen - Rijschool Dek - City Box - Car Cleaning Zeeland - Fotoatelier CPD - Manu Reparaties (witgoed) - Livinstyle (koken, baden, wo nen) - Uitvaartzorg Memoriam Walche ren ZIERIKZEE - Fractievoorzitter Jos Be- ije van Alert! wil weten welk risico de gemeente Schouwen-Duiveland loopt als het Inspiratiecentrum Gre- velingen op de Brouwersdam op een mislukking uitloopt. Het inspiratiecentrum komt mid den op de Brouwersdam, op grondgebied van Goeree-Overflak- kee. Het gebouw vervangt het be zoekerscentrum en moet toeris ten verleiden om in en om het Grevelingemeer activiteiten te on dernemen. Het inspiratiecentrum moet met een 23 meter hoge klim toren en allerlei interactieve ele menten ook een attractie op zich worden. Alert! heeft echter geen enkel vertrouwen in de bouw en de exploitatie van het inspiratie centrum. Eind vorig jaar stemde het algemeen bestuur van het Gre- velingenschap in met het plan. De provincie Zuid-Holland stem de binnen het bestuur als enige te gen. Het college van GS gelooft niet dat een marktpartij het cen trum rendabel kan exploiteren. Wethouder Ad Verseput stemde namens Schouwen-Duiveland wel in. Alert! is ook '100 procent' tegen het plan, omdat het Greve- lingenschap onterecht onderne mertje speelt. Ook heeft Alert! moeite met de bouwhoogte. door Romain van Damme TERNEUZEN - De nieuwe eigenaar Oostappen Groep Vakantieparken investeert twintig miljoen euro in vakantie-eiland De Braakman en zwemparadijs Scheldorado. „Veel geld, maar het toont met een aan dat we geloven in de toe komst van dit park én het zwem paradijs", zegt directeur Beheer en Ontwikkeling van Oostappen Jos Mennen tijdens de presentatie van de plannen. „Onze financiële partners Rabobank en Lage Lan den hebben vertrouwen in onze visie." De Oostappen Groep Vakantiepar ken wil vrijdag 26 april het ver nieuwde vakantiepark openen. Het vakantiepark bij Hoek wordt dan omgedoopt tot Marina Beach. Het zwemparadijs dat verder gaat onder de naam Aquadome Schel dorado, gaat eveneens op vrijdag 26 april open. Mennen erkent dat er veel moet gebeuren om De Braakman en Scheldorado weer op de kaart te zetten. „We gaan alles aanpakken. En er móet veel aangepakt wor den. Laat ons eerlijk zijn, zoals het park er nu bij ligt, is een dra ma", zegt hij. „Belangrijk is vooral dat we de vei ligheid terugbrengen. Op allerlei gebieden. Zo moet de electrici- teitsvoorziening vervangen wor den en moet er veel gebeuren aan de infrastructuur. Nu ziet het er allemaal treurig uit. Mensen heb ben ons wel eens gevraagd, kun nen jullie hier nog wat van ma ken? Ons antwoord is volmondig ja", zegt hij. De Oostappen groep Vakantiepar ken wil op het terrein nog eens 500 nieuwe verhuuraccommoda- ties realiseren. Lemmen: „Maar bovenal willen we een unieke sfeer en beleving introduceren. We gaan er absoluut topbestem- mingen van maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26