Hand van Verhoene wordt zichtbaar 6 SPORT EERSTE KLASSE ZATERDACVOETBAL Concurrenten Zaamslag allen goed voor punt Oostkapelle en Smerdiek staan met lege handen Degradatie nadert voor Terneuzense Boys met rasse schreden na een 3-2-nederlaag tegen GPC Vlisssingen. KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door Rudy Boogert VEEN - De spelers moesten best wennen aan zijn aanpak, weet Ken ny Verhoene. Een training van min der dan anderhalf uur is volgens hem bijvoorbeeld geen training. Maar na tweeënhalve maand ziet de trainer langzamerhand de con touren van 'zijn' Hoek ontstaan. Na de comfortabele 3-0-overwinning zaterdag bij Achilles Veen heeft Hoek zelfs de top vier in het vizier. Met vier zeges in vijf duels be leeft Verhoene een voortvarende start bij Hoek. Alleen de derby te gen Kloetinge ging verloren (o-i). Maar uit de fouten die toen ge maakt werden, probeert de Belg ook weer lering te trekken. Hij rust voorlopig niet op zijn lauwe ren. „We groeien als groep naar el kaar toe", constateert hij. „Maar het loopt nog lang niet altijd zo als ik wil." De tweede helft van za terdag was daarvan een voor beeld. In Veen voelde Hoek voor de pauze geen centje pijn en nam in die periode een 2-o-voor- sprong. Na rust raakte Hoek een beetje in de war van het opportu nisme en enthousiasme van Achil les Veen. „We speelden toen te on rustig", vond Verhoene. „We ston den onder druk, maar het was 'ste riele' druk." Dat klopte. Achter het enige gevaar van Achilles Veen kreeg Hoek-keeper jordi de Jonghe een handje. In de eerste helft zorgde Hoek vooral over de rechterkant, waar de kaart Guillaume Clinckemail- lie werd uitgespeeld, voor gevaar. Beide doelpunten voor rust kwa men niet toevallig uit die hoek. Na een halfuurtje loste Clincke- maillie een voorzet die' bij de tweede paal voor de voeten van Thomas van Renterghem kwam. Diens schot annex voorzet werd ingetikt door Jorrit d'Haeseleer: o-i. Zijn negende van het seizoen. In blessuretijd van de eerste helft liep Fabian Wilson zich slim vrij achter de defensie van Achilles Veen, Reguillo Vandepitte zag dat en Wilsons voorzet werd bij de tweede paal ingekopt door Kyle Doesburg. In die onrustige twee MIDDELBURC - In de tweede klasse E werd het duel tussen Zaamslag en WC'68 afgelast. De drie ploe gen die net boven de Zeeuws-Vla mingen op de ranglijst staan pak ten allen een punt. Serooskerke hield koploper Bruse Boys op een 1-1-gelijkspel, VCK sleepte bij SSV'65 een punt uit het vuur (0-0) en Arnemuiden speelde met 1-1 gelijk tegen Zwaluwe. Arnemuiden-Zwaluwe 1-1 (1-1). Maikel Moerings 1 -O, Rick Ansems 1-1. Serooskerke-Bruse Boys 1-1 (0-0). Robin Meertens 0-1 Jeroen Geerse 1-1. Duiveland-Dauwendaele 0-5 (0-1). Mart de Kroo 0-1 en 0-5, Maarten van Vooren 0-2, Peter van Gorsel 0-3 en 0-4. Dinteloord-Klundert 1-4 (1-1). Leon Hollemans 0-1, Danny Verhoeven 1-1, Christian Fuanani 1-2, Erik Fuanani 1 -3, Kevin van Andel 1 -4. de helft had Hoek in rustige doen de score tot 'Nivo Spartaanse' pro porties kunnen laten oplopen. Achilles Veen mocht echter lang een sprankje hoop houden. In de slotfase gooiden Verhoenes wissels de wedstrijd echter op slot. Opnieuw. Voor de vijfde keer in vijf wedstrijden scoorde immers een invaller voor Hoek. Ditmaal rondde Alain van Mieg- hem een heet passje van een ande re invaller, Tim de Meersman, koelbloedig af. „Ik heb een luxe probleem dat ik zulke spelers op de bank heb. Het zorgt in de slot fase van wedstrijden wel voor een enorm surplus." En zo lang de trainer winnende keuzes maakt, hebben bankzitters - voor het eerst onder Verhoene was ook Raymond Wolff dat - weinig reden tot morren. „Ik leg de spelers ook duidelijk uit waar om ik bepaalde keuzes maak." Ver hoene heeft zijn lijn ingezet in het 'project Hoek', zoals Hij het noemt. „Per wedstrijd leg ik ac centen, maar de speelstijl is duide lijk en herkenbaar. Spelers mogen daarin eigen keuzes maken, maar die moeten wel rendabel zijn." Met twaalf op vijftien, zoals ze in België, is de start van Verhoene in Hoek best rendabel. Achilles Veen-Hoek 0-3 (0-2). 