Terneuzen blameert zich tegen hekkensluiter Philippine grijpt zielloos Sluiskil bij de strot en boekt verdiende zege 8 SPORT DERDE KLASSE ZONDAG Hulster voetbalploeg doet niet onder voor Zeelandia Middelburg en houdt koploper in bedwang. KARAKTERISTIEK door Jos van Belzen MIDDELBURG - De vier wedstrijden in de tweede klasse E van het zon dagvoetbal waarbij Zeeuwse teams waren betrokken leverden dit weekeinde maar één schamel punt op. Zaterdagavond leverde Aarden burg op eigen veld een knappe prestatie met een o-o-gelijkspel tegen Moerse Boys, tot dan de nummer twee van de ranglijst. Zondag verloor Axel na een doel puntloze eerste helft met 0-3 van WSC. RCS speelde tegen SC 't Zand (w) een uur lang een prima partij, maar zag geen kans meer de 0-2-achterstand goed te ma ken. Terneuzen keek bij hekken sluiter Boeimeer halverwege te gen een 3-0-achterstand aan. Dit was meteen ook de eindstand. Boeimeer-Terneuzen 3-0: De be zoekers werden in de eerste helft vooral afgetroefd op felheid. Na de vroege openingstreffer van Ste ven van de Vreede in de zevende minuut verdubbelde Joey van der Rijk de voorsprong halverwege de eerste helft. Nadat Rick Diele- mans de 3-0 op het scorebord had gebracht, liet Can Kiran kort voor de thee een prima kans op de 3-1 onbenut. In de tweede helft dicteerde Ter neuzen de wedstrijd, wat een aan tal goede kansen opleverde. Zo zag trainer Alexander van Keulen drie keer één van zijn spelers al leen voor de doelman van Boei meer opduiken, maar telkens zon der succes. „Er zijn van die wed strijden dat je achteraf denkt: 'we zijn er geweest, maar wat hebben we er eigenlijk gedaan'. Een ver diende nederlaag", zei de verlie zende coach na afloop. Aardenburg-Moerse Boys 0-0: In een mistig Aardenburg trad de thuisploeg eindelijk weer eens aan met een volledig fitte selectie. Voor rust kreeg een met veel in zet spelend Aardenburg drie goe de kansen om de score te openen, maar die werden niet benut. Ach terin stond de ploeg als een huis, waardoor de tegenstander nauwe lijks mogelijkheden creëerde. Ook in de tweede helft speelde de thuisploeg met veel inzet, won de duels en kreeg opnieuw twee goe de scoringskansen. Tegen het ein de van de wedstrijd kwamen de bezoekers met tien man te staan na een rode kaart. Axel-WSC 0-3: Anders dan de uit slag doet vermoeden waren de beste kansen in de eerste helft voor de thuisploeg. Mervin Nie- mantsverdriet was met zijn snel heid een plaag voor de verdedi gers van WSC, terwijl Meivin Rijckaert zijn inzet gekeerd zag worden door de Brabantse doel man. De ploeg uit Waalwijk was voor de rust één keer gevaarlijk met een van richting veranderd schot. In de tweede helft kreeg de bal door het slechter wordende veld een rare stuit die doelman Michael Schaep verraste. Via zijn borst kwam de bal voor de voeten van Baris Kaya die van dit buiten kansje profiteerde: 0-1. Nadat Colin Austermann de 0-2 voor zijn rekening had genomen, verzuimde Steven Visser om van af elfmeter de spanning weer te rug in de wedstrijd te brengen. Tien minuten voor het einde stond Rob van Ravenstein na een uitval op de juiste plaats om de eindstand op 0-3 te bepalen. RCS-SC 't Zand 1-2: De thuis ploeg, die aantrad zonder de ge schorste Len Eversdijk, begon veel te slap aan de wedstrijd en mocht dan ook niet klagen dat er na een halfuur slechts een 0-1-achterstand op het scorebord stond. Met nog een kwartier te gaan tot de rust herstelde de ploeg zich, maar desondanks werd het via een uitval nog 0-2 in de 43e minuut. „De tweede helft heb ik genoten", zei RCS-trainer Romeo van Aar de. Morad Bobouh bracht al kort na de