Delta Sport put moed uit score SPORT 13 De Honte en DZK breken ZR Jong Ambon is op schot 's Lands Welvaren blijft achtervolger 3BSD heeft moeite met hekkensluiter Pleijte wint derde DRV Natuurloop Belangrijke zege voor BV Souburg MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 MIDDELBURG In de derde klasse A deed Jong Ambon prima zaken met een 5-2-overwinning op Victoria'03. De bezoekers kwamen nog wel op voor sprong, maar daarna nam de thuisploeg het initiatief. Jong Ambon-Victoria'03 5-2 (2-2). Nicky van Geesbergen 0-1, Remco Felius 1-1, Nicky van Geesbergen 1-2, Martin Waisapy 2-2. Robbie van I waarden 3-2, Björn Lange- veld 4-2, Ricardo Telussa 5-2. SPRUNDEL De driebanders van 's Lands Welvaren 1 blijven als num mer vier in de achtervolging op de koplopers. In poule drie van de derde divisie bleef de wedstrijd van afge lopen weekend tussen s' Lands Welvaren 1 en BV Sprundel 3 onbeslist. Het duel eindigde in een 4-4-ge- lijkspel. De ploeg uit Kwa- dendamme heeft nu een ach terstand van vijf punten op de top drie. KWADENDAMME De driebanders van 3BSD Hydrozorg kwamen het afge lopen weekeinde in eigen huis niet verder dan een 4-4-gelijkspel. Hekkenslui ter 's Lands Welvaren 2 bleek in poule vijf van de vierde divisie een geduchte tegenstander. De winstpar tijen van de thuisploeg kwa men van Sjaak de Visser en Jan Suykerbuyk. De schade bleef beperkt, want de num mers twee en drie verloren ook hun duels. CADZAND-BAD Crosser Tim Pleijte heeft de derde DRV Natuurloop van dit seizoen op zijn naam ge schreven. Op het parkoers over het strand en door de duinen van Cadzand-Bad was de inwoner van Zoute- lande veel sneller dan zijn concurrenten. Pleijte werkt toe naar de City-Pier-City. Deze halve marathon staat voor 10 maart in Den Haag op de planning. Zaterdag 1 start Pleijte ook in de Massa loop in Oostkapelle. VLISSINGEN In de overgangsklasse van de basketbalcompetitie won nen de vrouwen van BV Sou burg met 58-44 van koplo per Waldric. De Souburgers nestelen zich daardoor op de gedeelde eerste plaats van de ranglijst. Scores: Shanice de Graaf 22, Linda de Meij 10, Gitta Zijl- ma 9, Jessica Verhage 8, Me- lanie Lindenberg 4, Immie Pattikawa 4 en Annegret Scheers 1. door Wim Kakebeeke RIJSWIJK - Twintig treffers is dit seizoen een psychologische barriè re voor de handballers van Bema/ Kunstoffen Delta Sport. Eronder is vaak foute boel in de landelijk hoofdklasse D. Daarboven is een mentale opkikker. Voor de blauw- hemden uit Zierikzee tenminste wel gezien de lage klassering. Zondagmiddag tikte de teller weer eens boven de magische grens aan bij Westlandia: 33-23. „Dat scheelt deze week puin rui men", aldus een zeer goed ge mutste Rob de Vos. Geen slechte timing in de aanloop naar de kra ker van komende zondag in Zie rikzee. Gemini 2 is dan te klop pen ploeg. Kraker is misschien een beladen term voor de eerstvolgende thuis wedstrijd tegen laagvlieger Gemi ni 2. Maar de klassering van beide ploegen spreekt duidelijke taal. De positie van Delta Sport op de elfde plek is verre van rooskleu rig. De rivaal uit Zoetermeer doet het met een negende plek in de landelijke hoofdklasse D iets be ter. En dan is er nog een open staande rekening die vereffend moet worden. Want de perfor mance in Zoetermeer van de Zie- rikzeese equipe was niet al te best. Aan die smadelijke verto ning herinneren (19-12-neder- laag) doet dan ook al pijn. Er zijn videobeelden van gemaakt. „Of ik ze ga bekijken, weet ik nog niet," gromde trainer Rob de Vos. De aanloop naar de zestiende speelronde zal minder lastig zijn dan bij de andere duels. De presta tie van de aanval tegen Westlan dia heeft het zelfvertrouwen zon dag een flinke injectie gegeven. Zó veel dat de komende weken te gen Gemini 2 en Volendam stie kem op winst wordt gerekend. „Als we zorgen voor dezelfde in stelling, zit het goed," verzekerde de Middelburgse oefenmeester. Snel wordt ook de jeugdige briga de weer in bescherming geno men, door de keuzeheer. „Er staan op dit moment wel vijf spelers van achttien jaar in het veld. En we spelen wel hoofdklasse met de ze gasten. Dat wordt vaak verge- ten."Reden voor de positieve stemming na afloop was het ver loop van de wedstrijd. Driekwart van het duel liep Delta Sport zich het vuur uit de sloffen. Via 15-13 bij de pauze werd het vuurtje op winst langzaam gedoofd. De thuisploeg verhoogde het tempo. Eenmaal wisten de pupillen van De Vos, zonder de zieke doelman Jacco de Looff, zich terug te knok ken tot 23-20. Daarna was het snel over en uit. Scores Delta Sport Guust Sluijs 7, Ruben Bos 4, Guido de Graaf, Tijs de Vos en Koen de Bruin 3, Tim Vlees houwer 2 en Jerry Aertssen 1 GOES - ZV De Honte en DZK wa ren zondag oppermachtig op het estaffetezwemtoernooi in Goes. Het damesteam van De Honte, be staande uit Iris Erpelink, Evi Erpe- link, Emke Erpelink en Linda Vink, won alle drie de afstanden. Op de 4x100 vlinder, 4x100 rug en 4x100 school waren de dames de concurrentie telkens te snel af. Op de afsluitende 10x50 vrij zwommen de dames van De Hon te naar een Zeeuws record in 5.22.85. Bij de heren bleef DZK de concurrentie voor. Daar waren de overwinningen voor het succes volle juniorenteam uit Vlissingen. Het viertal verwees het senioren team van DZK op twee afstanden naar een tweede plaats. Op de 4x100 rug sneuvelde er nog een ZR. Jonathan Davidse, Tom van Eisen, Philip van Moll en Casper Zwier vestigden een ZR-16 in 4.31.63. Arno Riemens van Orion waagt een schot op doel. foto Willem Mieras neem mijn spelers nooit wat kwa lijk", meende Jansen. „We heb ben echt geen slechte wedstrijd gespeeld. Aanvallend gezien wa ren we goed, maar verdedigend gingen er wat dingen mis. Hierbij heb ik het niet alleen over de doel man. Hij kan niet- alles alleen doen, we hebben ook nog hoek- verdedigers." Ondanks het verlies kijken Jansen en Riemens terug op een goede wedstrijd. „Aan deze wedstrijd kon je zien dat we eigenlijk te laag staan op de ranglijst", stelde Riemens. „We kunnen een stuk beter en zijn van plan dat volgend seizoen te laten zien. Dan hopen we bovenin mee te draaien in de eerste klasse. Dit seizoen probe ren we zo goed mogelijk af te slui ten. We willen nog minimaal vijf punten halen", sprak de speler van Orion hoopgevend. Scores Orion: Arno Riemens 12, Ron van Dalen en Guy Peters 7, Michiel Schuijs en Gido Luys 2, Mare Dorst en Mischa Dorst 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69