Van de bandrecorder naar eerste cd Wijziging tarief televisie Nachtvlucht r TROOSTWIJK Voorlichting Het Zwincollege geeft ouders les mediaopvoeding 14 ZEEUWS-VLAANDE almanak Na carnaval breekt de levendige handel in complete wagens, losse poppen en pakken weer los. MAANDAG EF ONLINE VEILING LOONBEDRIJF VERVAET B.V. 35 TRACTOREN (o.a. 2009/2007/2006) w.o. "John Deere" o.a. 7720, 7710, 7430, "Case" 844 en 2x 624, "Fendt" 612, "Deutz" Agrotron Profiline K110 (2008), "Massey Ferguson", 4235, "Steyr" en "New Holland", etc.; 10 COMBINES w o "John Deere", "Claas" Lexion 560 (2009), Domi- nator 106, Dominator 85, "New Holland" 1545 en "Deutz-Fahr" 3670; ZAAIMACHINES o.a. aardappelplanter "Grimme" GLK34 (2010), bie ten-, erwten- en bonenfJlanters; loofklapper; OOGSTMACHINES w.o. 2 bie tenrooiers "Vervaet", 2 bieteniaders "Gillis", aardappelrooiers "Grimme" Tectron 415, "Riecam" en "AVR"; 4 bonendorsmachines "FMC"; 3 graszaad- oprapers; 3-wielige kipper "Vervaet" Trike; 3 knikdumpers; transportbanden; GRONDBEWERKING o.a. 3 aardappelfrezen "Struik" 4RF 315 (o.a. 2006), eggen, germinator, multivator "AVR"; veldspuiten; grasmaaimachines SLUITING woensdag 27 FEBRUARI vanaf 14.00 i www.TroostwijkAuctions.com Maandtarief per 1 april 2013 www.DELTA.nl Wim Hofman Dit schrijf ik hoog bo ven de Golf van Ben galen. We zijn al uren onderweg: eerst van het West-Australi sche Perth naar Kuala Lumpur, waar we overstapten op de nachtvlucht naar Amsterdam. De gezagvoerder legde uit dat er veel vliegverkeer is boven Afghanistan en dat we daar door enige minuten vertraging zouden kunnen oplopen. Er is dus tijd genoeg, al weet ik dat bij lange vluchten en het over schrijden van een tijdzone ie mands werkkracht wel met twintig procent kan afnemen. Maar ja, slapen gaat mij ook al slecht af. In zo'n vliegtuig is veel lawaai, er is altijd wel beweging of een stem die zegt dat we onze gor del moeten vastmaken, omdat er turbulentie is. Dat hadden we natuurlijk al wel gemerkt. Je kunt ook niet de hele vlucht lezen, want men doet tijdens zo'n nachtvlucht de lichten uit. Ik heb wel een dik en boeiend boek. Het gaat over de geschiedenis van Jeruzalem: een uitermate heilige stad en dat betekent dat in het verleden steeds weer be paalde godsdienstige groeperin gen elkaar het licht in de ogen niet gunden. Ze moordden el kaar uit, ze martelden, ze sne den buiken open om te zien of er toevallig geen goudstukken in verborgen zitten of ze ver kochten elkaar als slaven, waar bij het opvalt dat vrouwen steeds maar weinig opbrengen. Hoe dikwijls de stad is ver woest en hoe vaak zij weer werd opgebouwd, heb ik niet kunnen bijhouden. Waarschijnlijk werken de her sens bij zo'n vlucht niet ade quaat. Af en toe krijgen we wel wat te drinken of te eten. Het is wel een vreemd idee om op elf kilometer hoogte een amandel tje met rooksmaak te eten of om naar een chaconne van Bach te luisteren. Of om een stukje voor de maan dagkrant te schrijven bij een snelheid van zo'n negenhon derd kilometer per uur. Ik kijk wel vooruit. Was het in Austra lië bijna veertig graden: in Ne derland zal het min twee zijn en ijzelen, zo zegt de gezagvoer der. De aankomst zal dus wel verfrissend zijn. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns wegens beëindiging van de bedrijfsactiviteiten van Krommeweg 10 - 4515 RC IJzendijke o.a. "Lely" Splendime 395 FS; balen-/pakkenpersen o.a. "Vicon" (2007); boxen- vuiler "Miedema"; VERREIKER "New Holland" LM 430, kraan "Atlas" 1304, kip wagens w.o. "VGM" (2008), banden en wielen, onderdelen, dieselmotoren; bedrijfswagen "MB" Vito; werkplaatsinventaris, (elektr.) gereedschappen, etc.; Bezichtiging: zaterdag 23 februari van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website In een groep 5 van een basisschool in Vlissingen werd onlangs het the ma voortplanting besproken. Er ble ken nogal wat vragen te zijn over het ontstaan van nieuw mensenle ven. Om er zo precies mogelijk ach ter te komen wat de negenjarige jon gen er inmiddels van wist, hoorde zijn moeder hem 's avonds bij het naar bed brengen uit. Stoer probeer- Wat de