Wesselopark in Kloetinge onneembare veste Gebrek aan effectiviteit breekt Goes lelijk op SPORT 7 KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 4 door Jan Dagevos KLOETINGE - Het Wesselopark blijft voor de tegenstanders van Kloetinge dit voetbalseizoen een onneembare veste. Ook titelkandi daat AS WH beet zaterdag zijn tan den stuk. De Zuid-Hollandse for matie kwam niet verder dan een ï-i-gelijkspel en liep ook nog in personele zin averij op. De broer tjes Michael en Alex van Domme len zagen rood. De laatste keer dat een opponent in competitieverband nog eens met een overwinning uit Kloetin ge vertrok was RWH. De equipe uit Ridderkerk won op 5 mei 2012, op de voorlaatste speeldag vorig seizoen, met 2-1. Sindsdien was geen enkele ploeg meer bij mach te om de drie punten mee te ne men. Zaterdag bleef Kloetinge in de ze vende thuiswedstrijd van dit sei zoen andermaal ongeslagen. Te gen ASWH, de nummer twee van de ranglijst, werd na een opwin dende wedstrijd een 1-1-gelijkspel afgedwongen. „In eigen huis zijn we altijd tot iets meer in staat", zei verdediger Maarten van Rose- velt. „Dan spelen we minder ang stig en stralen we kracht uit, meer dan in uitwedstrijden." Het was zaterdag niet louter lef en passie dat de Bevelandse hoofd klasser kenmerkte. Yoor de pauze was Kloetinge ook in voetballend opzicht een lust voor het oog. Snelle combinaties, prachtige crossballen, duelkracht en techni sche hoogstandjes deden het pu bliek smullen. „Het strijdplan klopte", stelde Van Rosevelt. „We zetten vroeg druk en waren zelf aan de bal ook sterk." ASWH, met gevestigde namen als Mels van Driel, Ferry van Lare, Mi chael en Alex van Dommelen in de gelederen, ging mee in het moordende tempo en zo ontspon zich een intrigerend duel. „Ik heb genoten", zei Kloetinge-trainer Diederik Hiensch later. Zijn ploeg kwam in de twaalfde minuut op voorsprong, na een prachtige aanval. Mats Willemse verzond een prachtige crossbal tot bij de mee opgekomen Björn Quartel. Die tikte de bal meteen opzij naar Mark Schuit. De aanval ler dribbelde naar binnen en haal de uit. ASWH-doelman Jordi van de Corput was kansloos, ook al omdat het schot nog enigszins van richting werd veranderd. Toen op slag van rust Alex van Dommelen na een grondduel na trapte, kwam ASWH met tien man te staan. Het was reden voor de Zuid-Hollanders om na rust nog een tandje bij te schakelen. En tien spelers van ASWH deden elf spelers van Kloetinge soms naar adem happen. „De eerste helft had veel kracht gekost", oor deelde Van Rosevelt. Uit een ingooi, waarbij de defen sie mistastte, kwam de Zuid-Hol landse formatie in de 66e minuut zelfs langszij. Ferry van Lare ver schalkte van dichtbij doelman Ja- co van der Schee: 1-1. Zes minuten voor het einde leek Kloetinge toch nog zijn slag te kunnen slaan toen ASWH met ne gen man kwam te staan. Alex van Dommelen kon vertrekken nadat hij ietwat al te doldriest op de keeper was door gelopen. „We hinkten iets te veel op twee ge dachten", vond Van Rosevelt. Con solideren of vol op de aanval, Kloetinge kwam er in elk geval niet uit. Slechts één keer zorgde Schuit nog voor gevaar met een pegel van afstand. „Vooraf teken je voor een gelijkspel, achteraf had er misschien nog wel iets meer ingezeten", zei Van Rose velt. „Daarom sta ik hier toch met een enigszins zuur gevoel." Kloetinge-AS WH 1-1 (1-0). 12. Mark Schuit 1-0, 66. Ferry van La re 1-1. Scheidsrechter: C. J. L. P. Berben ('s-Gravenmoer). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge), Mar co de Borst, Ebu Óztürk (allen AS WH). Rode kaart: 45. Alexander van Dommelen; 84. Michael van Dommelen (beiden ASWH). Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof (87. Timo Jansen), Mats Willemse, Daan Esser; Mark Schuit, Tom Blomaard en Bart De- prez (87. Sjors Lankhaar) door Jan Dagevos NUENEN - Goes is in de hoofdklasse van het zondagvoetbal nog altijd niet meester op alle wapens. De Be velandse formatie mocht dan in fy siek, speltechnisch en conditioneel opzicht de gelijke zijn van oppo nent Nuenen, na negentig minuten was zondag de achtste nederlaag toch een feit: 3-0. „Zo af en toe zul Je toch eens de trekker moeten overhalen", stelde trainer Gérard de Nooijer enigs zins mistroostig vast. „We zijn soms niet meedogenloos genoeg en dat is een kwaliteit die je wel nodig hebt in deze klasse." Het gebrek aan doeltreffenheid kwam misschien nog wel best tot uitdrukking in de 42e en 63e mi nuut van de wedstrijd. Goes had op die momenten het duel een wending kunnen geven, maar 'voor rust speelde Ray Kroon al leen voor de keeper de bal iets te ver voor zich uit en na de pauze schoot Robin de Pagter van dicht bij naast. „Het was allemaal net niet", vond De Nooijer. „En dat is eeuwig zonde tegen een ploeg als Nuenen. Als je richting veiligheid wilt, moet je dit soort wedstrij den winnen. We hebben eigenlijk bijna niets weggeven." Dat Goes uiteindelijk onder toe ziend oog van de Zeeuwse oud-in ternationals Adrie Koster en Jan Poortvliet toch ten onder ging, had niet louter met een gebrek aan effectiviteit te jnaken. De Be velandse ploeg was bij vlagen ook naïef en mocht zich daarnaast be klagen over enkele dubieuze be slissingen van het arbitrale trio. Zo gaf hij Gert-Jan Tierie van Goes geel, omdat hij de leidsman er op wees dat een speler van Nue nen Thijs van den Dries in het ge zicht had gespuwd! Daarnaast stonk de openingsgoal van Nuenen-spits Mathijs Heus in de 23e minuut naar buitenspel en de penalty in de 43e minuut was ook aan discussie onderhe vig. Het begon al met een ingooi die ten onrechte niet aan Goes werd gegeven en vervolgens zette Lorenzo de Groot een correcte sli ding in. Toch zag de scheidsrech ter er een penalty in, die door Tom Jacobs feilloos werd benut. „Dat waren cruciale momenten", stelde De Nooijer. Toch moest de oefenmeester ook bekennen dat het penaltygeval te voorkomen was geweest als De Groot, die best verdienstelijk speelde, een andere keus had ge maakt. In plaats van zijn man uit te spelen op links had hij of de bal kunnen wegrammen of een medespeler kunnen aanspelen. „Dat zijn van die leermomenten", zei De Nooijer naderhand. Goes keek dus bij rust tegen een 2-0-achterstand aan. Het was een tegenslag, maar de ploeg voelde zich nog niet kansloos. De Nooijer wisselde in de 61e mi nuut de middenvelders Wouter de Craene en Gert-Jan Tierie in voor Trung Tran en Rick de Pu- ner en trapte het gaspedaal diep in. Goes speelde toen ook met meer lef en ontwikkelde veel meer druk naar voren. In die fase bleken de tekortkomingen van de thuisploeg, maar de aansluitings- treffer kwam er niet. Schoten van De Pagter, Ray Kroon en een scrimmage leverden niet het ge wenste resultaat op. In de slotfase werd het nog 3-0 toen Rick de Punder bij een terugspeelbal Mart van de Gevel van Nuenen over het hoofd zag. „We namen in bal bezit te vaak de verkeerde beslis singen", zei De Nooijer. Nuenen-Goes 3-0 (2-0). 23. Mat hijs Heus 1-0,43. Tom Jacobs 2-0 (strafschop), 86. Mart van de Ge vel 3-0. Scheidsrechter: M. Ram- persad (Rotterdam). Gele kaart: Lorenzo de Groot, Gert-Jan Tierie, Shannon Braafhart (allen Goes), Tom Jacobs (Nuenen). Aantal toe schouwers: 500. Goes: Matthew Lentink; SheriefTa- wfik, Shannon Braafhart, Gert-Jan van Leiden, Lorenzo de Groot (76. Rob Schalkoort); Wouter de Crae ne (61. Rick de Punder), Thijs van den Dries, Gert-Jan Tierie (61. Trung Tran); Ray Kroon, Robin de Pagter en Dangelo Martien. Lunven Vermeer (oranje shirt) scoort namens GPC Vlissingen. Boys-doelman Dennis Rijnberg slaagt er niet in om nog redding te brengen.foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77