'Ouders moeten voor zorgen Huisarts gezocht voor doorstart van kerk 24 WALCHEREN SLOEBRUG Recyclen van langste sjaals voor Roemenië 1 EF EF MIDDELBURG - Ouders hebben de plicht om voor hun kind te zorgen, zo stelde een echtpaar uit West- Zeeuws-Vlaanderen maandag te genover de Middelburgse rechters. Om die reden vluchtten zij met hun dochtertje (1) naar Frankrijk. Ze vreesden dat ze anders door de Kinderbescherming uit huis ge plaatst zou worden en daar weer onvoldoende medische zorg zou krijgen. Moe,der en dochtertje verbleven in het Blijf-van-mijn-lijf-Huis in Viissingen. Het dochtertje was daar geplaatst door de kinderrech ter. Officier van justitie R. Ram- meloo zei dan ook dat de ouders het meisje hadden ontvoerd. De ouders herinnerden de recht bank eraan dat het meisje kort voor die 'ontvoering' al enkele da gen uit huis was geplaatst. En dat de pleegouders toen van de offi ciële instanties niets hadden ge hoord over haar medische achter grond waardoor ze hard achteruit was gegaan. Volgens de moeder kreeg ze een sterk verzwakte en uitgedroogde peuter terug. De problemen voor het gezin be gonnen, zo vertelden ze tegen de rechters, toen een familielid een valse melding deed van seksueel misbruik door de vader. Tegelij kertijd had de moeder te maken met gezondheidsproblemen. Zij vroeg aan maatschappelijke in stanties om hulp en vervolgens werden de kinderen uit huis ge plaatst. Omdat het vervolgens slecht ging met de gezondheid van de dochter mocht ze terug naar de moeder, maar dan wel in Viissingen. Daarna kregen ze te horen dat ze waarschijnlijk toch zou worden ondergebracht bij een pleeggezin. Rammeloo stelde dat de beslis sing van de ouders om het kind mee naar Frankrijk te nemen, in ging tegen de rechterlijke uitspra ken. Volgens hem is dat niet de manier en hadden de ouders al tijd nog hoger beroep kunnen in stellen. Hij eiste een voorwaarde lijke taakstraf tegen de moeder en een taakstraf van 200 uur tegen de vader, waarvan de helft voor waardelijk. Sloebrug omhoog of Drukte bij de Sloeburg in Viissingen. foto Lex de Meester door Willem Staat MIDDELBURG - De Morgenster- kerk-gemeente in de Middelburgse Breewijk maakt mogelijk een door start, maar de kans bestaat dat de kerk wordt afgebroken. Een projectgroep maakte een ge durfd plan voor een gebouw met voorzieningen voor alle inwoners van Middelburg-west. Voor het welslagen van het plan wordt ge zocht naar een huisarts. De projectgroep ontstond nadat de Algemene Kerkenraad van de Protestantse Gemeente Middel burg (PGM) vorig jaar de sluiting aankondigde van de Morgenster- kerk en de Oostkerk. De PGM moet structureel 3,5 ton bezuini gen om de begroting sluitend te kunnen houden. Het is de bedoe ling dat de Oostkerk een culturele functie krijgt, onder de paraplu van een stichting. De lasten van dit monument zijn volgens de AK onverantwoord hoog. De Morgensterkerk is een verhaal apart, zo vertellen Peter Donk en Marco Bouwman, leden van de projectgroep. De Morgenster ver rees in 1965 naar ontwerp van Rot huizen en 't Hooft. Het is een zes hoekige kerk, waar zalen tegen aan zijn gebouwd. Het relatief jon ge gebouw vergt veel onderhoud. Bouwman: „De kerk heeft grote ramen, enkel glas. Dat vreet ener gie. Verder zijn onderdelen van de constructie roestgevoelig en zo zijn er nog meer dingen." De projectgroep ging vorig jaar voortvarend aan de slag en publi ceerde onlangs het plan 'De Mor genster een nieuwe toekomst...'. Dat voorziet in een centrum, dat naast de functie zingeving (ge loof) ook ruimte biedt voor de thema's gezond leven, zorgen en wonen. Uit overleg met de gemeente Mid delburg bleek dat het huidige be stemmingsplan daarvoor veel ruimte biedt. Het gemeentebe stuur staat ook positief tegenover het plan van de taakgroep. In de plannen is voorzien in een afzon derlijke ruimte voor kerkdien sten. Dat zou in een nieuwe kerk- zaal kunnen, ook is het mogelijk dat de bestaande kerk wordt ge handhaafd. Diverse partijen heb ben belangstelling getoond. Daar bij gaat het om de disciplines tandartsenzorg, mondhygiëne, fy siotherapie, uitvaartverzorging, verslavingszorg en zorg voor ver standelijk gehandicapten. De commissie zoekt nu nog een huisarts „want die vormt het ce ment tussen al de partijen", zegt Donk: „We hebben een kansrijk concept. Dat wordt gevolgd door een haalbaarheidsstudie. Voor de zomer hopen we de resultaten voor te leggen aan de Algemene Kerkenraad. Donk erkent dat het gedurfde plan in het slechtste ge val kan stranden: „We hebben een enthousiast team, dat hard heeft gewerkt om dit te bereiken. Bij een mislukking hebben we onszelf niets te verwijten." OVEZANDE - De sjaals die door leer lingen van basisscholen in de ge meente Borsele zijn gebreid wor den gerecycled voor Roemenië. De 'dekendames' van Ovezande nemen deze klus voor hun reke ning. Van de breiwerken worden dekens, mutsen en kleinere sjaals voor Roemeense kinderen ge maakt. Vier scholen deden on langs mee aan de wedstrijd 'lang ste sjaal van de gemeente Borse le'. Dat gebeurde in het kader van de warme truiendag. De gemeen te verbond er ook een goed doel aan. Basisschool De Poel in 's-Heer Abtskerke won met een sjaal van honderden meters lang. li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24