thee de spanning terug in de wedstrijd door de 1-2 aan te te kenen. Hierna kregen de Soubur gers enkele goede kansen op de gelijkmaker. Zo zag Yordi Nijland zijn kopbal over de lat gaan en kapte Geraldi Geerman in de slot minuut fraai zijn tegenstander uit, maar zijn inzet eindigde naast het doel. Door de vierde thuisne derlaag op rij verliest RCS de aan sluiting met de bovenste ploegen. HW'24 knokt zich naar punt door Jack Begijn HULST - HW'24 en Zeelandia Mid delburg hebben geen voordeel be haald uit het inhaalduel in de der de klasse A van het zondagvoet bal. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel. De Middelburgers konden bij winst in de strijd om het kam pioenschap vijf punten afstand ne men van de nummer twee, Rood Wit W. Bij HW'24 lagen de be langen precies aan de andere kant van de streep. De Hulstenaren hadden de punten hard nodig om van de onderste plekken weg te komen. De trainers van beide clubs berustten na afloop echter in het gelijkspel. „Misschien had er meer voor ons ingezeten", keek trainer Luc Audenaerdt van HW'24 terug op de Zeeuwse der by, „maar aan de andere kant is het geen slecht resultaat tegen de koploper. Het is voor ons de op maat naar een goede reeks." Audenaerdt bereikte deze week overeenstemming met HW'24 om zijn contract te verlengen. Vol gend jaar staat hij zonder Honnie Claessens, die nu assistent-trai ner is, aan zijn zijde. „De groep gaf aan verder te willen met één trainer." Zijn collega Ruud Pennings van Zeelandia Middelburg gaf toe dat hij voor meer naar Hulst was afge reisd. „Dat ben je aan je stand ver plicht. Vandaag hadden we vijf punten los kunnen komen. Nu zijn we blijven steken op drie." De Middelburgers staken de hand voor het gelijke spel in eigen boe zem, maar wezen ook naar het slechte speelveld, dat meer weg had van een knollentuin dan van een voetbalveld. „We hebben een aantal maanden alleen op kunst gras getraind. Het verschil is dan wel erg groot. Langs de andere kant hebben we in de eerste helft geen uitgespeelde kansen gehad. Pas na de rust kregen we meer controle over de het middenveld. Gezien de wedstrijd verhouding is dit daarom een terechte uitslag", vond Pennings. Bij HW'24 was er veel beleving. Op de inzet viel niets aan te mer ken. Het vertoonde spel was daar entegen niet om over naar huis te schrijven, maar dat gold ook voor Zeelandia Middelburg. Veel pas ses kwamen niet aan, sprongen van de voet van een medespeler HW24-Zeelandia Middelburg 2-2 (1-1). 8. Jari Vyaene 1-0, 38. Joost de Kubber 1-1,65. Michal Szcza- winski 2-1, 78. Niels Luteijn 2-2. Scheidsrechter: R. Bussem (Dor drecht). Gele kaarten: Job Inghels (HW24), Salim Ben Sellam (Zee landia Middelburg). Aantal toe schouwers: 350. of verdwenen hoog in de bomen langs het veld. Vooral de bezoe kers hadden moeite met de om standigheden en het gebrek aan wedstrijdritme. De thuisploeg was als enige af en toe dreigend. Al na acht minuten spelen resul teerde dat in de openingstreffer. Jari Vyaene ging door op inzet, zocht alleen voor doel de goede hoek uit en rondde fraai af: 1-0. De Walcherse bezoekers panikeer- den niet, maar waren alleen ge vaarlijk bij hoekschoppen. Daar uit maakte verdediger Joost de Kubber de gelijkmaker. Vanuit het niets schoot hij een afvallen de bal hard in de kruising. Daar voor werd een kopbal van Job Ing hels van HW'24 van de doelijn gehaald. Na de rust veranderde er niet veel. De thuisploeg gaf nauwe lijks kansen weg en kwam na ruim een uur spelen op voor sprong. Michal Szczawinski, na een langdurige blessure weer fit, werd op maat bediend door Colin van Goethem. De Pool