Volop vraagtekens bij stuurloos Vlissingen SPORT 9 De Booij wijst Biervliet de weg tegen Hulsterloo MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 Michal Szczawinski van HW'24 wordt fel op de huid gezeten door twee tegenstanders van Zeelandia Middelburg. De aanvaller stond vanwege blessure leed langdurig aan de kant. Hij bekroonde zijn rentree met.een doelpunt, foto Peter Nicolai MIDDELBURG - Het was een prima weekeinde voor Philippine dat zich dankzij een 3-0-zege op Sluis kil naast koploper Hontenisse nes telde in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Steen, de num mer drie, verloor met 2-0 van Pa trijzen. Biervliet was met 5-1 te sterk voor Hulsterloo, terwijl Clin- ge IJzendijke met 3-0 versloeg. Hulsterloo-Biervliet 1-5: De eer ste helft werd afgesloten met een stand van ö-i door een treffer van Eric Dieleman. Vlak na het begin van de tweede helft bracht de in gevallen Derek de Booij de marge op drie goals. Na de 0-4 van Tim Bogaart bracht De Booij met zijn derde treffer van de middag zijn seizoenstotaal op acht: 0-5. Kort voor het laatste fluitsignaal deed Eric Goossens nog wat terug na mens Hulsterloo, dat de zesde ne derlaag van het seizoen leed. Patrijzen-Steen 2-0: De eerste helft leverde twee mogelijkheden op voor de thuisploeg, die achter in geen kans weggaf. Aan het be gin van de tweede helft kende Pa trijzen een zwakke fase, waarvan de bezoekers niet profiteerden. Gaandeweg herstelde de thuis ploeg zich en na een uur opende Edwin Capello de score vanaf de stip nadat Roy Haerkens was ge vloerd: 1-0. Mario Mulder schoot Patrijzen in de slotfase naar de 2-0-zege. Clinge-IJzendijke 3-0: Voor de rust speelde de wedstrijd zich veelal af op de helft van de bezoe kers. Clinge, dat feller aan het duel was begonnen, kwam op voorsprong uit een kopbal van Björn Luyckx. Na tien minuten in de tweede helft leek Chris Segh- ers de beslissende 2-0 op het bord te hebben gebracht, maar kort daarna kreeg zijn ploeggenoot Do minique de Maagt zijn tweede ge le kaart en was het tien tegen elf. De thuisploeg werd teruggedron gen, maar dit leverde weinig ge vaar op. De slotfase was hectisch met rode kaarten voor doelman Teun Timmers (neerhalen doorge broken tegenstander) en Koen Quaak (natrappen) van de bezoe kers en een treffer van de van AZW overgekomen Emanuel Pauwels namens Clinge. door Barry van der Hooft VLISSINGEN Vlissingen komt tegen Best Vooruit niet verder dan 1-1. De toekomst van de club is in neve len gehuld. Halverwege deze week wil Karl Vergouwen dan ook duide lijkheid hebben. „Want anders is het einde verhaal", zei de trainer zondagmiddag. „Dan ga ik op zoek naar iets anders." Vergouwen leverde een tijdje gele den zijn contract voor onbepaalde tijd bij de stichting Ondersteu ning Topsport Zeeland (OTZ) al in, maar stond later toch open voor een langer verblijf bij-VC Vlissingen. „Omdat de mensen van OTZ dat wilden. Ze zijn er nu al bijna twee maanden een ei over aan het leggen. Ik geef ze nog een paar dagen." Afgelopen week stapte voorzitter Henk Kouman op en zoals het er nu naar uitziet is hij niet de laat ste. Karl Vergouwen wil duidelijk heid, maar die lijken de besturen van de club en OTZ (nog) niet te kunnen geven. Ja, wel over het budget, werd donderdag duide lijk. Dat wordt komend seizoen met een procentje of zeventig te ruggeschroefd. OTZ, het kindje van de nu gebrouilleerde Rob Vergouwen en Johan de Visser, houdt vrijwel zeker op te bestaan. Karl Vergouwen: „Dan wordt dus voor een nieuwe aanpak gekozen. Deze club heeft nog steeds geen echt tweede elftal en nog steeds geen A-junioren. Dan moet je mensen binden met een pre miestelsel. Daar heeft iedereen een paar jaar geleden toch met zijn volle verstand voor gekozen? Maar nu lijkt het weer te verande ren. Hoe ga je mensen dan nog binden?" Welke kant gaat het straks op? Tot het einde van dit seizoen wor den alle gemaakte afspraken nage komen. Maar wat gebeurt er daar na? Met het huidige niveau zijn spelers te behouden of te lokken, maar voor veel voetballers spelen harde euro's toch ook een voorna me rol. Die euro's zijn - vanwege de crisis - bij steeds minder clubs voorhanden. Terugvallen op ei gen jeugd kan VC Vlissingen niet, dus moet er geshopt worden en moeten van de huidige selectie zo veel mogelijk spelers behouden blijven. „Ik ben dus niet de enige die duidelijkheid wil", zei Vergou wen. Vlissingen liet twee punten lig gen en zag de concurrentie wel de volle winst pakken. Koploper De Valk heeft nu acht verliespun- ten minder dan VC Vlissingen,. Dosko heeft drie verliespunten minder dan de Walcherse ploeg. In de twee duels na de winterstop (Geldrop uit 2-1, Best Vooruit thuis) liet Vlissingen al vijf pun ten liggen. In de komende weken wordt duidelijk of de formatie van Vergouwen zich nog in de ti telstrijd kan mengen. Op papier heeft VC Vlissingen ge noeg kwaliteit om mee te strijden om de titel, maar de selectie was zondag door blessures en schor singen flink uitgedund. Thomas Ragut (eerste van drie duels) en Tim van Hasselt (één wedstrijd) keken geschorst toe, Benjamin Verwest, Arjan Human, Said Bou- zambou en Bas Rijkeboer waren door blessures niet beschikbaar. De weer bijna fitte Lionel Lord zat op de tribune, Etienne Mallie liep wel warm maar is eigenlijk ook nog niet fit. Toch had Vlissin gen ook zonder al die spelers van Best Vooruit moeten winnen. Na een slappe start (0-1 na drie minu ten door Thijs Engels) was de thuisploeg al snel de bovenliggen de partij. Verdediger Quincy Gooding tekende na 24 minuten uit een corner voor de 1-1 en vlak voor rust werd een schot van Jona than Constancia uit de kruising getikt door doelman Frank van de Boogaard. In de tweede helft kre gen vooral Sinan Coban en Con stancia een aantal prima mogelijk heden om de winnende te ma ken, maar de mooiste kansen wa ren niet aan het Zeeuws-Vlaamse aanvalsduo besteed. De twee ï'tjes bleven daardoor gewoon tot het einde op het scorebord staan. VC Vlissingen-Best Vooruit 1-1 (1-1). 3. Thijs Engels 1-0, 24. Quincy Gooding 1-1. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Made). Rode kaart (2x geel): 78. Robin Spijkerboer (Best Vooruit). Gele kaart: Khalid El Hattach, Ferry Alfons, Roy van der Kaap, Jonathan Constancia (allen VC Vlissingen), Tom Kastelijn (Best Vooruit). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79