zot er voor geeft door Sheila van Doorsselaer Voor 2000 euro mag hij weg, de praalwagen van carnavalsvereniging De Mutsen uit Duiven- hoek. Een schijntje is het, want er zitten honderden manuren in. De metershoge wagen van De Mutsen heeft als thema 'Veneti- aans Bal' meegekregen en heeft in de stoeten best wat prijzen in de wacht gesleept. Desondanks gaat ie niet voor de hoofdprijs weg. „Dat komt omdat niet alle delen van polyester zijn", zegt 'Muts' Nicky Dobbelaar. „We hebben veel details van foam gemaakt en dat spul blijft maar even goed; het verkleurt en vergaat. Dat moet je er dus allemaal wel af slopen." Een paar bouwers van de Polder jongens uit Hengstdijk lopen geïn teresseerd rond de wagen, jupiler- tje in de hand. Eigenlijk willen ze alleen de grote pop op de voor kant van de wagen hebben en De Mutsen zijn nu nog niet van plan de wagen in onderdelen te verko pen. Dat kan later nog altijd. Alles in één keer van de hand doen, is nog altijd lucratiever en de kas - moet immers gespekt worden om zelf weer te kunnen bouwen voor volgend jaar. De organisatie van de carna valsmarkt was zaterdag voor de tiende keer in handen van car navalsvereniging De Knosseljèrs. Wel op een nieuwe locatie; ze mochten voor het eerst gebruik maken van het terrein van land- bouwmechanisatiebedrijfWee- maes, midden in Kloosterzande. Elf praalwagens staan er te pron ken en wachten op een nieuwe ei- TERNEUZEN - Jarenlang nam Terneu- zenaar Adrie van der Lijcke zijn zelf geschreven liedjes op met een bandrecorder. Hij moest er uitein delijk 56 voor worden, maar hij heeft de stap gezet; Van der Lijcke heeft in eigen beheer, in zijn eigen home-studio, een cd gemaakt: 'Everywhere the road goes'. „Ik ben een beetje een laat bloeier", zegt Van der Lijcke. Hij was al van jongs af aan zeer geïn teresseerd in muziek, maar kocht pas op zijn zestiende een gitaar. „De een schildert met verf, ik schilder het liefst met klanken." Dat in combinatie met een mooie melodielijn en ietwat mystieke en melancholische teksten, leverde een cd op met veertien Engelstali ge liedjes. Van der Lijcke: „Ik noem het Country-Pop." Nummers als Misty Morning en Stardust worden al geregeld op de De foto aan de Otheense Kreek die Adrie van der Lijcke koos als hoes voor zijn eerste cd 'Everywhere the road goes', foto Sam Claeys lokale radio gedraaid. Optreden doet Van der Lijcke nog niet, maar hij heeft daar wel oren naar." De cd is te koop in Terneu- zen bij Sonora, elektronicazaak Verlinde en Hair Salon Othene. Tip? redactie@pzc.nl de hij haar af te wimpelen. Nee, hij had he-le-maal niks nieuws ge hoord, en ja, natuurlijk wist hij al lang hoe baby's geboren worden. Tot zij toch wel erg gedetailleerd in ging op de conceptie. „leuw bah", riep de jongen met rode wangen uit. „Dat wil ik echt niet wéten hoor. Doen papa en jij dat ook? Gatver! Dat ga ik later echt nooit doen." OOSTBURG - De ouderraad van het Zwincollege in Oostburg houdt maandag 11 maart een the ma-avond over kinderen en socia le media. Spreekster is Justine Pardoen van kenniscentrum Mijn Kind Onli ne. Zij gaat in op kinderen en tie ners en hun gedrag op internet. Pardoen geeft ouders ideeën, tips en uitleg over, of en hoe ouders toezicht moeten houden op het het internetgedrag van hun kind en hoe ze hun kinderen een gede gen mediaopvoeding kunnen ge ven. De avond is bedoeld voor ouders van leerlingen van het Zwincollege en die van de hoog ste groepen van de basisscholen in de regio. De thema-avond be gint om 19.30 uur. Aanmelden is gewenst via de website. Q www.ouderraad.zwincollege.nl r Per 1 april 2013 verhoogt DELTA Kabelcomfort het maandtarief voor de levering van de radio- en televisie signalen met 0,52. Deze tariefswijziging wordt automatisch doorgevoerd op de maandelijkse factuur. D.e tariefswijziging vloeit voort uit toepassing van de inflatiecorrectie, wijzigingen op het gebied van doorgifte vergoedingen, wettelijke heffingen en verbeteringen in het netwerk om onze dienstverlening te optimaliseren. 17,25 (iricl. BTW) DELTA\ llll the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72