aarzelde niet en schoot de bal op fraaie wij ze achter de Middelburgse goalie. Een sensatie leek in de lucht te hangen, maar na aarzelend ingrij pen van Joost van Damme kwa men de gasten met nog tien minu ten te spelen andermaal langszij. Invaller Niels Luteijn was trefze ker en gaf doelman Timjiiersema geen schijn van kans. „Op dat mo ment moesten we kiezen voor sta biliteit of opportunisme. We be sloten te blijven spelen in de orga nisatie om zo kansen te creëren", legde Pennings uit. Die kwamen er niet. HW'24 claimde in de slot fase nog een strafschop, nadat Vyaene onderuit werd geschopt. Scheidsrechter Bussem zag het echter anders. door Aector Dooms PHILIPPINE - Het late doelpunt van Dennis de Nooijer vormde zondag de bekroning van de goede wed strijd van Philippine tegen Sluiskil. De thuisploeg deed zichzelf gezien het aantal kansen nog flink tekprt met de 3-0-winst. De uitslag had veel hoger moeten uitvallen, maar trainer Robbie van den Hemel zat daar verder niet mee. „Het blijven drie punten." De Nooijer keek met de nodige zelfkritiek terug op zijn wed strijd. Ik ben niet tevreden, om dat ik drie goede kansen liet lig gen. Ik was wel opgelucht met mijn treffer, maar we hadden de ze wedstrijd met 8-0 kunnen win nen." De oud-profVoetballer was de meerwaarde in het team van Phi lippine, dat een zielloos spelend Sluiskil vanaf het begin bij de strot greep. Het eerste doelpunt mocht voor 95 procent op reke ning van De Nooijer worden gé schreven. Uit zijn onnavolgbare actie hoefde Maarten van Hecke er zijn voet maar tegen te zetten. De 43-jarige aanvaller straalde fris heid en beleving uit en stimuleer de met zijn voorbeeldige wed strijdmentaliteit zijn jongere ploeggenoten. De 2-0 van Mare Everaard, die een kopbal van Björn den Hamer uit een hoek schop van Kevin Nielen met het hoofd verlengde, en de treffer van De Nooijer waren een logisch ge volg van de suprematie en het gro te aantal kansen. De ploeg van trainer Marcel van Duyn maakte een zielloze indruk en probeerde met een verdedigen de tactiek de aanvalsdrift bij de thuisclub te ontregelen. „Ik wilde met vijf spelers op het midden veld een overtalsituatie creëren." Van Duyn keek met een jaloerse blik naar de tegenstander. „Als je toch ziet hoe Dennis de Nooijer zijn ploeg op sleeptouw neemt." Sluiskil mocht het gemis van zijn spelbepaler Ali Erytirük (ge schorst) en Hassan Kesikbas als een klein excuus aanvoeren. Het grote verschil met de tegenstan der was dat het gros van de Sluis- killenaren conditioneel door de mand viel en dit gebrek wilde compenseren met onnodig veel overtredingen. Van Duyn: „Als je op dit niveau speelt, moet je er met zijn allen voor gaan. Dat mis ik bij een aantal spelers. De club zal bij zichzelf ten rade moeten gaan." Van den Hemel heeft over bereid willigheid niet te klagen. „We Björn den Hamer kopt namens Philippine op het doel. Sluiskil-doelman Danny Pijcke maakt die doelpoging onschadelijk, foto Peter Nicolai hebben goed getraind en een aan tal oefenduels gespeeld. We ho pen straks de vruchten daarvan te plukken." Binnen het bestuur, de trainers staf en de spelersgroep gelooft men in de titelkansen van Philip pine, dat nog nooit in de derde klasse uitkwam. Zondag wacht de topper in en tegen Steen, dat Phi lippine tot nu toe de enige neder laag bezorgde. Philippine-Sluiskil 3-0 (1-0). 28. Maarten van Hecke 1-0, 68. Mare Everaard 2-0, 86. Dennis de Nooijer 3-0. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart: Omer Te- zel, Mourad Lekfif, Mevlud Eryürük, Ti- mucin Yilmaz (allen Sluiskil). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78