Breskens nipt langs SDO IJzendijke maakt geen fout tegen Sleeuwijk I Dubbele zege in rubriek Z geeft Sandy de Poorter veel vertrouwen I 12 SPORT ATLETIEK Tim Pleijte staat onverwacht aan de start van de derde DRV Natuurloop. De Walchenaar wint met overmacht. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal handhaafde Breskens zich op de eerste plaats door een nipte 2-1-overwinning op eigen veld tegen SDO'63. Directe achtervolger Schoondijke versloeg Groede met 6-0. Breskens-SDO'63 2-1: De bezoe kers verdedigden stug en gaven nauwelijks kansen weg. Bres- kens-doelman Roy den Dunnen miste voor de rust een strafschop. Halverwege de tweede helft kwam de thuisploeg op voor sprong, toen Thomas Kodde raak schoot. Kort nadien besliste Ned de Looze de wedstrijd. Basir Cissé scoorde <iog tegen: 2-1. Corn Boys-Vogelwaarde 2-2: De thuisploeg had een veldoverwicht en de beste kansen. Vogelwaarde kwam tweemaal op voorsprong, maar Corn Boys sloeg meteen te rug. Michael de Nijs opende de score, waarna Danny Tolpe voor evenwicht zorgde. Via Rick Moens namen de bezoekers in de tweede helft opnieuw een voor sprong, maar dit keer deed Sebas tian de Meijer die teniet. Daarna drong Corn Boys nog wel aan, maar zonder overtuiging. Schoondijke-Groede 6-0: Groede was met vier invallers afgereisd en waande zich op voorhand kans loos. Op het moeilijk bespeelbare veld kwam Schoondijke spora disch tot een vlot lopende aanval, maar zowat elke kans werd benut. Voor de rust scoorden Niek Haart- sen en Andrew Wesbeek (2x). Daarna waren Robbie Nuberg en opnieuw Haartsen en Wesbeek de doelpuntenmakers. Kwadendamme-Hoofdplaat 1-3: Kwadendamme was van de twee laaggeklasseerde ploegen de minst slechte en had lange tijd weinig van Hoofdplaat te vrezen. Kort voor de rust kwamen de be zoekers uit een strafschop van Loek Thomaes op 0-1. Binnen twee minuten zorgde Roel de Jon ge voor de gelijkmaker. Tien mi nuten na de rust strafte Sonny Eg- germont een blunder in de verde diging van Kwadendamme af (1-2), waarna Tom de Smet het duel besliste. Hij schoot raak door een verre bal van eigen helft in één keer te verlengen: 1-3. door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN In de vierde klasse van het vrouwenvoetbal begon Axel zondag met een 3-1-zege op Devo aan de voorjaarscompetitie. Steen hield Dosko op een verdien stelijk gelijkspel: 1-1. In de promo tiepoule van de vijfde klasse ver sloeg Hontenisse DVO'60 met 6-1. Vogelwaarde won met 1 -0 bij Nieuw Borgvliet. In de tweede klas se zaterdag was titelkandidaat IJ zendijke met 6-0 veel te sterk voor Sleeuwijk. Zaterdag. Tweede klasse. IJzen- dijke-Sleeuwijk 6-0 (3-0): De be zoekers schoten tot twee keer toe in eigen doel (1-0 en 3-0). De ove rige treffers waren van Rosanne Lammers (twee keer), Bo Ver- duijn en Kylie van de Velde. Vijfde klasse: IJzendijke 2-Jong Am- bon 2-1 (1-0). Lisa van Iwaarden 1-0 en 2-1. Zondag. Vierde klasse. Devo-Axel 1-3(0-1). Linda van Meurs 0-1, Alicia Huijsman 0-2, Tanja Spuessens 1-3. Steen-DOSKO 1-1 (1-0). Arielle Stolk 1-0. Vijfde klasse. Poule 1. Hontenis- se-DVO'60 6-1 (1-1). Fanny Kool 1-1 en 2-1, Katrien de Visser 3-1, Lisanne van de Broeke 4-1Katrien de Visser 5-1 en 6-1. Nieuw Borgvliet-Vogelwaarde 0-1 (0-0). Tessa Cornelissens 0-1. Poule 2: ODIO-Hulsterloo 1-3 (1-2). Debbie Robbrecht 0-1 en 1-3, Natasja Praet 1-2. Pleijte heerst in Cadzand-Bad door Wim de Vos AXEL/CADZAND-BAD - De naam van de winnaar stond zondagoch tend in de dichte mist al bij voor baat vast. Met ongeloof werd geke ken naar Tim Pleijte. Tot verras sing van iedereen verscheen de in woner van Zoutelande aan de start van de derde DRV Natuur loop van dit seizoen. Over het strand en door de dui nen bij Cadzand-Bad was de bes te Zeeuwse crosser uiteraard heer en meester. Pleijte won met over macht. Datzelfde gold zaterdag voor de jeugdige Belg Jente Samson. Hij schreef in Axel de Ronde Drieschouwen op overtui gende wijze op zijn naam. In principe was het niet de bedoe ling dat Tim Pleijte in Cadzand van start zou gaan. Door ziekte, waardoor de Walchenaar onder meer ook de Halve van Egmond aan zich voorbij moest laten gaan, moest er extra trainingsarbeid ver richt worden. „Ik had voor vandaag een interval- training geprogrammeerd. Via via had ik vernomen wat voor par koers hier lag en dat leek me een uitgelezen mogelijkheid om die intervaltraining in de praktijk te brengen. Verschillende soorten ondergrond en enkele klimmetjes zoals hier zijn daar uitermate ge schikt voor"verklaarde Pleijte zijn aanwezigheid aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. „In derdaad, normaal doe ik deze loopjes in Zeeuws-Vlaanderen niet. Alleen voor de grotere wed strijden ben ik hier geweest, zoals de crossen voor de competitie." Pleijte werkt de laatste tijd toe naar de City-Pier-City Loop. Die wedstrijd in Den Haag wordt vol gende maand gehouden. In voor bereiding daarop staan nog enke le regionale wedstrijdjes zoals ko mende zaterdag de Massaloop in Oostkapelle en daarna nog de Kustcross in Vlissingen op het programma. „Ik voel dat m'n conditie er be hoorlijk op vooruitgaat. Als er niks meer tussenkomt, zoals op nieuw een griepje, dan zie ik de City-Pier-City Loop met vertrou wen tegemoet", vertelde de sport- ambassadeur van de gemeente Veere. Op het strand en in de duinen bij Cadzand-Bad kende Pleijte zoals verwacht mocht worden geen en kel probleem. Na een rustige start bouwde de atleet uit Zoutelande in het tweede deel van de wed strijd zijn voorsprong nog uit naar ruim drie minuten op de naaste concurrentie. „Ik was de rest al vrij vroeg kwijt. Alleen de winnaar van de korte afstand (de Belg Kris Derveaux) bleef in de eerste kilometers in mijn buurt. Pleijte klokte een tijd van 33.12 mi nuten over de negen kilometer. Erik Cappon uit Zuidzande werd tweede in 36.29 minuten. Priscilla Meerman uit Vlissingen won bij de vrouwen in een tijd van 44.45 minuten. In Axel domineerden de Vlamin gen. De jonge duatleet Jente Samson ging in de Ronde Drie- schouwen op herhaling. De inwo ner van Berlare schreef de wed strijd net als vorig jaar op zijn naam. „Hier meedoen leek me een goede voorbereiding op het nieuwe seizoen. En het beviel goed, ook al komt in de duatlon het fietsen er nog bij. Vandaar dat ik terug ben", vertelde hij na zijn zege in het Axelse bos. Vanwege rugproblemen kwam er niet uit waarop Samson had ge hoopt. Hij liep zijn winnende 16.000 meter in 56.56 minuten. Samson won reeds verschillende stratenlopen, waaronder ook de Bodylineloop in Terneuzen. In de duatlon zegevierde hij tot dusver re één keer. Vorig jaar leverde Samson op 8 september trouwens een unieke prestatie. Die dag won hij in Uit bergen twee lopen in één wed strijd. „Ik was niet van plan om mee te doen. Ik ging er wel op de fiets heen en toen ik er eenmaal was, kreeg ik toch