ZEEUWS-VLAANDEREN Bijtende stof verwondt katten Voor de laatste keer alles uit de kast halen! Oostappen Groep Vakantieparken neemt vakantie-eiland en subtropisch zwemparadijs over. www.pzc.nl/video consument Tassen worden gemaakt van oude reclamebanners zeeland Van de bandrecorder naar eerste cd van Adrie van der Lijcke Auto in akker gelanceerd Over de kop bij rotonde Bij beschikking van de Kantonrech ter te Terneuzen d.d. 6 februari 2013 is onder curatele gesteld mevrouw Trijntje van Hoevelaken, geboren te Rotterdam op 29 oktober 1920, wo nende te 4531 GW Terneuzen aan het Oostelijk Bolwerk no. 144 en is tot curator benoemd de heer Jan Agardus Reids Leegsma, wonende te 4537 PH Terneuzen aan de IJs- baanstraat no. 12. Braakman en Scheldorado gered door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De Brabantse Oostap pen Groep Vakantieparken neemt het failliete vakantie-eiland De Braakman bij Hoek en het in fail lissement verkerende subtropisch zwemparadijs Scheldorado in Ter neuzen over. Met Pasen is alles weer open. Jos Mennen, directeur Beheer en Ontwikkeling van Oostappen bracht het nieuws rond de door start zaterdagavond naar buiten. Hij wil echter, behalve dat alles rond is, geen details kwijt over de overname. Zo wil hij niets zeggen over het overnamebedrag dat voor beide recreatieaccommoda ties is betaald. De opluchting onder betrokke nen is groot. De Terneuzense wet houder Pim Broekhuysen (recrea tie en toerisme) is „ontzettend blij" met de overname. „Bij Oost appen zijn ze recreatieonderne mers in hart en nieren. Ook de vaste bewoners van De Braakman kunnen nu opgelucht ademhalen. Voor hen is de onzekerheid nu eindelijk voorbij." Arthur van Loon, voorzitter Vere niging Huiseigenaren Braakman, spreekt de hoop en de verwach ting uit dat Oostappen de schou ders eronder gaat zetten om van De Braakman weer een levendig geheel te maken. „Het is bijvoor beeld nog afwachten hoe ze om zullen gaan met het onderhoud van het groen bijvoorbeeld. Maar een professionele keten als Oost appen begrijpt vast wel dat het in het eigen belang is om van De Braakman weer een attractief park te maken. Anders is het tot mislukken gedoemd." Robert van de Steenoven, bedrijfsleider van zwembad Scheldorado, is blij met de doorstart. „Als je kijkt naar de reputatie van Oostappen, dan zijn zij een goede partij om mee ver der te gaan." De nieuwe eigenaar Oostappen Groep uit het Oost-Brabantse As ten, heeft sinds 1998 een sterke groei doorgemaakt. Het telt mo menteel elf vakantieparken in Bra bant, Limburg, Gelderland, Flevo land en de Belgische provincies Limburg en Antwerpen. De elf parken beslaan in totaal 565 hectare met 12.700 standplaat sen en 24.500 bedden. De omzet is 42,5 miljoen euro. Doel: binnen drie jaar 15 parken met 52 miljoen euro omzet behalen. Met de over name van vakantie-eiland De Braakman en Scheldorado zijn die doelen weer wat dichterbij ge komen. Maandag geeft Mennen, na een laatste overleg, verdere openheid van zaken over zijn plannen. CLINGE ZAAMSLAG Een 35-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen liep zater dagmiddag nekletsel op door een bizar eenzijdig ongeval. Hij raakte op de Axelsestraat in Zaamslag in de berm, belandde in een sloot, vloog over de kop, werd gelan ceerd en eindigde in een akker. TERNEUZEN Een Belgische automobilist zag za terdagochtend, door nog onbeken de oorzaak, de grote rotonde aan de Guido Gezellestraat/ Roosevelt- laan over het hoofd en reed recht door. De auto vloog over de bossa- ge, ramde een lichtmast en sloeg over de kop. De Belg vluchtte. In Clinge, in de buurt van de Jac Jordaensstraat, is een kattenha ter actief. De dorpsraad van Clin ge waarschuwt kattenbezitters in het dorp. De katten worden gelokt door een zoetruikende vloeistof die is vermengd met een bijtende stof. Twee katten zijn in de vloeistof geduwd en hebben daar brandwonden aan hun kop aan overgehouden. De eigenaar van de katten heeft aan gifte gedaan. Volgens de dieren arts is het al vaker gebeurd. OSSENISSE - Ondanks de kou en de vermoeidheid na vier dagen op tochten en leut, zetten leden van wagenbouwersverenigingen zon dag op 'De Snis' toch-nog dan send en springend hun beste beentje voor. Ze wilden nog hoog scoren bij de laatste optocht van het carnavalsseizoen. Bij dit traditionele staartje carna val in Ossenisse trokken vanaf Zeedorp vijftien praalwagens en flink wat voetvolk het met vlagge tjes versierde dorpje binnen. Prin ses Margaretha en haar Raad van Elf zagen dat het goed was. Na een rondje Zeedorp en Ossenisse liepen de deelnemers in het dorpshuis van De Snis nog de laat ste polonaises en leverden de prin sen Carnaval hun stadssleutels weer terug in. Uitslag: Wagens: 1. De Boelies; 2. De Slippers: Individuelen: 1. Circus So- leil; 2. 't Is een meisken; Duo's: 1. De Grobbebollen; Groepen meer dan 6 pers.1. De Plakkers; 2. De Snis kids. Op de allerlaatste carnavalsdag in Zeeuws-Vlaanderen, gingen ze op de Snis gewoon weer voor goud. foto Peter Nicolai MAANDAG 18 februari 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71