27. Jorrit d'Haeseleer 0-145+3. Kyle Doesburg 0-2,85. Alain van Mieg- hem 0-3. Scheidsrechter: P.N. van de Burg (Voorburg). Gele kaart: Ferdie Verhoofstad (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten; Sebastian Hermans (82. Tim de Meersman), Reguillo Vandepitte; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit d'Haeseleer, Thomas van Renterg hem (88. Urvin van Hekelen); Kyle Doesburg (76. Alain van Mieg- hem). Kijk voor een video van het doel punt van Kyle Doesburg op www.pzc.nl/sport MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal ging Oostkapelle zaterdag in het Friese Driésum met 2^0 onderuit tegen Viod. Smerdiek verloor in Sassen- heim met 4-1 van Ter Leede 2. Viod-Oostkapelle 2-0: De ploeg van trainster Irma de Witte toon de een goede inzet, goed veldspel en de wil om te winnen. Na vier minuten werd het 1-0 uit een makkelijk gegeven strafschop. Obstkapelle domineerde het duel bij vlagen, maar benutte de kan sen niet. Viod lukte dit nog wel, waardoor het 2-0 werd. Ter Leede 2-Smerdiek 4-1: Een wedstrijd om snel te vergeten vond trainer Wim Scherpenisse. Na een 1-0-achterstand kopte An ne Hage de 1-1 binnen. Een kwar tier voor tijd kwam Ter Leede 2 op 2-1, waarna het Zeeuwse ver zet was gebroken en het nog 4-1 werd. Boys staan weer met lege handen door René van Stee VLISSINGEN - Voor de achtste keer dit seizoen was het verschil slechts een doelpuntje. En weer had Terneuzense Boys meer ver diend dan een nederlaag. In de strijd tegen degradatie ging de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser za terdag met 3-2 onderuit tegen di recte concurrent GPC Vlissingen. Trainer Eddy van der Hooft kon digde na afloop van het duel zijn afscheid aan. Dat had niets te ma ken met de verliespartij, waar door handhaving nagenoeg een onmogelijke missie is geworden. Zoals bekend beschikt de oefen- meester niet over het juiste diplo ma. „Bij handhaving zou ik in het nieuwe seizoen zo goed als zeker niet nog een keer dispensatie heb ben gekregen. En dan wordt het een lastig verhaal", zei de trainer. De bijna zestigjarige Van der Hooft is normaliter bezig aan zijn laatste seizoen als hoofdtrainer. Vorig jaar behaalde hij met Ter neuzense Boys op glorieuze de wijze de titel in de tweede klasse (met een voorsprong van negen tien punten). „Een herhaling van dat kunststukje zou geweldig zijn. Maar ik heb niet het idee dat een dergelijk verwachtingspa troon realistisch is. Wat we vorig jaar presteerden, was uniek. Ook vanuit die gedachte zet ik er een punt achter. En inderdaad, m'n leeftijd speelt een rol, ook al voel ik me niet oud. Daarom heb ik nog vrij lang getwijfeld", verklaar de Van der Hooft. Hij verwacht het seizoen op fatsoenlijke wijze af te kunnen maken. „Want ook al vallen de resultaten bitter te gen, de samenwerking met dë groep is echt prima." GPC-Terneuzense Boys was van een matig gehalte. Ondanks de grote belangen ging het er spor tief aan toe. Voor de rust hadden de bezoekers het betere van het spel. Na een 1-0-achterstand (strafschop Jesper de Vlieger na een foutieve terugspeelbal van Dennis van den Broeke, waarna Boys-doelman Dennis Rijnberg Remon de Vlieger onreglemen tair stuitte) draaide de ploeg de rollen snel om. De prima spelen- GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 3-2 (2-2). 11Jesper de Vlieger 1 -0 (strafschop), 17. Bart van Fraeijen hove 1-1,21. Ruud Hoogesteger 1-2,45. Menacio Weeda 2-2, 31. Lunven Vermeer 3-2. Scheidsrechter C. Prooi (Helle- voetsluis). Gele kaart: Wouter Vermeule (GPC), Dennis Rijnberg, Ruben de Haas (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 150. de Bart van Fraeijenhove tikte raak bij de tweede paal nadat Ruud Hoogesteger de bal vanaf links kon voorzetten. Net als bij de tweede treffer van Terneuzen se Boys zag de verdediging van GPC er daarbij niet goed uit. Bij de 1-2 rukte Van Fraeijenhove op over rechts. Hem werd weinig in de weg gelegd, waarna Hoogeste ger uit zijn afgemeten voorzet raak kon schieten. Ook Terneuzense Boys gaf de doelpunten veel te gemakkelijk weg. Op slag van rust knalde Me- nancio Weeda raak omdat de bal door de Boys-defensie niet goed werd weggewerkt. In de 51e mi nuut was GPC-spits Lunven Ver meer trefzeker op aangeven van Dylan Schallier over rechts. Schal- lier werd niet goed verdedigd, ter wijl Vermeer te veel ruimte kreeg. Terneuzense Boys rechtte daarna nog de rug, maar de on machtige ploeg kwam ondanks een levensgrote kans van Marco Faassen niet meer langszij. Tot overmaat van ramp zagen de be zoekers Van Fraeijenhove in de rust (duizelig na een botsing met twee tegenstanders) en de even eens prima spelende Tim Faassen (blessure) in de tweede helft uit vallen. De treffer van Vermeer bleek uit eindelijk de winnende. Ook GPC-trainer Michel Leonhart vond dat zijn ploeg hiermee rijke lijk werd beloond. „Een lelijke overwinning. Maar die tellen ook", verklaarde Leonhart, wiens ploeg een tamme eerste helft speelde. „Verzorgd voetbal spelen zat er op dit lastige veld niet in. Maar dan nog waren de jongens onher kenbaar. Dat hebben we na de rust recht kunnen zetten." Mark Schuit zet Kloetinge in de twaalfde minuut met een schot op voorsprong in de wedstrijd tegen ASWH. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76