zin om mee te doen. Ik schreef in voor de vijf kilome ter, maar omdat het zo lekker ging, besloot ik na mijn zege nog maar een ronde door te gaan. Ook de tien kilometer won ik toen", al dus Samson. De Belg begon ooit zijn wielerloopbaan begon bij de jeugd van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Zo af en toe neemt hij nog wel eens deel aan een wielerwed strijd, waaronder bij de vrije bond Waod. door Lucien Roelandt AXEL - De rubriek Z werd zaterdag in manege De Beatrixhoeve in Axel aangevoerd door dressuuramazone Sandy de Poorter van de organise rende ruiterdub Luctor et Emergo. De amazone uit Breskens toonde zich in beide proeven nipt de bes- te.ln de sterk presterende klasse L2 eiste Petra Verschueren met Di va met 67,66 procent hoogste dag score voor zich op. Sandy de Poorter liep in de eerste proef met de mooi bergopwaarts gaande Sandro Junior met 63,23 procent naar de overwinning. De combinatie bleef daarmee Maartje Eibers uit Ossenisse de veel souplesse tonende B-Sanfrie- da slechts 0,8 procent voor. Ook in de herkansing deden beide riva len weinig voor elkaar onder. De Poorter eiste met de Sandro Hit-zoon met 62,64 procent het oranje erelint voor zich op. Maar- Eibers eindigde met de Sandreo-dochter met 62,05 pro cent op de tweede plaats. De Poor ter behaalde in haar tweede proef (met de Don Primero-zoon Amoureux T) in beide manches ook nog de derde plaats. „Einde lijk is het weer eens gelukt. Mijn beide paarden hebben al bewezen dat ze dit niveau aankunnen. Maar ikzelf was weieens te ge spannen. Dat sloeg over op de paarden en daardoor ging het mis. Vandaag moest ik met Amoureux als eerste de ring in. Dat liep aar dig. Het gaf mij het nodige zelfver trouwen, waardoor het ook in de volgende proeven gesmeerd liep. Sandro Hit bleef er goed aan staan en heel gedragen lopen. Het moet natuurlijk nog beter. Maar het herstel is er en dat zorgt voor vertrouwen in de toekomst", ver telde de zichtbaar opgeluchte ama zone uit Breskens. In de warmloopronde van L2 stuurde Terneuzense Brigita Mal tha de met veel power en expres sie bewegende merrie Darcy met 66,66 procent naar de zege. Petra Tollenaar eindigde met Diva met 64 procent op de tweede stek. In de herkansing nam Tollenaar re vanche. De amazone uit Hoek reed de spectaculair bewegende en fijn schakelende Spiel- berg-dochter met 67,77 procent naar de zege. De score van 67 pro cent was voor Maltha met de half zuster van Diva goed voor de tweede plaats. Julia Bouthoorn heeft haar sporen bij de pony's reeds verdiend. Niet zo verwonderlijk, want de der tienjarige leerlinge van het Zel- Julia Bouthoorn stuurde de debuterende vierjarige merrie Patriska in B naar een fraaie derde plaats, foto Peter Nicolai denrust Steelant College in Ter- neuzen is de paardensport met paplepel ingegoten. Opa Henk en oma Trix zijn de drijvende krach ten achter De Beatrixhoeve. Moe der Emmy is succesvol in de dres suur op nationaal niveau. Met de merrie Patriska-had Julia zaterdag met één van de fokproducten van de familie Bouthoorn bij de paar den in B een voorbeeldige start. De amazone uit Zaamslag stuur de de expressief bewegende pas vierjarige Parlando-dochter in haar eerste wedstrijd met 64,66 procent naar een fraaie derde plaats. Elles van Hal uit Koewacht schreef met de Johnson-dochter Emyreina K met 65,33 procent de rubriek op haar naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82